Ośrodek dla dzieci Grange na Ealingu, czyli wczesna i bezpłatna edukacja!

W sobotę, 21 marca, polskie rodziny zaproszono na specjalne spotkanie informacyjne zorganizowane dla dzieci przez Grange Children’s Centre, podczas którego można było dowiedzieć się więcej na temat bezpłatnej wczesnej edukacji oraz opieki dla dwulatków.

Ośrodek dla dzieci Grange na Ealingu

Polscy rodzice i ich dzieci mieli okazję wziąć udział w zajęciach organizowanych przez centrum, takich jak zabawy ruchowe i opowiadanie bajek, a także porozmawiać o programie z pracownikami ośrodka.

Karolina Gorazda, była Miss Polonia, ambasadorka programu, która wzięła udział w spotkaniu, komentuje:

Karolina Gorazda„To świetny sposób na podniesienie wśród polskich rodzin świadomości na temat bezpłatnej edukacji oraz opieki nad dwulatkami. Dzieci doskonale się bawiły i jestem pewna, że rodzice poznali zalety programu. Będą mogli sprawdzić u władz lokalnych, czy ich pociechy są uprawnione do udziału w programie oraz podzielić się informacją na ten temat z innymi rodzicami.

Dzieci mogą skorzystać z programu, jeśli ich rodzice spełniają kryteria związane z dochodem i zasiłkami, które stosuje się także przy nadawaniu uprawnień do bezpłatnych posiłków w szkole. Według tych kryteriów dziecko zostaje przyjęte do programu, jeśli roczny dochód gospodarstwa domowego nie przekracza 16 190 £ lub dwulatek posiada orzeczenie o szczególnych potrzebach edukacyjnych bądź pozostaje pod opieką władz lokalnych.

W programie mogą wziąć udział placówki zapewniające opiekę nad dziećmi, które otrzymały „wybitną” lub „dobrą” ocenę raportu Ofsted.

Na Ealingu znajduje się 120 takich placówek oferujących bezpłatną opiekę, w tym przedszkola i żłobki.

Ealing znajduje się na 7. miejscu w Londynie, jeśli chodzi o liczbę dwulatków uprawnionych do udziału w programie. Przed końcem grudnia 2014 roku do placówek dla dwulatków zapisano 1013 dzieci, podczas gdy liczbą docelową jest 2068.

Radna Binda Rai, członkini rady ds. dzieci i młodzieży w dzielnicy Ealing, komentuje:

„Dobrej jakości wczesna edukacja ma duży wpływ na rozwój dzieci, a takie uświadamiające imprezy jak ta są naprawdę potrzebne. Rada stara się zwiększyć liczbę miejsc dla dwulatków na Ealingu. Do października powinno być ich o 200 więcej i to wcale nie koniec. Mam nadzieję, że rodziny z tej dzielnicy, które dowiedzą się o programie, sprawdzą, czy są uprawnione oraz czy mogą z niego skorzystać.

Radna Joanna Dąbrowska, która reprezentuje okręg wyborczy Ealing Common, która także była obecna na spotkaniu, powiedziała:

„Zalety bezpłatnej wczesnej edukacji i opieki nad dziećmi mają dwojaki charakter. Po pierwsze nowi imigranci mogą szybciej zintegrować się z brytyjskim społeczeństwem i wychowywać dzieci w dwujęzycznym środowisku, dzięki czemu będą one czuły przynależność do tego kraju i będą wolne od poczucia wyobcowania. Program pozwala też rodzicom, zwłaszcza matkom, powrócić do pracy.

Istnieją ewidentne dowody na to, że dobrej jakości edukacja w wieku dwóch lat ma pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Mimo tego nie wszystkie dzieci z rodzin o niższym dochodzie korzystają z tej możliwości. Podczas gdy głównym celem tego programu jest wspieranie rozwoju dzieci oraz pomoc w osiągnięciu ich pełnego potencjału, umożliwia on także rodzicom odnalezienie równowagi pomiędzy życiem prywatnym i karierą. Może też pomóc rodzicom skorzystać ze szkoleń lub pomóc im (zwłaszcza kobietom) wrócić na rynek pracy.

Studium przypadku dotyczące programu wczesnej edukacji i opieki DfE (brytyjskiego Departamentu Edukacji)

Zaledwie kilka miesięcy temu Monika Czerwińska, 24-letnia Polka z Bradford, była bardzo zmęczoną i zestresowaną mamą dwuletniego Aleksandra.

Kiedy skończył się jej urlop macierzyński, zdecydowała się zostać w domu i samodzielnie wychowywać syna. Zajmowanie się dzieckiem jest wyjątkowo wyczerpujące, a Monice nikt nie pomagał, ponieważ cała jej rodzina mieszka w Polsce.

Mniej więcej pół roku temu zauważyła plakat zachęcający rodziców dwulatków do skorzystania z oferty wczesnej edukacji i opieki. Monika zorientowała się, że przysługuje jej 15 godzin bezpłatnej opieki nad synem. Początkowo była raczej sceptyczna, bała się zostawić dziecko z wychowawcami z przedszkola. Martwiła się też, jak Aleksander poradzi sobie w nowym otoczeniu.

Mimo tego już miesiąc później Monika zrozumiała, że zarówno ona, jak i jej syn skorzystali z bezpłatnej opieki: „Byłam mniej nerwowa, miałam czas dla siebie, więc mogłam poszukać pracy na pół etatu, a Aleksander szybko nauczył się angielskiego i bawił się z innymi dziećmi”.

Chociaż Monika nie mówi płynnie po angielsku, proces aplikacyjny mający na celu pozyskanie darmowej opieki był bardzo łatwy. „Strona internetowa była zrozumiała a dodatkowo znalazłam numer, pod który można zadzwonić, by porozmawiać z kimś po polsku”. Monika zadzwoniła i otrzymała wszelkie niezbędne informacje w zaledwie kilka minut. Dziś Monika serdecznie poleca wszystkim mamom dwulatków program wczesnej edukacji i opieki.

Rozumie strach rodzica przed zostawieniem dziecka samego, ale jest przekonana, że takie rozwiązanie ma więcej zalet niż wad.

Ona jest spokojniejsza, a jej syn bardzo dobrze się rozwija. Stał się bardziej pewny siebie podczas kontaktów z rówieśnikami i nauczył się angielskiego, który będzie mu potrzebny w szkole. Monika jest wdzięczna za program bezpłatnej wczesnej edukacji i opieki.

Małgorzata Szwed, 36-letnia Polka z Hampshire, jest zabieganą mamą trojga dzieci; 17-letniej Julii, 5-letniej Joanny i 2-letniego Leona. Prowadzi też serwis internetowy dla polskich emigrantek.

Studium przypadku dotyczące programu wczesnej edukacji i opieki DfE (brytyjskiego Departamentu Edukacji)

Małgorzata skorzystała z programu wczesnej edukacji i opieki dla dwulatków, dzięki któremu rodziny z dochodem niższym niż 16.190 £ rocznie, pochodzącym z pracy zarobkowej lub zasiłków, mogą starać się o 15 godzin wczesnej edukacji i opieki tygodniowo.

Polka ogromnie się ucieszyła, gdy nauczycielka Joanny poradziła jej wejść na stronę www.gov.uk/freechildcare i sprawdzić, czy jest uprawniona do skorzystania z oferty wczesnej edukacji i opieki dla swojego syna. Dowiedziała się, że proces aplikacyjny jest niezwykle łatwy: „Wybrałam przedszkole dla Leona, wypełniłam formularz i po kilku tygodniach otrzymałam list z informacją, że zostałam zakwalifikowana do udziału w programie”.

Dziś Leon ma dwa lata i 11 miesięcy i świetnie sobie radzi w kontaktach z rówieśnikami. Jest też bardziej pewny siebie, gdy spotyka nieznane mu osoby. „Oboje skorzystaliśmy z tego programu, Leon bardzo dobrze mówi po polsku i po angielsku. Chodzi do przedszkola 3 razy w tygodniu, więc mam 15 godzin tygodniowo dla siebie, które mogą wykorzystać na pracę lub wypoczynek” – komentuje.

Małgorzata poleca ten program każdej mamie, której nie tylko zależy na rozwoju swojego dziecka, ale też pragnie mieć trochę czasu dla siebie. Polka opublikowała nawet artykuł o zaletach wczesnej edukacji na swojej stronie internetowej.

DfE logo (1)

W celu uzyskania więcej informacji należy skontaktować się z:
Aleksandrą Bobak z agencji All 4 Comms
e-mail: ola@all4comms.com
komórka: 0044 (0) 7849 236 193
www.all4comms.com

POLUB NASZ FANPAGE

Polub nasz Fanpage i bądź na bieżąco z informacjami!

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

"Odwołać Brexit". Brytyjczycy masowo podpisują petycję

, , ,
Blisko 5 milionów Brytyjczyków podpisało się już pod petycją do Izby Gmin o wycofanie się z planowanego wyjścia kraju z Unii Europejskiej. Zainteresowanie jest tak duże, że strona parlamentu wielokrotnie przestawała działać.

Premier May złożyła formalny wniosek o opóźnienie Brexitu do 30 czerwca

, , ,
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zwróciła się wczoraj do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska z formalnym wnioskiem o wydłużenie procesu wyjścia Zjednoczonego Królestwa z UE do 30 czerwca.

UWAGA! Dzisiaj odbędzie się głosowanie nad drugim referendum ws. brexitu!

, , ,
Takie rzeczy tylko w Wielkiej Brytanii. Wtorkowe głosownie przegrała premier Theresa May. Nad głosowaniem w środę zebrały się czarne chmury bowiem groziła Brytyjczykom opcja "no deal". I tym razem premier May, można powiedzieć przegrała. Czy dzisiaj dojdzie do piłkarskiego "Hat Tricka"? Jeśli wieczorem posłowie zagłosują za przeprowadzeniem drugiego referendum mecz o Brexit być może zostanie ostatecznie wygrany - przez tych, którzy Brexitu nie chcą - czyli rozsądek?

May zapowiada koniec Brexitu? "Możemy nigdy nie opuścić UE"

, , ,
Wielka Brytania może nigdy nie opuścić Unii Europejskiej, jeśli w przyszłym tygodniu parlament odrzuci porozumienie w sprawie Brexitu, wynegocjowane z Brukselą - ostrzegła dziś premier Theresa May.

"Chcemy, żeby Polacy zostali"

, , , ,
Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

"Robimy wszystko, by Brexit nie pogorszył sytuacji Polaków na Wyspach"

, , ,
"Zdajemy sobie sprawę, że wśród Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii panuje obecnie ogromna niepewność co do ich dalszych losów i ewentualnych perspektyw powrotu do kraju. Chcemy odpowiedzieć na szereg pytań i wątpliwości związanych z Brexitem oraz uspokoić Polaków, że ich sytuacja się nie pogorszy"

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Brytyjczycy najgorszymi pasażerami samolotów

, , ,
Z danych Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu lotniczego wynika, że Brytyjczycy zachowują się w samolotach najgorzej. Mieszkańcy Wysp najczęściej wdają się w awantury, piją alkohol i palą papierosy na pokładzie.

Jesteś Polką? To pewnie sprzątasz?

, , ,
Większość z nas ma maturę, nie mówiąc już o wyższym wykształceniu. Dlaczego więc godzimy się pracować poniżej naszych możliwości? Czemu nie jesteśmy ambitne i nie sięgamy po coś lepszego niż sprzątanie?

Jak seks wpływa na zdrowie?

, , , ,
Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko... Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.

"Oddajcie nam naszych ludzi" - premier Morawiecki odleciał

, , , ,
"Mamy najniższy poziom bezrobocia, wzrost gospodarczy w wysokości 5,5 proc. PKB - jeden z najwyższych w UE, mam więc nadzieję, że do Polski wróci wielu, wielu Polaków"

Anglicy kupują "brexit box" zestaw na wypadek pustych półek w sklepach

, , , , ,
Brexit box, który kosztuje 295 funtów (ponad 1400 zł), można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego Emergency Food Storage. „Ten brexit box to świetny początek, aby pomóc ci przezwyciężyć obawy o brak jedzenia w sklepach po brexicie” – czytamy w opisie produktu.

Brexit: Parlament odrzucił umowę. Co teraz będzie? Jest kilka scenariuszy

, , , ,
Premier Theresa May zaliczyła kompletną – choć przewidywaną – wpadkę. Jest to gigantyczna porażka. W historii brytyjskiego parlamentaryzmu nie notowana. Umowy ws. brexitu w takiej formie nie chcą brytyjscy posłowie. To już wiemy. Ale co będzie dalej?

INFORMACJE I BIZNES

Premier May złożyła formalny wniosek o opóźnienie Brexitu do 30 czerwca

, , ,
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zwróciła się wczoraj do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska z formalnym wnioskiem o wydłużenie procesu wyjścia Zjednoczonego Królestwa z UE do 30 czerwca.

UWAGA! Dzisiaj odbędzie się głosowanie nad drugim referendum ws. brexitu!

, , ,
Takie rzeczy tylko w Wielkiej Brytanii. Wtorkowe głosownie przegrała premier Theresa May. Nad głosowaniem w środę zebrały się czarne chmury bowiem groziła Brytyjczykom opcja "no deal". I tym razem premier May, można powiedzieć przegrała. Czy dzisiaj dojdzie do piłkarskiego "Hat Tricka"? Jeśli wieczorem posłowie zagłosują za przeprowadzeniem drugiego referendum mecz o Brexit być może zostanie ostatecznie wygrany - przez tych, którzy Brexitu nie chcą - czyli rozsądek?

May zapowiada koniec Brexitu? "Możemy nigdy nie opuścić UE"

, , ,
Wielka Brytania może nigdy nie opuścić Unii Europejskiej, jeśli w przyszłym tygodniu parlament odrzuci porozumienie w sprawie Brexitu, wynegocjowane z Brukselą - ostrzegła dziś premier Theresa May.

"Chcemy, żeby Polacy zostali"

, , , ,
Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

"Robimy wszystko, by Brexit nie pogorszył sytuacji Polaków na Wyspach"

, , ,
"Zdajemy sobie sprawę, że wśród Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii panuje obecnie ogromna niepewność co do ich dalszych losów i ewentualnych perspektyw powrotu do kraju. Chcemy odpowiedzieć na szereg pytań i wątpliwości związanych z Brexitem oraz uspokoić Polaków, że ich sytuacja się nie pogorszy"

Brytyjski rząd i UE rozważają opóźnienie Brexitu

, , ,
Wyjście Wielkiej Brytanii z UE może opóźnić się o co najmniej dwa miesiące w ramach planów rozważanych przez premier Theresę May - podał dzisiaj 'The Telegraph'. 'Guardian' zaznaczył, że liderzy UE są gotowi rozważyć nawet dwuletnie odroczenie tej decyzji.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

Cud natury czy in vitro?

, , , , ,
Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

Jesteś Polką? To pewnie sprzątasz?

, , ,
Większość z nas ma maturę, nie mówiąc już o wyższym wykształceniu. Dlaczego więc godzimy się pracować poniżej naszych możliwości? Czemu nie jesteśmy ambitne i nie sięgamy po coś lepszego niż sprzątanie?

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

, , ,
System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

, , , ,
Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

Miłość: On muzułmanin, ona chrześcijanka

, , , , , ,
On muzułmanin ze stolicy Bangladeszu, ona chrześcijanka z miasteczka w zachodniej Polsce. Poznali się w Berlinie. Synka urodziła zaraz po maturze. Historia jak z „Faktu”, a jednak się udało. Oto Klaudia, Mamun i ich multikulturowy „happy end”. Wychowana w rodzinie „patchworkowej”, Klaudia pragnęła, by jej własna była taka „na zawsze”. Życie wystawiło ją na większą próbę, niż zakładał plan.

Wracać czy zostać? Już za niecałe pół roku Wielka Brytania wyjdzie z Unii!

, , , ,
Już teraz zauważalny jest kryzys związany z kursem funta. Ceny rosną a płace nie. Brakuje rąk do pracy. Na budowach ubywa Polaków. Zdarza się, że nawet w polskich sklepach sprzedawcami są obcokrajowcy. To Brexit. Marzec 2019 budzi duży niepokój.

STYL I KULTURA

Jak seks wpływa na zdrowie?

, , , ,
Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko... Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.

Kevin sam w domu…Ponad 20 lat starszy. Zobaczcie najnowszą reklamę!

, , , ,
W sieci pojawiła się nowa reklama Google, w której wystąpił sam Kevin, tylko ponad 20 lat starszy. Spot został nagrany w domu, w którym rozgrywała się akcja filmu „Kevin sam w domu”.

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

, , , ,
Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.

le prawdy zawierają ciążowe mity?

, , , ,
Wiele źródeł i jeszcze więcej sprzecznych informacji. To rzeczywistość, z którą na co dzień mierzą się przyszłe mamy. Zapytaliśmy kilka z nich, z jakimi radami i stwierdzeniami na temat ciąży spotykają się najczęściej. Dzielimy je na fakty i mity, i wyjaśniamy, których z nich się wystrzegać, a które warto wprowadzić w życie.

Nowa kampania dotycząca zdrowia psychicznego

, , , ,
Trwa kampania #GetTheInsideOut, mówiąca o problemach psychicznych ludzi. Reklamy pokazują, że bardzo wiele osób cierpi na choroby psychiczne, o których nie chce mówić głośno. Partnerem i sponsorem akcji jest Lloyds Bank.

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

, , , ,
Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.