„Płace w górę, czynsze w dół”. Demonstracje blokowały Wiedeń

» Przemysław Ozdowy | Źródło: www.heute.at

W piątek 21 listopada nerwy kierowców zostały wystawione były próbę. Cztery demonstracje przeszły ulicami Wiednia jedna rano, a trzy popołudniu.

____________________________________________________________________________________

Wszystko zaczęło się Już o 8:45. Pierwsza demonstracja przyciągnęła przeciwników umowy o wolnym handlu z TTIP, a zaczęła się przemarszem z Schönburgstraße przez Gusshausstraße do Schwarzenberg Platz i dalej Ringiem, a skończyła się pod Parlamentem.

Po południu o godzinie 16 zaczęły się protesty pod hasłem „płace w górę, czynsze w dół”, które zaczęły się na Keplerplatz i jak poprzednia przeszła przez Gusshausstraße i Schwarzenberg Platz, a zakończyły się na Schwedenplatz. Następna demonstracja pod hasłem „nie dla 12-godzinnego dnia” zaczęła się o 16:30 na Wallensteinplatz i przeszła przez Gaußplatz, aż do Schwedenplatz, gdzie zakończyła się ok. 20:00. Na Praterstern o godzine 17:00 zabrała się następna demonstracja pod hasłem „płac w górę, czynsze w dół II” i również przeszła w stronę Schwedenplatz.

Największe zagęszczenie demonstrujących wystąpiło około godziny 18:00 gdy wszystkie manifestacje spotkały się na Julius-Raab-Platz i maszerowały razem, aż do Schwedenplatz. W protestach brało udział ponad 450 osób.

Policji brakuje pieniędzy.
Wiele w tym roku przeprowadzonych na dużą skalę operacji, stawia policję wiedeńską w trudnej sytuacji finansowej. Początek roku zaczął się burzliwie interwencjami wokół „Akademikerball”, a szturm na „Pizzerię Anarchia” w Leopoldstadt kosztował bagatela 870000 euro.

Więcej aktualnych informacji z Austrii o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie Polacy w Austrii – Polen in Österreich https://www.facebook.com/groups/543044279160183/.

Sharing is caring!