Polacy będą musieli wyrobić brytyjski dowód osobisty?

W Wielkiej Brytanii powraca pomysł, by wprowadzić ID card (brytyjski dowód osobisty). Jednak w nowej wersji, dokument musieliby wyrobić nie tylko imigranci, ale także Brytyjczycy i Polacy z brytyjskim obywatelstwem.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Dowiedz się w jaki sposób otrzymywać nawet do 100% miesięcznego wynagrodzenia w momencie gdy nie jesteśmy zdolni do pracy przez Rok, 2 lata, 5 lat a nawet do 70 roku życia. Dowiedz się więcej…

Temat wprowadzenia tzw. ID cards wrócił do rządowych dyskusji. Pierwsze kroki w tych kwestiach stawiał Tony Blair, który w 2006 roku przeznaczył 5 mld funtów na ten program, jednak szybko został on wycofany ze względu na partię rządzącą z Theresą May na czele.

Początkowe plany zapowiadały, że każdy imigrant ma wyrobić odpowiedni brytyjski dokoment, tzw. ID card. Jednak obecnie Think tank wyszedł z propozycją, aby każdy – bez względu na swój status – posiadał nowe dokumenty, kiedy Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Teraz, nowe zasady mają objąć wszystkich obywateli Wysp, w tym Brytyjczyków i Polaków z obywatelstwem.

– Zalecamy powrót do debaty nad ID card. To zapewni mieszkańców, że rządzący wiedzą, kto mieszka w kraju, na jak długo się tu zatrzymali i jakie mają uprawnienia. Poprawnie przeprowadzona rejestracja zapobiegnie nieprzyjemnościom, które spotkały ofiary skandalu Windrush – powiedział David Goodhart z Policy Exchange.

Do programu ID cards będą musiały dołączyć również  osoby mieszkające na Wyspach nie dłużej niż 5 lat, które chcą jedynie zostać w Wielkiej Brytanii na czas okresu przejściowego. Koszt rejestracji do wyrobienia brytyjskich dokumentów będzie wynosił 65 funtów.

Źródło | Goniec.com

Zobacz na jakie choroby można zabezpieczyć siebie i najbliższych; dlaczego warto mieć zabezpieczenie dochodu jak również polisę na życie. Dowiedz się więcej!

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.
/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.