Pierwsze wrażenie zawsze w cenie

Pierwsze 12 słów w czasie rozmowy kwalifikacyjnej może zdobyć (lub stracić) ci pracę. Jak mówi mądre powiedzenie – nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie.

Pierwsze słowa wypowiedziane podczas spotkania, mogą zaważyć na całej rozmowie.Jeśli rozmówca cię polubi, otworzy się i będzie cię traktował przyjaźnie. Jeśli uzna cię za wiarygodnego, zaufa twojej kompetencji i intencjom. Te dwa kryteria w 80–90 proc. tworzą pierwsze wrażenie.

Tak zwany small talk, odgrywa tu ważną role. Ta pierwsza rozmowa o niczym ma doprowadzić do przełamania pierwszych lodów, pewnego wzajemnego odnalezienia płaszczyzn wspólnych zainteresowań i porozumienia. To w jaki sposób poprowadzimy tę rozmowę, ukształtuje nasz wizerunek w oczach potencjalnego pracodawcy. Jak się okazuje,ludzie z biedniejszych środowisk, często mają problem z tego typu pogawędką. Według fundacji Resurgo Trust, zajmującej się wyrównywaniem różnic wśód młodzieży, pracodawcy oceniają kandydatów po kilku pierwszych wypowiedzianych przez nich słowach. Jakość takiej pogawędki zależy od tego jak pewnie się czujemy, a wpływ na nasze samopoczucie może mieć to w jakich warunkach dorastaliśmy.

Iona Ledwidge z fundacji podkreśla jednak, że nie chodzi o to by pokazać, że jesteśmy zamożni a o małe gesty, uśmiech, rozmowę z recepcjonistką, czy też proste pytania, takie jak: „Jak się masz?” lub „Jak minął weekend?”  –  To takie rzeczy i zachowania, w pierwszych kilku minutach spotkania, lub nawet kiedy idziemy  korytarzem, mają wpływ na to jak jesteśmy postrzegani. Dzieci z biedniejszych rodzin, często nie miały możliwości by w takich rozmowach uczestniczyć.

Zdolność prowadzenia nie zobowiązującej rozmowy jest elementem budowania zaufania i umiejętności komunikacyjnych w pracy. Ci kandydaci, którzy swobodnie prowadzą rozmowę mają już na wstępie większą przewagę. Scott Hutchinson z Interim Partners firmą zajmującą doradztwem rekrutacyjnym, twierdzi –  Dzieci ze średniej i wyższej klasy społecznej są bardziej pewni siebie. Tą pewność siebie budowano w nich od najmłodszych lat, tak aby mogli rozmawiać z ludźmi i nie czuli się z tym niekomfortowo. Program fundacji Spear Resurgo przeszkolił 3000 osób w wieku 16 do 24-lat i pomógł trzem czwartym z nich dostać się do pracy lub dalszego kształcenia.

Autor: Karolina Skalska

magazyn_pl-logo

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych oraz wszystkie inne sprawy jakie będą potrzebne w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Szukasz czegoś wyjątkowego? Kogoś, kto złapie dla Ciebie uciekającą chwilę? Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną i chciałabyś/chciałbyś, by ktoś ułożył z tego wydarzenia historię w zdjęciach?

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Twój sukces jest naszym wspólnym sukcesem.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!