Ostrzeżenia przed alkoholem nie działają

Campaign for Real Ale (Camra) przeprowadziła badania, z których wynika, że mało kto przejmuje się ostrzeżeniami o zgubnych skutkach picia alkoholu. W zamian za to proponują więc, żeby polityka informacyjna obejmowała również korzyści wynikające z umiarkowanego spożywania dobrych jakościowo trunków.

Badania przeprowadzone na próbie ponad 2000 dorosłych respondentów pokazują, że większość pytanych nie zgadza się z informacjami ostrzegającymi przed piciem oraz podkreśla, że zasady powinny być dokładnie takie same dla mężczyzn i kobiet. Dodatkowo respondenci uważają, że picie w umiarkowanym zakresie może być częścią zdrowego stylu życia.

To dlatego Camra zwróciła się do Ministerstwa Zdrowia z wnioskiem o zmianę polityki informacyjnej dotyczącej spożywania alkoholu. Obecne zasady skupiają się na straszeniu społeczeństwa i pokazywaniu zgubnych skutków nadużywania wyskokowych trunków.

– Jeśli rząd chciałby, żeby ludzie poważnie traktowali publikowane przez nich wytyczne, powinien podejść do sprawy bardziej realistycznie. Obecnie większym zagrożeniem jest, że ludzie po prostu ignorują te zasady, bo są nieprzystające do rzeczywistości – uważa prezes Camry, Colin Valentine.

Nowe wskazówki miałyby między innymi chwalić spożywanie rozsądnych ilości alkoholu i fakt, że służy to poprawie nastroju. Mają również podkreślić, że w przypadku chorób układu krążenia i niektórych rodzajów nowotworów, alkohol może mieć znaczenie lecznicze.

Źródło / Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!