» Przemysław Ozdowy | Źródło: DiePresse.com

Policja poszukuje nastolatka, który w zeszłym roku planował ataki na wiedeński dworzec Westbahnhof w roku poprzednim, i który został aresztowany w październiku ubiegłego roku.

____________________________________________________________________________________________________

Aresztowanego jesienią w St. Pölten podejrzanego o terroryzm nastolatka od wtorku uznaje się za zaginionego, taką informację podała Dyrekcja Policji Dolnej Austrii. 14-latek według wstępnych ustaleń może przebywać w okolicach Wiednia Hütteldorf.

Zostały podjęte środki w celu ustalenia miejsca jego pobytu, a prokurator zażądał po zatwierdzeniu przez sąd nakazu aresztowania. Osoby, które posiadają istotne informacje umożliwiające ustalenie miejsca jego pobytu lub jego zatrzymanie powinny je złożyć w policyjnym wydziale LV pod numerem telefonu 059133-30 lub w najbliższym komisariacie Policji.

14-latek został w 28 października 2014 aresztowany, pod zarzutem współpracy z organizacją terrorystyczną, przekazywaniem instrukcji do popełniania przestępstw terrorystycznych, a konkretnie o planowanie ataku terrorystycznego na wiedeński dworzec Westbahnhof.

11 listopada został zwolniony z aresztu, pozostawał jednak pod kontrolą Policji i był zobowiązany do regularnego zgłaszania się na komisariacie.

Więcej aktualnych informacji z Austrii o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie Polacy w Austrii – Polen in Österreich https://www.facebook.com/groups/543044279160183/.

 

Sharing is caring!