Pokemony w kampanii na rzecz imigrantów z Unii!

W ostatni weekend na ulicach Londynu pojawiło się około 100 plakatów w ramach kampanii walki o prawo pozostania w UK imigrantów z krajów Unii Europejskiej pow wyjściu Wyspiarzy ze Zjednoczonej Europy.

Niby 100 plakatów to niezbyt wiele, można powiedzieć, że nic ale trzeba brać pod uwagę fakt, że bardzo wiele z tych plakatów było fotografowanych przez przechodniów, którzy umieszczali je na swoich kontach w mediach społecznościowych.

pokemon_plakatDavid Felton, copywriter stojący za stworzeniem kampanii na rzecz prawa do pozostania w UK imigrantów z Unii, głowie z Polski stwierdził w wywiadzie dla jednej z londyńskich gazet, że chciał w ten sposób zwrócić uwagę wszystkich na problem pozostania w Wielkiej Brytanii osób pochodzących z krajów Unii, które nie nabyły jeszcze prawa do stałej rezydentury. „To bardzo trudna sytuacja dla imigrantów, o której teraz mało kto myśli” – stwierdził Felton.

„Do 2019 roku twój Pokemon może stracić prawo do życia w Wielkiej Brytanii” czy „To, że twój Pokemon jest tutaj, nie znaczy, że tu zostanie” – to przykładowe hasła jakie pojawiły się na plakatach kampanii na rzecz pozostania Polaków i przedstawicieli innych narodowości w UK.

Twórca kampanii ma nadzieję, że zbierze co najmniej 10 tysięcy podpisów pod swoją petycją. Wtedy to zgodnie z prawem rząd jest zobowiązany do odpowiedzenia na nią. Jeśli by jednak udało się zebrać co najmniej 100 tysięcy podpisów to taką petycją musi zająć się parlament.

Do tej pory podpisało ją już ponad 4500 osób. Mimo, że kampania miała charakter bardzo lokalny to jednak jej zasięg znacznie przekroczył granice Londynu. Na mapie jaka jest dostępna na rządowej stronie https://petition.parliament.uk/petitions/136668 można zobaczyć z jakich regionów głosowano i ile w poszczególnych okręgach wyborczych oddano głosów. Widać na niej, że pod petycją podpisali się mieszkańcy Bristolu, Manchesteru, Sheffield i wielu innych miejscowości.

Podpis pod petycją może złożyć każdy kto ma brytyjskie obywatelstwo lub stałą rezydenturę. Mówiąc krótko Polacy także mogą wywrzeć wpływ rząd i brytyjski parlament by mieć prawo do pozostania w UK nawet po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii.

Źródło / Informacje24

info24_logo

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!