Petycja o powtórzenie referendum w sprawie Brexit’u z 3,5 mln podpisów!

W sieci utworzono petycję, w której domaga się powtórzenia referendum ws. członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Choć jeszcze w sobotę rano było tam ponad 700 tys. podpisów, a tylko 100 tys. wystarczy, by przyjrzał jej się parlament brytyjski, w niedzielę ich liczba doszła do trzech i pół miliona.

Odpowiedź na referendum w formie petycji pojawiła się już w nocy, po pierwszych wynikach. – Wzywamy rząd do wprowadzenia zasady, w myśl której, jeśli żadna ze stron – zwolennicy Brexitu, ani jego przeciwnicy – nie uzyska co najmniej 60 proc. poparcia, a frekwencja będzie niższa niż 75 proc., referendum powinno zostać powtórzone – czytamy na stronie z petycją.

Ubiegło czwartkowe referendum idealnie wpisałoby się w te zasadę, bowiem 51,9 proc. Brytyjczyków opowiedziało się za Brexitem, a 48,1 chciało dalszego członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Frekwencja wyniosła natomiast 72 proc.

– Możemy zatrzymać to szaleństwo i zakończyć koszmar, zmuszając parlament do pochylenia się nad naszą petycją – napisał autor petycji, William Oliver Healey na Twitterze.

Komitet odpowiedzialny za petycje podejmie decyzję o dacie debaty na temat powtórzenia referendum, we wtorek.

Petycja dostępna jest na stronie rządowej.

(ml) / Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

STYL I KULTURA

/Autor

le prawdy zawierają ciążowe mity?

Wiele źródeł i jeszcze więcej sprzecznych informacji. To rzeczywistość, z którą na co dzień mierzą się przyszłe mamy. Zapytaliśmy kilka z nich, z jakimi radami i stwierdzeniami na temat ciąży spotykają się najczęściej. Dzielimy je na fakty i mity, i wyjaśniamy, których z nich się wystrzegać, a które warto wprowadzić w życie.