Oświadczył się po 70 latach!

90-letni weteran drugiej wojny światowej zostawił swoją dziewczynę 70 lat temu. Teraz pożałował i znowu się z nią zaręcza. Roy Vickerman dał swojej ukochanej, 89-letniej Norze Jackson, ten sam  pierścionek, którym oświadczył się jej w 1944 roku. Dwa lata później zerwał zaręczyny, ale nigdy nie zapomniał o swojej dziewczynie i po wielu latach zdecydował się do niej wrócić. Kiedy dowiedział się, że mieszka niedaleko niego, odważył się pojechać.

Roy ma dwoje dzieci i dwoje wnuków. O miejscu pobytu Nory dowiedział się po telefonie do programu „Late Night Love” w radiu BBC Midlands. Producenci programu użyli list wyborczych, żeby odnaleźć adres zamieszkania Nory i przekazać go Roy’owi.

Dziś były architekt wspomina: „Przez tydzień o tym rozmyślałem, potem wsiadłem w taksówkę z dużym bukietem kwiatów. Powiedziałem kierowcy, by poczekał na mnie. Myślałem, że będę tylko kilka minut. Kiedy zadzwoniłem do drzwi, ona je otworzyła. Poznała… Powiedziała tylko: »Oh, Roy«, objęła i pocałowała. Cztery godziny później musiałem powiedzieć taksówkarzowi, że tutaj zostaję”.

– Mieszkałem w tym samym domu przez 40 lat. Nora w swoim tyle samo. Chodziliśmy do tego samego sklepu i do tego samego lekarza, ale nigdy nie wpadliśmy na siebie. Teraz widzimy się codziennie – dodaje bohater wojenny.

Nora jest emerytowanym pracownikiem fabryki. Mówi, że to naprawdę romantyczna, piękna historia. „Kiedy usłyszałam dzwonek, poszłam otworzyć. Od razu go poznałam, chociaż bardzo się zmienił. Rzuciliśmy się sobie w ramiona, a potem poszliśmy do salonu, by rozmawiać przez kilka godzin. Przeżyłam duży szok, gdy go zobaczyłam, poczułam się jak za dawnych czasów. Przez lata nie myślałam o nim, chociaż śnił mi się kilka razy” – wyznaje.

Para spotkała się w 1940 roku w szkole w Stoke-on-Trent, gdzie nadal mieszkają. Do zaręczyn doszło w 1944 roku, tydzień przed jego lądowaniem w Normandii. Mężczyzna został postrzelony przez niemieckiego snajpera. Kiedy wrócił do Anglii ranny, był w tak dużym stresie pourazowym, że po jakimś czasie zerwał zaręczyny z Norą. Później ożenił się z niemiecką emigrantką Joanną Bentley, z którą miał dwoje dzieci. Żona umarła mu w 2012 roku, mając 90 lat.

W międzyczasie Nora wyszła za mąż za Billa Jacksona, który z kolei odszedł w 2002 roku, w wieku 78 lat. Para doczekała się dzieci i wnuków.

Latem planują ślub, po tym jak Roy oświadczył się przy rodzinie i przyjaciołach w swoje 90. urodziny. Dał Norze ten sam zaręczynowy pierścionek, który ofiarował jej w 1944 roku. – Nie ukląkłem przed nią na kolana, bo już bym nie wstał, ale zatańczyliśmy pierwszy taniec – śmieje się.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!