» Damian Biliński | Źródło: yorkshireeveningpost.co.uk

Dwóch Pakistańczyków zostało skazanych na 34 lata pozbawienia wolności za zabójstwo z premedytacją jednego z Polaków, hodującego i handlującego marihuaną.

___________________________________________________________________________________________________________________

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w listopadzie 2013 roku. Dwóch uzbrojonych w broń półautomatyczną mężczyzn pochodzenia pakistańskiego wtargnęło do domu braci 21-letniego Pawła i 32-letniego Zdzisława. Jednego z nich zastrzelili, a drugiego ranili w okolice brzucha. Według medialnych informacji, Pakistańczycy byli członkami grupy przestępczej i chcieli okraść Polaków z uprawy marihuany, której wartość oszacowano na 10 tys. funtów.

Pakistańczycy natychmiast po napadzie zbiegli najpierw do Londynu, a następnie samolotem odlecieli do Islamabadu. Jednak roztropność członków ganku przyczyniła się do ich zatrzymania, bowiem po kilku miesiącach Pakistańczycy postanowili wrócić do Wielkiej Brytanii.

Ostatecznie sąd wymierzył sprawiedliwość i każdemu z osobna wymierzył jeden z największych wyroków. Pakistańczycy Naseer Khan i Abdullah Ullah, będa mogli ubiegać się o wolność dopiero po 34 latach przebywania za kratkami.

Sąd skazał również kobietę Daniella Craik, dziewczynę jednego z przestępców, która podczas napadu czekała na zewnątrz w samochodzie. Kobieta otrzymała karę 12 miesięcy publicznych robót.

Sharing is caring!