Oskarżyła o gwałt 15 mężczyzn. Dowody spreparowano

Oskarżyła o gwałty i napady na tle seksualnym 15 mężczyzn. Jeden z nich przesiedział w więzieniu dwa lata, inny przed pójściem za kratki ratował się ucieczką za granicę. Tymczasem, jak się okazało, Jemma Beale wszystko zmyśliła.

Preparowała oskarżenia przez ponad trzy lata. – Właściwie było nieprawdopodobne, żeby atakowano ją aż tyle razy i tak często. Wszystko, co zeznała, opierało się na fałszu – mówił prokurator John Price.

Po trwającym pięć tygodni procesie w londyńskim Southwark Crown Court ława przysięgłych, składająca się z sześciu mężczyzn i pięciu kobiet orzekła, że kobieta jest winna krzywoprzysięstwa i wprowadzania w błąd wymiaru sprawiedliwości. Ostateczny wyrok w jej sprawie zapadnie pod koniec sierpnia, nikt jednak nie ma wątpliwości, że powinna surowo odpokutować za swoje grzechy.

A ich lista jest długa. 25-letnia obecnie Beale, rodem z londyńskiej dzielnicy Hounslow, 26 listopada 2010 roku zeznała na komisariacie, że poprzedniej nocy została wykorzystana seksualnie przez Mahada Cassima. Jak twierdziła, mężczyzna zaproponował, że podwiezie ją do domu, ale po drodze zgwałcił.

– Jechaliśmy około 10 minut. Rozmawialiśmy i nagle zaczęła mnie głaskać po dłoni mówiąc, że ma ochotę na seks. Spytałem czy jest pewna, że tego chce, a ona potwierdziła, że tak. To był jej pomysł – mówił Cassim, Somalijczyk, który przyjechał do Wielkiej Brytanii osiem lat wcześniej, po krótkim pobycie w Szwecji, gdzie służył w wojsku w ramach korpusu pokojowego.

Jednak wersja mężczyzny została odrzucona przez sąd, który na początku 2012 roku skazał go na siedem lat więzienia. W specjalnym oświadczeniu Beale napisała, jak dewastujący wpływ na jej życie miał ów „gwałt”.

– Żaden wyrok nie zrekompensuje tego, co mi zrobił – żaliła się, otrzymując odszkodowanie w wysokości 11 tysięcy funtów.

Niewinny mężczyzna pokutował za kratkami, gdzie przesiedział dwa lata zanim został zwolniony, a rozochocona Beale wymyślała kolejne historie. Noam Shahzad miał ją molestować w pubie The Windsor Castle w Hounslow, a potem uczestniczyć w gwałcie zbiorowym, do którego jakoby doszło na parkingu samochodowym przed pobliskim centrum medycznym. Chcąc uwiarygodnić swoje zeznania kobieta pocięła się drutem kolczastym, przypisując to wyimaginowanym napastnikom. Shahzad dowiedziawszy się o oskarżeniach w popłochu uciekł z Wysp, a jego życie przewróciło się do góry nogami.

Niezrażona Beale dalej brnęła w tym kierunku. W 2013 roku zeznała, że dwóch nieznajomych napadło na nią w pobliżu domu, a dwa miesiące później miała się stać ofiarą gwałtu zbiorowego, w którym uczestniczyło czterech mężczyzn. Dwóch z nich zidentyfikowała – Luke’a Williamsa (28) i Stevena McCormacka (25). Tego pierwszego poznała na przyjęciu u znajomych, po czym postanowiła pójść z nim do pobliskiego sklepu po dodatkowy alkohol i papierosy. – Zabrał mnie do garażu, gdzie razem z McCormackiem oraz innymi zaatakował i zgwałcił strasząc maczetą – zeznała przesłuchującym ją policjantom.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przesłuchani, ale nie postawiono im zarzutów. Wersja Williamsa była zupełnie inna. – Beale chciała uprawiać ze mną seks na przyjęciu, podczas gdy moja dziewczyna znajdowała się na dole. Czułem się niekomfortowo. Nie chciałem, żeby poczuła się urażona, ale naprawdę nie uważałem, że jest atrakcyjna. Do niczego między nami nie doszło – zeznał 28-latek.

Kłamstwa i matactwa kobiety w końcu wyszły na jaw. Łącznie w ciągu trzech lat oskarżyła o gwałty 15 osób. Jakie pobudki nią kierowały? Do końca nie wiadomo, możliwe jednak, że w ten sposób, poza wyłudzeniem odszkodowań, chciała zwrócić na siebie uwagę. Przed sądem mówiła, że jest lesbijką od 10. roku życia i nie interesuje się mężczyznami. Przyznała też, że była prześladowana w szkole ze względu na swoją otyłość. Analiza psychiatryczna ma pomóc w ustaleniu jej stanu umysłowego.

ZABEZPIECZ TO CO NAJWAŻNIEJSZE
UBEZPIECZENIA

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,

Więcej na temat zabezpieczeń czytaj tutaj!

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie TRUST

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

GOOD

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
PRACA

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

Monitoring i bilingi

Bardzo prawdopodobne, że Beale trafi za kratki, podobnie jak było to w przypadku Comfort Yinusy (23), którą sąd skazał na 8 miesięcy pozbawienia wolności.

– Swoim postępowaniem upokorzyłaś prawdziwe ofiary gwałtów i zmarnowałaś ponad 100 godzin pracy policji. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności tej sprawy, tylko wyrok natychmiastowego więzienia jest tu właściwy – mówił sędzia Peter Rook przed stołecznym sądem Old Bailey. Słysząc te słowa Yinusa wybuchnęła płaczem.

Wcześniej jednak nie miała skrupułów pomawiając niewinnych ludzi. Ta pracowniczka londyńskiego metra zadzwoniła na policję twierdząc, że została zaatakowana przed pubem przez dwóch mężczyzn, w pobliżu Liverpool Street we wschodnim Londynie. Odmówiła jednak badań medycznych. Kiedy funkcjonariusze wzięli pod lupę bilingi jej rozmów telefonicznych, a także zapisy z kamer monitoringu, które wykazały bezpodstawność stawianych przez nią zarzutów, ta zdecydowała się wycofać oskarżenie. Wcześniej pomówieni przez nią mężczyźni spędzili odpowiednio 14 i 16 godzin w policyjnym areszcie, a potem przez sześć tygodni przebywali na zwolnieniu warunkowym za kaucją. Jeden z nich, z zawodu księgowy, opowiadał, że w związku z tą sytuacją czuł szok, wstyd i zażenowanie.

Dlaczego kobieta konfabulowała? Dochodzenie wykazało, że nieznajomy zaoferował jej podwiezienie do domu, ale nie mógł sobie przypomnieć gdzie zaparkował samochód, a szukając auta zostawił ją na 45 minut ze swoim przyjacielem. To wywołało u niej chęć zemsty.

Opisując fałszywe oskarżenie jako potworny akt, obrońca Yinusy Neville Rudston stwierdził, że w ten sposób chciała wyładować negatywne emocje. – Powiedziała to w złości i później się tej wersji trzymała. Nie miała odwagi i siły, żeby się z tego wycofać – dodał Rudston.

O ile Yinusa działała spontanicznie, o tyle Jade Morgan przez wiele tygodni nie dawała spokoju swojemu byłemu chłopakowi Jamesowi Groganawi, kiedy ten zostawił ją dla innej dziewczyny. 25-latka zasypywała go kilkudziesięcioma wiadomościami dziennie, które wysyłała na maila, Snapchata i WhatsAppa. Do tego dochodziły telefony, a z czasem próba szantażu, kiedy zakomunikowała, że mężczyzna zostanie ojcem i będą mieli dziecko. Na dowód tego wysłała mu skan ciąży, który pobrała z Google. Przesyłała także nagie zdjęcia i prosiła o seks, a kiedy to nie pomogło złożyła formalne oskarżenie o gwałt.

Sprawę rozpatrywał sąd w Blackburn uznając, że zarzut był zmyślony, a Morgan, pochodząca z Accrington, w hrabstwie Lancashire, płacząc przyznała się do winy.

– Przygotuj się, że trafisz do więzienia. Nie wiem jak się czujesz, ale pomówienie kogoś o gwałt jest odrażające. Powinnaś trzymać się z daleka od urządzeń elektronicznych, to może być najlepszym rozwiązaniem na przyszłość – stwierdził przewodniczący ławy przysięgłych John Bolton. Kobieta została wypuszczona za kaucją, teraz czeka na wyrok.

„Słoneczny patrol”

Zemsta, chęć uzyskania odszkodowania, szukanie rozgłosu… Motywy są różne. Fałszywe oskarżenie o gwałt to dotkliwy cios dla osób pomówionych. Problem jest na tyle poważny, że zajęła się nim znana aktorka i modelka Pamela Anderson, zapowiadając rozpoczęcie kampanii nagłaśniającej nadużycia w tej kwestii. Gwiazda, znana z zaangażowania w walkę o prawa kobiet i zwierząt, skrytykowała Szwecję za zbyt postępowe, niemal paraliżujące rozwiązania legislacyjne panujące w tym kraju, praktycznie z góry przesądzające winę mężczyzn.

– Bronimy i wspieramy ludzi narażonych na prześladowania zakładając, że chodzi głównie o kobiety i dzieci. To ważne, ale pamiętajmy, że jest również wielu mężczyzn, którzy są przedmiotem nieuzasadnionych pomówień i cierpią za niepopełnione grzechy – dodała Anderson.

Asumptem do podjęcia przez nią działań stał się przypadek jej przyjaciela Juliana Assange’a, redaktora naczelnego WikiLeaks, oskarżonego w Szwecji o gwałt. Od 2012 roku mężczyzna przebywa w ambasadzie Ekwadoru w Londynie, żeby uniknąć ekstradycji, władze w Sztokholmie wydałyby go bowiem Stanom Zjednoczonym, gdzie ma być sądzony za opublikowanie w sieci wielu tajnych dokumentów.

– Jeśli wgłębicie się w tą sprawę i przeczytacie wszystko na jej temat dojdziecie do wniosku, że żadnego przestępstwa na tle seksualnym nie było – stwierdziła Anderson. Szwecja, gdzie ofiary są usilnie zachęcane do składania oskarżeń o gwałt, ma najwyższy wskaźnik takich zgłoszeń w Europie. Rocznie notuje się ich tam ponad 5 tysięcy, w porównaniu do kilkuset w krajach o porównywalnej liczbie ludności.

Jesteś nikim

Wpływają na psychikę, niszczą reputację, prowadzą do publicznego napiętnowania i problemów emocjonalnych… Fałszywe oskarżenia powodują ciężkie spustoszenia w życiu niewinnie pomówionych.

– To jedno z najbardziej frustrujących doświadczeń w moim życiu. Dalej jestem taksówkarzem, ale cierpię z powodu stresu – mówił przed sądem w Glasgow William Millar (56). Mężczyzna, zatrudniony w firmie Kelvin Kabs, poprosił swoich szefów o wyposażenie jego samochodu w kamerę wideo, żeby uniknąć podobnych oskarżeń w przyszłości, a w specjalnym oświadczeniu napisał: – To ważne, żeby moje imię zostało publicznie oczyszczone. Od czasu niesłusznego pomówienia wokół mnie narosła niezdrowa atmosfera, chcę, żeby każdy wiedział, że ja tego nie zrobiłem.

Jego problemy zaczęły się w marcu 2014 roku. Otrzymał wówczas telefon z Crutherland House Hotel w szkockim mieście East Kilbride, w sprawie odwiezienia do domu bawiącej się tam na weselu kobiety. Fiona Scanlan (40) ledwo trzymała się na nogach i była tak pijana, że kierowca początkowo odmówił jej zabrania. W końcu jednak zgodził się, jednak ta podczas podróży zachowywała się agresywnie i zaczęła miotać obelgi pod jego adresem. Swoją tyradę zakończyła słowami: – Jestem pielęgniarką, a ty jesteś nikim, pier…  psychopato.

Zdenerwowany taksówkarz wysadził awanturującą się pasażerkę, a ta udała się bezpośrednio na komisariat, gdzie ze łzami w oczach zakomunikowała, że została wywieziona w ustronne miejsce i zgwałcona. Policjanci szybko przystąpili do akcji zatrzymując Millara, który przez 18 godzin przesiedział w areszcie i został poddany intymnym badaniom lekarskim. Kłamstwo kobiety wyszło na jaw, kiedy system GPS zamontowany w taksówce wykazał, że samochód nie zbaczał z trasy i nie zatrzymywał się gdy Scanlan była w środku. 40-latka pod koniec ubiegłego roku została skazana na 13 miesięcy więzienia.

Śmierć po śmierci

– Byłam o krok od samobójstwa – opowiadała w poruszającym wywiadzie opublikowanym na łamach „Daily Mirror” Camellia Cheshire (22). Kobieta przyznała, że jedyną rzeczą, która powstrzymała ją przed pójściem w ślady swojego brata Jaya i matki Karin był fakt, że trzecia śmierć w rodzinie całkowicie załamałaby i tak zdewastowaną już babcię Ann (79).

– Zdecydowałam, że muszę być silna, chociaż nocami nie mogłam spać i płakałam czując się taka samotna i opuszczona – opowiadała Camellia.

Rodzinne fatum zaczęło się latem 2015 roku, kiedy jej 17-letni brat Jay został fałszywie oskarżony o gwałt. Chłopak, który jako dziecko cierpiał na depresję, dobrowolnie zgłosił się na przesłuchanie, z siostrą u boku. Oskarżenie zostało wycofane po dwóch tygodniach, ale Jay dowiedział się o tym znacznie później.

– Siedział na komisariacie, gdzie był przesłuchiwany niczym seksualny przestępca. Byłam załamana, patrząc jak to przeżywał, od tamtej pory już nigdy nie był tym samym człowiekiem. Słyszałam go każdej nocy jak płakał – mówiła Camellia.

Półtora miesiąca później 17-latek się powiesił, jego zwisające na gałęzi ciało w pobliskim parku znalazł przechodzień. Co prawda udało się przywrócić akcję serca, ale miał nieodwracalne uszkodzenia mózgu i po dwóch dniach odłączono go od aparatury podtrzymującej przy życiu. Matka, która podjęła tę decyzję, sama przeżyła załamanie nerwowe. Spędziła pół roku w szpitalu psychiatrycznym, a po wyjściu z niego już nigdy nie doszła do pełni zdrowia. Sześć miesięcy później, podobnie jak syn, popełniła samobójstwo.

– Dzień przed śmiercią powiedziała, żebym szybko posprzątała swój pokój. Nie miałam pojęcia dlaczego tak nagle na to nalega. Teraz już wiem, że planowała się zabić… – mówi Camellia.

 Dariusz Dzikowski | Goniec.com

NAJLEPSZE UBEZPIECZENIA W WIELKIEJ BRYTANII.

Choroba nie wybiera. Bądź mądry przed szkodą i zabezpiecz to co najcenniejsze!

KONSULTACJE ZA DARMO. ZADZWOŃ

ZADZWOŃ: 0737 6113 696

ZADZWOŃ: 0737 6110 214

Darmowa konsultacja! Wszystko w języku polskim! Sprawdź! Odpowiadamy natychmiast!

1 + 4 = ?

Zobacz na jakie choroby można się zabezpieczyć, dlaczego warto mieć zabezpieczenie dochodu jak również polisę na życie.

» LISTA CHORÓB KRYTYCZNYCH

Lista chorób krytycznych zawarta w polisie może różnić się w zależności od ubezpieczyciela zarówno liczbą jak i zakresem. Jednak najczęściej zawarte są choroby jak poniżej:

» choroba Alzheimera,
» Creutzfeldta-Jakoba (CJD),
» Parkinsona,
» choroba neuronu ruchowego oraz terminalna,
» nowotwór łagodny ośrodkowego układu nerwowego,
» zapalenie opon mózgowych,
» operacja aorty wieńcowej,
» pomostowanie tętnicy wieńcowej,
» wymiana lub naprawa zastawki serca,
» transplantacja organu głównego, mastektomia z DCIS,
» operacja na otwartym sercu, usunięcie gałki ocznej,
» niedokrwistość plastyczna, kardiomiopatia,
» niewydolność nerek,
» niewydolność wątroby,
» stwardnienie rozsiane,
» zanik wieloukładowy,
» postępujące porażenie nadjądrowe,
» niewydolność oddechowa,
» udar mózgu,
» nadciśnienie płucne,
» toczeń rumieniowaty układowy,
» ślepota,
» śpiączka,
» głuchota,
» demencja,
» zapalenie mózgu,
» atak serca,
» zarażenie wirusem HIV,
» utrata kończyn,
» utrata mowy,
» paraliż kończyny,
» oparzenia trzeciego stopnia,
» całkowita i trwała niepełnosprawność,
» urazowe uszkodzenie głowy.

» DLACZEGO UBEZPIECZENIE DOCHODU?

Ubezpieczenie od utraty dochodów w UK (z ang. Income Protection lub Permanent Health Insurance, zwane też ubezpieczeniem od utraty zdolności do pracy) to ubezpieczenie mające na celu zapewnienie nam i naszym bliskim stabilności finansowej, w momencie gdy nasze zarobki zostaną niespodziewanie przerwane, na skutek choroby lub wypadku.

Ubezpieczenie to w Wielkiej Brytanii jest najczęściej wypłacane z następujących powodów:

» Urazy i złamania (np. złamana noga, zwichnięta ręka, uszkodzenie kręgów szyjnych, przepuklina)
» Zaburzenia układu pokarmowego (np. zapalenie wyrostka, kamica nerkowa, choroby jelit)
» Uszkodzenia mięśniowo-szkieletowe (np. zerwanie ścięgna Achillesa, bóle stawów)
» Problemy z kręgosłupem (np. zwyrodnienie kręgosłupa, dyskopatia, rwa kulszowa)
» Infekcje (np. angina, zapalenie płuc, zatrucie pokarmowe)
» Choroby układu krążenia (np. choroba wieńcowa, udar)
» Problemy psychiczne (np. depresja, stany lękowe)
» Problemy z oddychaniem (np. astma, POHP)
» Nowotwory (np. rak trzustki, przełyku, płuc)
» Choroby skóry (np. ropowica, czerniak)

» DLACZEGO POLISA NA ŻYCIE?

Ubezpieczenie na życie w UK (znane także pod nazwą: Life Assurance, Life Insurance, Polisa na życie Life Cover) – to ubezpieczenie, które w przypadku śmierci posiadacza polisy (ubezpieczonego), zabezpieczy finansowo jego bliskich. Przez „bliskich” rozumie się osoby (lub osobę) wskazane przez ubezpieczonego w polisie, którym zostanie wypłacone odszkodowanie w przypadku śmierci ubezpieczonego (posiadacza polisy na życie).

Dzięki temu ubezpieczony ma pewność, iż bliskie mu osoby łatwiej zniosą jego odejście, ponieważ będą miały środki finansowe nie tylko na godne życie, ale również będzie je stać na, np.:

» transport zwłok do Polski,
» wyprawienie pochówku w Wielkiej Brytanii,
» dalszą spłatę kredytów zaciągniętych przez ubezpieczonego,
» spłatę pozostałych zobowiązań (telefon, Internet, czynsz, podatki, kablówka itd.).

PROFIT TREE – BIURO

profittree-logo

Profit Tree Limited | Profit Tree Ltd FRN 575562 is Registered Introducer of directly authorised and regulated firm Profit Tree Finance Ltd FRN 553266 / 1st Floor, 96-98 King Street, Hammersmith, London, W6 0QW / Company No. 07309754, www.profittree.co.uk, Tel. 02071833604, office@profittree.co.uk

 • NAJLEPSZE UBEZPIECZENIA

  Bądź mądry przed szkodą i zabezpiecz to co najcenniejsze!

 • PEWNOŚĆ, GWARANCJA I BEZPIECZEŃSTWO

  „Ubezpieczenie to nie przymus – to powinność wobec osób, które kochamy lub rzeczy, na które ciężko pracujemy”.

 • NAJCZĘŚCIEJ POLECANY POLSKOJĘZYCZNY BROKER W WIELKIEJ BRYTANII

  Naszym celem jest dopasowanie rozwiązań finansowych do Państwa indywidualnych potrzeb, aby poprzez współpracę z naszymi renomowanymi partnerami oraz wysokiej jakości obsługę, dostarczyć Państwu maksimum korzyści.

POPULARNE TERAZ

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

UBEZPIECZENIE OD UTRATY DOCHODÓW

UBEZPIECZENIE

Czy kiedykolwiek myślałeś z czego będziesz żył gdy stracisz zdolność do pracy? Na jak długo starczą Twoje oszczędności? Przeczytaj naszą ofertę: Ubezpieczenie od utraty dochodów.

UBEZPIECZENIE OD UTRATY DOCHODÓW

Ubezpieczenie od utraty dochodów w UK (z ang. Income Protection lub Permanent Health Insurance, zwane też ubezpieczeniem od utraty zdolności do pracy) to ubezpieczenie mające na celu zapewnienie nam i naszym bliskim stabilności finansowej, w momencie gdy nasze zarobki zostaną niespodziewanie przerwane, na skutek choroby lub wypadku. Ubezpieczyciel będzie nam wówczas wypłacał umówioną comiesięczną kwotę (prywatną rentę), aż odzyskamy zdolność do pracy. Dzięki temu ubezpieczeniu będziemy mogli dochodzić do zdrowia, nie martwiąc się o pieniądze – nie martwiąc się o nadchodzące wydatki.

Ubezpieczenie to w Wielkiej Brytanii jest najczęściej wypłacane z następujących powodów:

 • Urazy i złamania (np. złamana noga, zwichnięta ręka, uszkodzenie kręgów szyjnych, przepuklina)
 • Zaburzenia układu pokarmowego (np. zapalenie wyrostka, kamica nerkowa, choroby jelit)
 • Uszkodzenia mięśniowo-szkieletowe (np. zerwanie ścięgna Achillesa, bóle stawów)
 • Problemy z kręgosłupem (np. zwyrodnienie kręgosłupa, dyskopatia, rwa kulszowa)
 • Infekcje (np. angina, zapalenie płuc, zatrucie pokarmowe)
 • Choroby układu krążenia (np. choroba wieńcowa, udar)
 • Problemy psychiczne (np. depresja, stany lękowe)
 • Problemy z oddychaniem (np. astma, POHP)
 • Nowotwory (np. rak trzustki, przełyku, płuc)
 • Choroby skóry (np. ropowica, czerniak)

Zabezpieczenie dochodu jest elastyczne i oparte na indywidualnych potrzebach ubezpieczonego, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Polisa z reguły jednak nie wypłaca więcej niż 70% regularnego dochodu ubezpieczonego, ale za to wypłacana jest co miesiąc – aż ubezpieczony będzie mógł wrócić do pracy. Polisa zatem, może stanowić solidne oparcie dla rodzinnego budżetu w sytuacjach kryzysowych.

Na rynku brytyjskim rozróżniamy zabezpieczenia krótkotrwałe (maksymalnie 2 letnie) i długotrwałe (renta) – gdzie ciągłość wypłaty świadczeń trwa do osiągnięcia wieku emerytalnego lub maksymalnie 70 roku życia. Innymi słowy, dla zabezpieczenia krótkotrwałego, odszkodowanie może być wypłacane do momentu, aż ubezpieczony będzie mógł wrócić do pracy, a niezdolność do niej nie może jednak trwać dłużej niż przez dwa lata. W zabezpieczeniu długotrwałym natomiast, mamy do czynienia z rentą wypłacaną nawet przez kilkadziesiąt lat.

Korzyści wynikające z polisy Od Utraty Dochodów (Permanent Health):

 • Ochrona finansowa na czas choroby/urazu
 • Comiesięczna wypłata odszkodowania
 • Szeroki wybór ubezpieczycieli
 • Brak zbędnych formalności
 • Wysokie odszkodowanie
 • Niezależność finansowa
 • Nie wymaga badań
 • Przystępna cena
 • Szybka wypłata
 • Polska obsługa

Jeśli chcesz wiedzieć ile wyniosłaby Twoja składka ubezpieczenia IP (Income Protection), porozmawiaj z naszym konsultantem. U nas konsultacje odbywają się na koszt firmy, dlatego nie zwlekaj, zabezpiecz swoje zarobki i swoją rodzinę już dziś, póki jest jeszcze na to czas – serdecznie zapraszamy do kontaktu! ZADZWOŃ: 0792 3378 062

Źródło | https://profittree.co.uk/

UBEZPIECZENIE OD CHORÓB KRYTYCZNYCH

UBEZPIECZENIE

Niestety, nie można ustrzec się ciężkiej lub nieuleczalnej choroby można jednak złagodzić jej skutki. Przeczytaj naszą ofertę: Ubezpieczenie od chorób krytycznych.

UBEZPIECZENIE OD CHORÓB KRYTYCZNYCH

Ubezpieczenie od chorób krytycznych (z ang. Critical Illness Cover, w skrócie CIC) chroni finanse ubezpieczonego i jego bliskich przed skutkami ciężkich, często nieuleczalnych, chorób i ich powikłań. Polisa ta zabezpiecza m.in. przed schorzeniami, takimi jak: nowotwór, atak serca, wylew, choroba wieńcowa wymagająca operacji, przeszczep organu, niewydolność nerek, stwardnienie rozsiane, oparzenie trzeciego stopnia, choroba Parkinsona i Alzheimera, utrata wzroku lub słuchu. W ofercie znajduje się ponad 60 najczęściej spotykanych chorób oraz powikłań.

W przypadku diagnozy ciężkiej choroby, ubezpieczyciel wypłaci określone w polisie odszkodowanie.

Odszkodowanie, czyli suma ubezpieczenia (kwota na jaką jest się ubezpieczonym), pozwoli sfinansować kosztowne leczenie oraz zabezpieczyć rodzinę podczas nieobecności ubezpieczonego w pracy. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy ubezpieczony jest jedynym żywicielem rodziny.

Jeżeli posiadasz już ubezpieczenie, lecz nie rozumiesz jego działania lub nie jesteś pewien, czy oferuje odpowiednie zabezpieczenie, zgłoś się do nas po poradę na koszt firmy. Nasi polscy konsultanci szybko dobiorą odpowiednie rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości finansowych, a dzięki dostępowi do szerokiej gamy ubezpieczycieli możesz mieć pewność, że nie znajdziesz lepszej oferty na rynku.

Korzyści wynikające z polisy „Od Chorób Krytycznych” (CIC):

 • Szeroki wybór ubezpieczycieli
 • Brak zbędnych formalności
 • Wysokie odszkodowanie
 • Niezależność finansowa
 • Indywidualne podejście
 • Nie wymaga badań
 • Przystępna cena
 • Szybka wypłata
 • Polska obsługa

Jeśli chcesz wiedzieć ile wyniosłaby Twoja składka, porozmawiaj z naszym konsultantem. U nas konsultacje odbywają się na koszt firmy, dlatego nie zwlekaj, zabezpiecz swoje zdrowie i swoją rodzinę już dziś, póki jest jeszcze na to czas – serdecznie zapraszamy do kontaktu! ZADZWOŃ: 0792 3378 062

Źródło | https://profittree.co.uk/

UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie na życie. Najprostsza i najtańsza metoda finansowego zabezpieczenia naszych bliskich. Przeczytaj naszą ofertę: Ubezpieczenie na życie w Szkocji.

UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Ubezpieczenie na życie w UK (znane także pod nazwą: Life Assurance, Life Insurance, Polisa na życie Life Cover) – to ubezpieczenie, które w przypadku śmierci posiadacza polisy (ubezpieczonego), zabezpieczy finansowo jego bliskich. Przez „bliskich” rozumie się osoby (lub osobę) wskazane przez ubezpieczonego w polisie, którym zostanie wypłacone odszkodowanie w przypadku śmierci ubezpieczonego (posiadacza polisy na życie).

Dzięki temu ubezpieczony ma pewność, iż bliskie mu osoby łatwiej zniosą jego odejście, ponieważ będą miały środki finansowe nie tylko na godne życie, ale również będzie je stać na, np.:

 • transport zwłok do Polski,
 • wyprawienie pochówku w Wielkiej Brytanii,
 • dalszą spłatę kredytów zaciągniętych przez ubezpieczonego,
 • spłatę pozostałych zobowiązań (telefon, Internet, czynsz, podatki, kablówka itd.).

W przypadku gdy odchodzi główny żywiciel rodziny, powstaje problem zapewnienia środków do życia jego bliskim. Dlatego ubezpieczenie na życie w UK, wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Tym bardziej że jego koszt może być dopasowany do możliwości finansowych ubezpieczonego, ponieważ istnieje możliwość ustawienia sumy ubezpieczenia (kwoty na jaką jest się ubezpieczonym).

Ubezpieczenie na życie w UK ma ponadto jeszcze jeden atut, jest nim możliwość wskazania osoby której zostanie wypłacone odszkodowanie, co przyśpiesza i ułatwia proces przekazania pieniędzy z polisy.

„Ubezpieczenie na życie Life Cover,  to nie przymus, lecz powinność wobec tych których kochamy, gdyż ubezpieczenie to zabezpiecza naszych bliskich w przypadku naszej śmierci lub poważnej choroby”.
– Nasz klient z Birmingham, posiadacz ubezpieczenia Life Assurance

Warto nadmienić, iż Life Insurance w Anglii, Szkocji, Walii dostępne jest w dwóch wersjach:

1) Term Life Assurance – to ubezpieczenie na czas określony, bardzo często powiązane ze spłatą brytyjskiego kredytu hipotecznego, w którym ustalamy jak długo będzie chroniła nas polisa na życie, np. przez 20 lat, bo tyle będzie trwała spłata kredytu hipotecznego. W tym wariancie rodzina ubezpieczonego otrzyma odszkodowanie, jeśli ubezpieczony umrze w okresie trwania polisy. Ubezpieczenie Term Life Assurance w Anglii, dzieli się jeszcze na:

 • Level Term Assurance – składki oraz suma ubezpieczenia (odszkodowanie) pozostaje bez zmianprzez cały okres trwania polisy na życie.
 • Decreasing Term Assurance – składki oraz suma odszkodowania zmniejszają się z każdym rokiemtrwania ubezpieczenia (polisy) na życie.

2) Whole of Life Assurance – to ubezpieczenie na czas nieokreślony, w którym polisa chroni nas przez całe życie. W tym wariancie bliscy ubezpieczonego otrzymają odszkodowanie, niezależnie od daty śmierci posiadacza polisy. Co do zasady składka i suma ubezpieczenia, jest stała przez cały okres trwania polisy.

Jeśli posiadają już Państwo ubezpieczenie na życie w UK, lecz nie rozumieją Państwo jego działania lub nie są Państwo pewni, czy oferuje ono odpowiednie zabezpieczenie, to zapraszamy do nas po bezpłatną poradę.

Najważniejsze aspekty polisy/ubezpieczenia na życie w Profit Tree:

 • Wskazanie osoby, której zostaną przekazane pieniądze
 • Ochrona finansowa naszych bliskich
 • Szeroki wybór ubezpieczycieli
 • Brak zbędnych formalności
 • Obsługa posprzedażowa
 • Wysokie odszkodowanie
 • Indywidualne podejście
 • Przystępna cena
 • Szybka wypłata
 • Polska obsługa

Jeżeli chcesz wiedzieć ile wyniosłaby Twoja składka, porozmawiaj z naszym konsultantem. U nas konsultacje odbywają się na koszt firmy, dlatego nie zwlekaj, chroń swoją rodzinę już dziś, póki jest jeszcze na to czas – serdecznie zapraszamy do kontaktu! ZADZWOŃ: 0792 3378 062

Źródło | https://profittree.co.uk/

UBEZPIECZENIE PIĘĆDZIESIĄT PLUS

UBEZPIECZENIE

Dojrzałość to nie tylko doświadczenie, to także zdolność do brania odpowiedzialności za siebie i swoich bliskich. Przeczytaj naszą ofertę: Ubezpieczenie pięćdziesiąt plus w Szkocji.

UBEZPIECZENIE PIĘĆDZIESIĄT PLUS

Polisa „Pięćdziesiąt Plus” (z ang. Over Fifties) to ubezpieczenie bezterminowe (dożywotnie), przeznaczone dla osób pomiędzy 50 a 80 rokiem życia, nie wymagające analizy stanu zdrowia, dlatego też jest idealnym rozwiązaniem dla osób które borykają się z problemami zdrowotnymi.

Polisa ta może pomóc w pokryciu kosztów leczenia, a po śmierci ubezpieczonego wypłacana jest jego bliskim, zatem chroni rodzinę i zdrowie ubezpieczonego.

W polisie znajduje sie dwuletnie wyłączenie ryzyka ubezpieczeniowego, co oznacza że ubezpieczyciel wypłaci pełne odszkodowanie, jeśli polisa będzie trwała dłużej niż 2 lata.

W przypadku gdy ubezpieczony umrze w przeciągu dwóch lat od zawarcia polisy, jego bliscy otrzymają 150% wpłaconych składek. Jeśli natomiast ubezpieczony straci życie wskutek wypadku, wpłacone składki zostaną w pełni zwrócone.

W przypadku gdy miną dwa lata od zawarcia polisy, a u ubezpieczonego zostanie zdiagnozowana ciężka choroba (np. nowotwór, Alzhaimer) lub na skutek choroby/wypadku ubezpieczony dozna poważnego uszczerbku na zdrowiu (np. amputacja kończyny, wylew, demencja, utrata wzroku, przeszczep organu) ubezpieczyciel wypłaci 20% sumy ubezpieczenia (kwoty na jaką jest się ubezpieczonym), a ubezpieczony będzie nadal podlegał ochronie polisy.

Korzyści wynikające z polisy (ubezpieczenia) Over 50’s:

 • Ochrona finansowa zdrowia ubezpieczonego
 • Ochrona finansowa bliskich ubezpieczonego
 • Szeroki wybór ubezpieczycieli
 • Brak zbędnych formalności
 • Wysokie odszkodowanie
 • Dożywotnia ochrona
 • Nie wymaga badań
 • Przystępna cena
 • Szybka wypłata
 • Polska obsługa

Jeśli chcesz wiedzieć ile wyniosłaby Twoja składka, porozmawiaj z naszym konsultantem. U nas konsultacje odbywają się na koszt firmy, dlatego nie zwlekaj, zabezpiecz swoje zdrowie i swoich bliskich już dziś, póki jest jeszcze na to czas – serdecznie zapraszamy do kontaktu! ZADZWOŃ: 0792 3378 062

Źródło | https://profittree.co.uk/

» LISTA CHORÓB KRYTYCZNYCH

Lista chorób krytycznych zawarta w polisie może różnić się w zależności od ubezpieczyciela zarówno liczbą jak i zakresem. Jednak najczęściej zawarte są choroby jak poniżej:

» choroba Alzheimera,
» Creutzfeldta-Jakoba (CJD),
» Parkinsona,
» choroba neuronu ruchowego oraz terminalna,
» nowotwór łagodny ośrodkowego układu nerwowego,
» zapalenie opon mózgowych,
» operacja aorty wieńcowej,
» pomostowanie tętnicy wieńcowej,
» wymiana lub naprawa zastawki serca,
» transplantacja organu głównego, mastektomia z DCIS,
» operacja na otwartym sercu, usunięcie gałki ocznej,
» niedokrwistość plastyczna, kardiomiopatia,
» niewydolność nerek,
» niewydolność wątroby,
» stwardnienie rozsiane,
» zanik wieloukładowy,
» postępujące porażenie nadjądrowe,
» niewydolność oddechowa,
» udar mózgu,
» nadciśnienie płucne,
» toczeń rumieniowaty układowy,
» ślepota,
» śpiączka,
» głuchota,
» demencja,
» zapalenie mózgu,
» atak serca,
» zarażenie wirusem HIV,
» utrata kończyn,
» utrata mowy,
» paraliż kończyny,
» oparzenia trzeciego stopnia,
» całkowita i trwała niepełnosprawność,
» urazowe uszkodzenie głowy.

» DLACZEGO UBEZPIECZENIE DOCHODU?

Ubezpieczenie od utraty dochodów w UK (z ang. Income Protection lub Permanent Health Insurance, zwane też ubezpieczeniem od utraty zdolności do pracy) to ubezpieczenie mające na celu zapewnienie nam i naszym bliskim stabilności finansowej, w momencie gdy nasze zarobki zostaną niespodziewanie przerwane, na skutek choroby lub wypadku.

Ubezpieczenie to w Wielkiej Brytanii jest najczęściej wypłacane z następujących powodów:

» Urazy i złamania (np. złamana noga, zwichnięta ręka, uszkodzenie kręgów szyjnych, przepuklina)
» Zaburzenia układu pokarmowego (np. zapalenie wyrostka, kamica nerkowa, choroby jelit)
» Uszkodzenia mięśniowo-szkieletowe (np. zerwanie ścięgna Achillesa, bóle stawów)
» Problemy z kręgosłupem (np. zwyrodnienie kręgosłupa, dyskopatia, rwa kulszowa)
» Infekcje (np. angina, zapalenie płuc, zatrucie pokarmowe)
» Choroby układu krążenia (np. choroba wieńcowa, udar)
» Problemy psychiczne (np. depresja, stany lękowe)
» Problemy z oddychaniem (np. astma, POHP)
» Nowotwory (np. rak trzustki, przełyku, płuc)
» Choroby skóry (np. ropowica, czerniak)

» DLACZEGO POLISA NA ŻYCIE?

Ubezpieczenie na życie w UK (znane także pod nazwą: Life Assurance, Life Insurance, Polisa na życie Life Cover) – to ubezpieczenie, które w przypadku śmierci posiadacza polisy (ubezpieczonego), zabezpieczy finansowo jego bliskich. Przez „bliskich” rozumie się osoby (lub osobę) wskazane przez ubezpieczonego w polisie, którym zostanie wypłacone odszkodowanie w przypadku śmierci ubezpieczonego (posiadacza polisy na życie).

Dzięki temu ubezpieczony ma pewność, iż bliskie mu osoby łatwiej zniosą jego odejście, ponieważ będą miały środki finansowe nie tylko na godne życie, ale również będzie je stać na, np.:

» transport zwłok do Polski,
» wyprawienie pochówku w Wielkiej Brytanii,
» dalszą spłatę kredytów zaciągniętych przez ubezpieczonego,
» spłatę pozostałych zobowiązań (telefon, Internet, czynsz, podatki, kablówka itd.).

DZIEŃ ZA DNIEM

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Sharing is caring!