Podpalił żonę, bo chciała się rozwieść. Wówczas nie dostałby brytyjskiej wizy

Muhammed Hammad zamordował żonę w okrutny sposób. Oblał ją alkoholem i podpalił. Kobieta wcześniej groziła, że wyrzuci go z mieszkania, chciała także uzyskać rozwód. Gdyby jednak do tego doszło, Hammad mógłby stracić szansę na uzyskanie brytyjskiej wizy i długotrwałą legalizację pobytu w UK.

Trzydziestoletni Hammad – mieszkaniec Acocks Green w południowym Birmingham, pracownik sklepu z telefonami – wciąż nie przyznał się do winy. Twierdzi, że do zdarzenia doszło przypadkowo. Według jego słów, małżonka – 31-letnia Nazia Akhtar, pracownica domu opieki – niechcący oblała się alkoholem, a następnie, również niechcący, podpaliła się podczas odpalania papierosa.

Jak podkreśla prokurator, dwuletni związek Hammada i Akhtar nie należał do udanych. Kością niezgody między małżonkami była… relacja z teściową. Mężczyzna nie znosił matki Akhtar – i spotykał się pod tym względem z wzajemnością. Co więcej, Hammada nie tolerowała większość rodziny jego małżonki, co czyniło związek jeszcze trudniejszym.

Konflikt doprowadził do dramatu. 25 kwietnia zeszłego roku w domu Hammada i Akhtar rozgorzał ogień. W płomienie zajęły ubranie obojga małżonków, jednak w przypadku Hammada obrażenia okazały się nieznaczne. W pierwszej chwili po incydencie kobieta powiedziała sąsiadom, że to był wypadek. Następnie kobieta została przewieziona do szpitala w stanie krytycznym, gdzie zmarła siedem tygodni później.

W ciągu tego okresu często zmieniała zeznania. Jak twierdzi prokurator, „ z początku była w stanie szoku i owładnięta bólem, za wszelką cenę starała się chronić męża. Później zaczęła opowiadać, jaki naprawdę był dla niej”. Niemal miesiąc zajęło Akhtar przemyślenie swojego stosunku do małżonka i obciążenie go winą.

W końcu kobieta przyznała, że to on ją podpalił. Wyjawiła policji, że zdarzenie poprzedziła kłótnia dotycząca zakończenia związku i rozwodu, w której Akhtar wytykała partnerowi, że ożenił się z nią tylko po to, by uzyskać brytyjską wizę. Mężczyzna niejako potwierdził te słowa. Nazwał żonę „tłustą, brzydką krową” (wedle słów Akhtar), a następnie oblał ją substancją łatwopalną, prawdopodobnie wysokoprocentowym alkoholem, i podpalił.

Wyrok nie został jeszcze ogłoszony. Postępowanie trwa.

Źródło | redakcja

cooltura_logo_150

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA