Polacy będą musieli wyrobić brytyjski dowód osobisty?

W Wielkiej Brytanii powraca pomysł, by wprowadzić ID card (brytyjski dowód osobisty). Jednak w nowej wersji, dokument musieliby wyrobić nie tylko imigranci, ale także Brytyjczycy i Polacy z brytyjskim obywatelstwem.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Dowiedz się w jaki sposób otrzymywać nawet do 100% miesięcznego wynagrodzenia w momencie gdy nie jesteśmy zdolni do pracy przez Rok, 2 lata, 5 lat a nawet do 70 roku życia. Dowiedz się więcej…

Temat wprowadzenia tzw. ID cards wrócił do rządowych dyskusji. Pierwsze kroki w tych kwestiach stawiał Tony Blair, który w 2006 roku przeznaczył 5 mld funtów na ten program, jednak szybko został on wycofany ze względu na partię rządzącą z Theresą May na czele.

Początkowe plany zapowiadały, że każdy imigrant ma wyrobić odpowiedni brytyjski dokoment, tzw. ID card. Jednak obecnie Think tank wyszedł z propozycją, aby każdy – bez względu na swój status – posiadał nowe dokumenty, kiedy Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Teraz, nowe zasady mają objąć wszystkich obywateli Wysp, w tym Brytyjczyków i Polaków z obywatelstwem.

– Zalecamy powrót do debaty nad ID card. To zapewni mieszkańców, że rządzący wiedzą, kto mieszka w kraju, na jak długo się tu zatrzymali i jakie mają uprawnienia. Poprawnie przeprowadzona rejestracja zapobiegnie nieprzyjemnościom, które spotkały ofiary skandalu Windrush – powiedział David Goodhart z Policy Exchange.

Do programu ID cards będą musiały dołączyć również  osoby mieszkające na Wyspach nie dłużej niż 5 lat, które chcą jedynie zostać w Wielkiej Brytanii na czas okresu przejściowego. Koszt rejestracji do wyrobienia brytyjskich dokumentów będzie wynosił 65 funtów.

Źródło | Goniec.com

Zobacz na jakie choroby można zabezpieczyć siebie i najbliższych; dlaczego warto mieć zabezpieczenie dochodu jak również polisę na życie. Dowiedz się więcej!

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.
/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.