Para z Bangladeszu wyłudziła – uwaga! – 1,6 miliona funtów.

W miniony poniedziałek ława przysięgłych uznała małżeństwo z Bangladeszu, Chowdhury Muyeed lat 51 i Asma Khanam lat 47, właścicieli organizacji „Families for Survival UK” i „Age Shelter UK Ltd”, winnymi wyłudzenia blisko 1,6 miliona funtów z systemu opieki socjalnej oraz fałszowania dokumentów, dzięki którym sprowadzili nielegalnie do Wielkiej Brytanii setki rodzin z Bangladeszu tylko w jednym celu – wyłudzenia pieniędzy. Niestety brytyjskie media nie informują jeszcze o rozmiarach kary. 

Przypomnijmy:

Rząd Wielkiej Brytanii sukcesywnie obniża świadczenia socjalne, w tym nawet dla osób niepełnosprawnych. Tymczasem z systemu wycieka tyle pieniędzy, ile nikomu nawet się nie śniło – dodajmy w bardzo banalny sposób. Jaki?

Kolejne oszustwo w sprawie wyłudzenia pieniędzy z systemu socjalnego w Wielkiej Brytanii wyszło na jaw. Para z Bangladeszu w cudowny sposób wyłudziła – uwaga! – 1,6 miliona funtów.

Sposób na wygenerowanie takich „zysków” okazał się bardzo prosty. Małżeństwo najpierw sprowadzało z Bangladeszu, w ilościach hurtowych, mieszkańców. Następnie pomagali w rejestrowaniu tych osób w Wielkiej Brytanii, a gdy nowi imigranci otrzymywali numer NIN, ciurkiem pojawiali się w urzędach domagając się benefitów, w tym m.in. dopłaty do mieszkania. Przekazane przez urzędy w ten sposób pieniądze nowym mieszkańcom Zjednoczonego Królestwa trafiały na konto oskarżonej pary z Bangladeszu. Ci oczywiście, częściowo dzielili się „łupem” ze „słupami”, wszak zatrudniali ich na fałszywe umowy. Jednak po dość krótkim czasie nowo przybyli mieszkańcy wracali do Bangladeszu, ale pieniądze z systemu wciąż wędrowały na konto oszustów. Tym samym wypłukali państwo na 1,6 miliona funtów.

Służby, które śledzą podejrzane sytuacje wpadły na trop sprawy ze względu na dużą liczbę bardzo podobnych składanych wniosków. Wszystkie dotyczyły mieszkańców pochodzących z Bangladeszu z włoskim obywatelstwem.

W trakcie dochodzenia potwierdzono aż 139 przypadków oszustwa. Ława przysięgłych uznała organizatorów nielegalnego procederu winnymi zarzucanych im czynów.

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA