» Źródło | Informacje 24

Poligamia jest praktykowana wśród brytyjskich muzułmanów na nieprawdopodobną skalę. Co gorsza władza nie usiłuje nawet zatrzymać tego procederu.

________________________________________________________________________________________________________________

Ostatnio opublikowane badania na temat życia muzułmańskich kobiet pokazują, że całkiem spora ich liczba została wmanipulowana w religijnie usankcjonowane małżeństwa, bez podstawowej wiedzy o przysługujących im w Wielkiej Brytanii prawach.

W niektórych przypadkach kobiety zostały sprowadzone do Wielkiej Brytanii specjalnie po to aby zostać zaślubionymi w aranżowanych ceremoniach ślubnych i przez lata nie były świadome swojego statusu jaki przysługuje im w UK. Członkini Izby Lordów baronessa Baroness Cox, która jest jedną z liderów usiłujących wprowadzić nowe regulacje na nieformalne sądy szariackie jakie działają w UK.

Aurat, jedna z grup muzułmańskich kobiet, której siedziba jest w West Midlands, przeprowadziła wywiady z około 50 kobietami mieszkającymi w tym rejonie UK, na temat ich osobistej sytuacji. Spośród nich 90% zadeklarowało, że są mężatkami ale zaledwie 10% została poślubiona zgodnie z brytyjskim prawem! Bardzo wiele z nich zostało zaślubionych podczas religijnych ceremonii odbywających się bardzo często w domach i nie będących rejestrowanych w urzędach. Jakby tego było mało około dwie trzecie kobiet, z którymi przeprowadzono badania twierdziło, że ich mężowie mają więcej niż jedną żonę. Czasami zdarzało się, że poślubiane kobiety nic nie wiedziały o innych żonach, które mieszkały w oddzielnych domach.

Jak powiedziała jedna z badanych 32-letnia Ezzah, jej mąż miał jeszcze trzy inne żony. Po ślubie zamieszkała w domu, który on kupił ale według jej słów za nic nie chciał płacić. Zmuszona więc była do złożenia wniosku o zasiłki, z których spłacała między innymi zaciągnięty przez męża kredyt.

Asifa, 47 letnia kobieta odkryła, że w świetle prawa nie jest żoną mężczyzny, z którym spędziła życie w momencie kiedy poszła do prawnika aby się rozwieść. Dowiedziała się także przy okazji, że nie ma żadnych praw ponieważ w świetle prawa była tylko dziewczyną swojego „męża”.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

Sharing is caring!