Ochroniarz nie chciał wpuścił nastolatki do McDonald’sa, bo miała na sobie hidżab

19-letnia studentka nie została wpuszczona do jednej z restauracji McDonald’s w Londynie ze względu na swoje nakrycie głowy – była ubrana w hidżab.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w jednej z restauracji sieci McDonald’s w stolicy Wielkiej Brytanii.19-letnia muzułmanka chciała zamówić jedzenie, jednak zanim ustawiła się w kolejce podszedł do niej ochroniarz i poprosił ją o zdjęcie z głowy hidżabu.

Dziewczyna zapewniała go, że nakrycie głowy to element kultury religijnej i nie ma zamiaru się tego wstydzić .

– Chodzę w hidżabie do wszystkich restauracji. Mieszkam tutaj, na tej ulicy, to jest przestępstwo z nienawiści – mówi na nagraniu zdenerwowana dziewczyna.

19-latka powiedziała też, że pierwszy raz spotkała się z problemami z powodu noszenia hidżabu. Ostatecznie dziewczyna  wyszła z restauracji.

Po tym jak cała sytuacja została nagrana telefonem komórkowym i opublikowana na Twitterze, McDonald’s zamieścił na łamach „Guardiana” przeprosiny zapewniając, do restauracji mają wstęp klienci wszystkich wyznań.

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

 • BENEFITY +

  Benefity, dokumenty, telefon w każdej sprawie i dużo więcej!

 • KSIĘGOWOŚĆ

  Zadbamy o twoją księgowość szybko, sprawnie i profesjonalnie!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.