Para z Bangladeszu wyłudziła – uwaga! – 1,6 miliona funtów.

W miniony poniedziałek ława przysięgłych uznała małżeństwo z Bangladeszu, Chowdhury Muyeed lat 51 i Asma Khanam lat 47, właścicieli organizacji „Families for Survival UK” i „Age Shelter UK Ltd”, winnymi wyłudzenia blisko 1,6 miliona funtów z systemu opieki socjalnej oraz fałszowania dokumentów, dzięki którym sprowadzili nielegalnie do Wielkiej Brytanii setki rodzin z Bangladeszu tylko w jednym celu – wyłudzenia pieniędzy. Niestety brytyjskie media nie informują jeszcze o rozmiarach kary. 

Przypomnijmy:

Rząd Wielkiej Brytanii sukcesywnie obniża świadczenia socjalne, w tym nawet dla osób niepełnosprawnych. Tymczasem z systemu wycieka tyle pieniędzy, ile nikomu nawet się nie śniło – dodajmy w bardzo banalny sposób. Jaki?

Kolejne oszustwo w sprawie wyłudzenia pieniędzy z systemu socjalnego w Wielkiej Brytanii wyszło na jaw. Para z Bangladeszu w cudowny sposób wyłudziła – uwaga! – 1,6 miliona funtów.

Sposób na wygenerowanie takich „zysków” okazał się bardzo prosty. Małżeństwo najpierw sprowadzało z Bangladeszu, w ilościach hurtowych, mieszkańców. Następnie pomagali w rejestrowaniu tych osób w Wielkiej Brytanii, a gdy nowi imigranci otrzymywali numer NIN, ciurkiem pojawiali się w urzędach domagając się benefitów, w tym m.in. dopłaty do mieszkania. Przekazane przez urzędy w ten sposób pieniądze nowym mieszkańcom Zjednoczonego Królestwa trafiały na konto oskarżonej pary z Bangladeszu. Ci oczywiście, częściowo dzielili się „łupem” ze „słupami”, wszak zatrudniali ich na fałszywe umowy. Jednak po dość krótkim czasie nowo przybyli mieszkańcy wracali do Bangladeszu, ale pieniądze z systemu wciąż wędrowały na konto oszustów. Tym samym wypłukali państwo na 1,6 miliona funtów.

Służby, które śledzą podejrzane sytuacje wpadły na trop sprawy ze względu na dużą liczbę bardzo podobnych składanych wniosków. Wszystkie dotyczyły mieszkańców pochodzących z Bangladeszu z włoskim obywatelstwem.

W trakcie dochodzenia potwierdzono aż 139 przypadków oszustwa. Ława przysięgłych uznała organizatorów nielegalnego procederu winnymi zarzucanych im czynów.

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!