W Manchesterze pojawił się pomysł stworzenia pierwszej szkoły przeznaczonej dla gejów, lesbijek i transseksualistów.

_________________________________________________________________________________________________________________

Według planów naukę w nowej szkole miałoby podjąć około 40 uczniów. Jej otwarcie przewidziane jest dopiero za około trzy lata. Szkoła ma mieścić się w centrum miasta i korzystać z niej będą mogły także osoby, o odmiennych preferencjach seksualnych które na co dzień uczęszczać będą do normalnych szkół a tylko na wybrane zajęcia będą chodziły do tej specjalnej szkoły. Dla takich osób przeznaczono 20 miejsc. W sumie więc szkoła będzie liczyła około 6o uczniów.

„Tu chodzi o ratowanie życia” – stwierdziła Amelia Lee, dyrektor strategiczny LGBT Youth North West – fundacji stojącej za planami powołania szkoły do życia. “Niezależnie od prawa, które ma chronić gejów i lesbijki, w normalnych szkołach ciągle dochodzi do aktów przemocy na tle uprzedzeń w stosunku do osób mających odmienną orientację seksualną. Młodzi ludzie czują się wyizolowani i alienowani co prowadzi do bardzo traumatycznych przeżyć a czasami nawet do najgorszego czyli do samobójstwa” – skonkludowała Amelia Lee.

Na potwierdzenie swoich słów podała ona przykład 14-letniej Elizabeth Lowe, która we wrześniu ubiegłego roku powiesiła się w parku w Manchesterze. Dziewczyna bała się powiedzieć rodzicom o swojej odmiennej orientacji seksualnej. Lizzy stwierdziła, że jedyną dla niej opcją będzie samobójstwo. Podobne zdarzenie miało miejsce w Bolton.

„Musimy działać. Tu nie chodzi o to by stworzyć jakąś zamkniętą enklawę oderwaną do realnego świata. Pracujemy na co dzień z około 9 tysiącami uczniów i około 1000 nauczycieli, którym przekazujemy informacje na temat homoseksualizmu. Naszym zdaniem od 5 do 10% uczniów nie kończy edukacji z powodu problemów z prawidłowym rozpoznaniem swojej tożsamości seksualnej” – zakończyła swój wywód dyrektorka fundacji.

Na razie trwają kolejne rozmowy w sprawie formalnego powstania takiej placówki. Pierwsze spotkania z władzami miasta już się odbyły. Zbierane są fundusze, trwa poszukiwanie lokalizacji. Przedstawiciele LGBT Youth North West zakładają, że projekt ma szansę na start w ciągu trzech najbliższych lat.

– Szkoła ma mieć przyjazną atmosferę i oferować wsparcie dla wszystkich. Program będzie dostosowany ściśle do potrzeb uczniów i obejmować będzie również obszary dotyczące budowania poczucia własnej wartości, zdobywanie umiejętności poprzez pracę w organizacjach charytatywnych i wiele innych – wymienia Amelia Lee.

Za opracowanie planu powstania takiej szkoły fundacja zapłaciła 63 tysiące funtów, które pochodziły Ministerstwa Społeczności i Samorządów.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

Sharing is caring!