» Przemysław Ozdowy | Źródło: www.welt.de

O tym niedawno pisaliśmy, dwa tygodnie temu rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Düsseldorfie proces młodej matki polskiego pochodzenia  Karoliny R.. Została ona oskarżona o wspieranie między innymi wpłatami pieniężnymi i sprzętem fotograficznym organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie (IS).

______________________________________________________________________________________________________________

Na islam przeszedł również brat oskarżonej Maksymilian, który dołączył do oddziału terrorystycznych bojowników w Iraku. Teraz docierają informacje, że mężczyzna kilka dni temu został zabity podczas walk z kurdyjskimi wojskami w pobliżu miasta Kirkuk. Zdjęcie opublikowane w internecie pokazuje ciało młodego mężczyzny z blond kręconymi włosami. Osoba bezpośrednio związana ze służbami bezpieczeństwa potwierdza gazecie „die Welt”, że to z dużym prawdopodobieństwem jest 20-letni Maksymilian R.

Według ustaleń organów bezpieczeństwa Maksymilian R. opuścił kraj w maju 2013 roku wraz z siostrą Karoliną i jej mężem Faredem S. drogą przez Turcję do Syrii. Maksymilian R. podobno dołączył tam wraz ze swoim szwagrem do oddziałów Państwa Islamskiego.

Więcej aktualnych informacji z Austrii o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie Polacy w Niemczech – Polen in Deutschland https://www.facebook.com/groups/331734167024480/.