Obowiązuje nowe prawo imigracyjne. Deportacja za zbyt małe dochody!

Od wczoraj weszło nowe prawo zakładające, że wykwalifikowani pracownicy spoza krajów UE muszą zarabiać przynajmniej 35 tysięcy funtów rocznie, aby pozostać na Wyspach. A co jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską? Czy Polacy też będą musieli wykazać się tak wysokimi zarobkami?

Jeszcze niedawno – choć mało osób o tym wie – Wielka Brytania miała prawo deportować osobę, jeśli ta zarabiała mniej niż 20 tysięcy funtów w ciągu roku. Jednak teraz poprzeczka została podniesiona znacznie wyżej. Według nowego prawa, jeśli mieszkaniec Wielkiej Brytanii pochodzący z kraju spoza Unii Europejskiej, nie będzie zarabiał minimum 3 tys. funtów na miesiąc, będzie musiał liczyć się z deportacją.

Oczywiście sprawa jest mocno dyskutowana i spotkała się z licznym sprzeciwem wielu osób. Według przeciwników tej ustawy nowe rozwiązania dyskryminują niektóre zawody w Wielkiej Brytanii takie jak: specjaliści medyczni, nauczyciele języków obcych czy pracownicy organizacji charytatywnych.

Szczególnie dotknięci nową ustawą – jak się wydaje – będą lekarze pochodzący spoza Unii Europejskiej. Jedną z takich osób jest Amerykanka Shannon Harmon, która pracuje jako producent w niezależnej organizacji medialnej pożytku publicznego. Amerykanka w Londynie mieszka od 7 lat. Niestety nie spełnia nowych wyśrubowanych wymogów. Jeśli nie znajdzie dodatkowej pracy, niedługo będzie musiała liczyć się z deportacją.

Amerykanka jest jedną z osób prowadzących kampanię „Stop35k” pod którą zebrano już 100 tysięcy podpisów. Sprawa jest poważna, bowiem może dotknąć nie tylko osób spoza Unii Europejskiej, ale w kontekście Brexitu, może dotyczyć wszystkich imigrantów, w tym ogromnej liczby pracowników z Polski.

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!