Obrzydliwy atak na polską rodzinę z trójką dzieci. Policja apeluje o pomoc

Mieszkająca w Bristolu polska rodzina z trójką dzieci stała się celem „obrzydliwego” rasistowskiego ataku. Nieznani sprawcy obrzucili ich dom cegłówkami, powybijali szyby, a na ścianach i drzwiach wejściowych narysowali sprayem obraźliwe napisy – podaje „Bristol Post”.

Jak informuje dziennik, w serii rasistowskich incydentów ucierpiały cztery rodziny imigrantów mieszkające w okolicy Bideford Crescent w Knowle West. Policja nie ujawniła personaliów poszkodowanych, ale świadkowie cytowani przez „Bristol Post” wyjaśnili, że wśród ofiar znajduje się m.in. polska rodzina z trójką dzieci.

Napastnicy, których tożsamości nie udało się wciąż ustalić, obrzucili domy imigrantów cegłówkami, wybijając szyby w oknach. Na ścianach z kolei narysowali czarną farbą znaki przypominające „X”. Na części budynków pozostawili także obraźliwe napisy, których treści służby nie ujawniają.

Zdaniem policji były to ataki powodowane nienawiścią. „To podłe, obrzydliwe napaści na niewinnych ludzi. Nie będziemy akceptować podobnych incydentów. Część mieszkańców była w domach, gdy wandale zaczęli rzucać w okna cegłami. Teraz ci ludzie są przerażeni” – mówi inspektor Nigel Colston.

„Jestem pewien, że większość osób mieszkających w tej dzielnicy jest zszokowana tym, co się stało. To zatrważająca nienawiść” – dodaje. „Apelujemy o do wszystkich osób, które mogą posiadać informacje o atakach przy Bideford Crescent lub jakichkolwiek innych incydentach o podłożu rasistowskim. Zgłaszajcie się do nas. Pomóżcie nam ująć napastników” – prosi Colston.

Świadkowie mogą kontaktować się z policją wraz z podaniem numeru referencyjnego sprawy 5216165546.

Incydenty o podłożu rasistowskim można zgłaszać pod numerami 999 i 101. Pomocy służb można zasięgnąć także osobiście – na dowolnym posterunku.

Źródło / Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!