Petycja o powtórzenie referendum w sprawie Brexit’u z 3,5 mln podpisów!

W sieci utworzono petycję, w której domaga się powtórzenia referendum ws. członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Choć jeszcze w sobotę rano było tam ponad 700 tys. podpisów, a tylko 100 tys. wystarczy, by przyjrzał jej się parlament brytyjski, w niedzielę ich liczba doszła do trzech i pół miliona.

Odpowiedź na referendum w formie petycji pojawiła się już w nocy, po pierwszych wynikach. – Wzywamy rząd do wprowadzenia zasady, w myśl której, jeśli żadna ze stron – zwolennicy Brexitu, ani jego przeciwnicy – nie uzyska co najmniej 60 proc. poparcia, a frekwencja będzie niższa niż 75 proc., referendum powinno zostać powtórzone – czytamy na stronie z petycją.

Ubiegło czwartkowe referendum idealnie wpisałoby się w te zasadę, bowiem 51,9 proc. Brytyjczyków opowiedziało się za Brexitem, a 48,1 chciało dalszego członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Frekwencja wyniosła natomiast 72 proc.

– Możemy zatrzymać to szaleństwo i zakończyć koszmar, zmuszając parlament do pochylenia się nad naszą petycją – napisał autor petycji, William Oliver Healey na Twitterze.

Komitet odpowiedzialny za petycje podejmie decyzję o dacie debaty na temat powtórzenia referendum, we wtorek.

Petycja dostępna jest na stronie rządowej.

(ml) / Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!