O skrajnym Islamie i skutkach działalności tej religii

Przestrzegam ludzi o słabych nerwach, że znowu będzie o skrajnym Islamie i skutkach działalności tej religii.

I nie będę tracić sił na przepraszanie tych wiernych islamistów, którzy są łagodni, jak baranki. Tu już nie ma czasu na siedzenie i dumanie i wymyślanie nie wiadomo czego. Celowo nie owijam w bawełnę, bo telefon, który obudził mnie w środku nocy nie należał do miłosnych wyznań, choć w pewnym sensie był ich pokłosiem. Człowiek, który bardzo dawno temu zniknął z mojego życia i tylko on jeden mógł wiedzieć jak i kiedy się do mnie dodzwonić na tej linii i jak ze mną rozmawiać, wypowiedział bardzo proste słowa. Powiedział mi mianowicie: „Jeżeli jeszcze możesz, to pisz. Pisz, bo później będzie już o wiele za późno. Ludziom trzeba powiedzieć, co się dzieje!”

Później wysłuchałam jeszcze kilku instrukcji, od których zjeżyły mi się włosy na głowie.

Usiadłam po tym telefonie i zaczęłam myśleć intensywnie. Wykluczam całkowicie, żeby człowiek tego rodzaju zwariował z nadmiaru wrażeń wojennych, albo zrobił sobie głupi dowcip. Znam jego głos, tembr głosu kiedy mówi poważnie i kiedy się śmieje. Oddam za niego własną głowę! A zatem to wszystko prawda! Boże mój, Boże wielki, czego jeszcze nam nie oszczędzisz?!

Nakazano mi myśleć, jak żołnierz, a nie jak cywil, zatem natychmiast zaczęłam. Myślenie strategiczne mam wbudowane w mózg, ale przywiędło przyprószone cieniem i pyłem zwykłych szarych dni. Kiedyś, jednakże przysięgałam nie opuszczać obrońców demokracji. Nie opuszczę ich zatem i teraz. Skoro muszę napisać, to napiszę.

Wracamy do West Point. Każdy fanatyk, kiedy rusza do wojny nie patrzy na koszty. Widzi wyłącznie cel. Cel może być bardzo długofalowy. Może nie mieścić się nie tylko na mapach strategicznych świata, ale i w ogóle w głowach tak zwanej populacji ludzkiej. Takich wojen przeżyliśmy już dwie światowe i o wiele więcej „piękniejszych” od nich rewolucji.

Ale każda wojna, proszę Szanownych Państwa, ma założony z góry cel. Biada temu, kto trafi na wojnę religijną! Z moich obserwacji wynika, że w tych wojnach nie przeżywa ten, w imię którego się walczy. Nasz Bóg został już miliardy razy zabity, a człowiek, którego Bóg tak kocha nie liczy się wcale.

Po stronie islamistów walczy Szatan. To ciężki przeciwnik. Można go nazywać różnie, ma wiele odcieni swego zła, ale i tak pozostanie potworem.

Nie będę tu tworzyć baśni w stylu Avengers, choć gdybym ich mogła powołać do życia, to bym to zrobiła… Powołując się jednakże na wielkich amerykańskich twórców zaniecham cyzelowania słów, bo nie one są tu potrzebne. Potrzebne są fakty, za którymi nie nadążam. Europa wciąż jeszcze robi rozrachunek sumienia z poprzednich wojen, a tam, gdzie już uważaliśmy, że mamy święty spokój, robi się nowe zarzewie wojen i konfliktów. To wszystko działa, jak naczynia połączone. Do takich wojen potrzeba mnóstwa pieniędzy. Skąd one się biorą nie muszę chyba mówić, ale powtórzę. To są pieniądze z handlu narkotykami, z handlu ludźmi, z handlu bronią i krwawymi diamentami!!! To wszystko pięknie się ogląda z daleka, jako horror w 3D, ale to są przecież, o Boże, realne historie, fakty, którym nie da się zaprzeczyć! Może i można się śmiać, kiedy jedna czy druga gwiazdka filmowa opowiada pierdoły w telewizji, bo ona biedna nie wiedziała, że ludzie w ogóle muszą pracować, hihihihi! Strasznie śmieszne! (sic!)

Ludzie nie tylko muszą pracować. Ludzie po prostu są towarem, za którzy dobrze się płaci i nie każdy taki towar musi pozostać żywy, a droga którą musi przejść, żeby przestać żyć, też nie jest usłana aksamitnymi płatkami bławatków. Świat, o którym mówię i który dobrze znam nie zalicza się do takich, które można pokazać dziecku urodzonemu w Waszym świecie. Dziecko mogłoby nabawić się traumy, podobnie, jak nabawiają się niektórzy żołnierze, którzy też są tylko elementem ludzkim.

Tu idzie gra o stawkę nawet wyższą niż śmierć. Tu idzie gra o to, co po nas pozostanie. Jeżeli chcemy pozostawić po sobie skrajny islamski świat nie róbmy nic. Ale jeśli chcemy pozostawić po sobie chrześcijański ład, jeżeli przyszłe po nas pokolenia nie mają wylądować znów z ręką w nocniku, to na Boga, róbmy coś!

Terroryści walczą metodami nam nieznanymi, lub takimi, których wolelibyśmy nie znać. W ich świecie nie obowiązują już żadne zasady, nawet honor! A może właśnie szczególnie honor! W naszym europejskim pojęciu on się przelicza na lata niezliczone, aż do śmierci, a w ich pojęciu śmierć, jak i czas jest pojęciem bardzo względnym! Natomiast o honorze nie rozmawiałabym z żadnym z nich, To nie ten rodzaj ludzi! Odwołując się do polskiej historii wojennej i do myśli strategów to wątpię, czy nawet Jan Sobieski dałby sobie z nimi radę. Choć pod Wiedniem uczynił cud. Gdyby wtedy jego wojska nie dokonały tego, czego dokonały…

Boże Miłosierny! Już teraz nie mielibyśmy nad czym się zastanawiać i po co ronić łez nad przyszłością.

Chodzilibyśmy sobie przepięknie odziani w te ich wschodnie szmaty i zamiast patrzeć, jak nasze dzieci i nasi rodzice żyją spokojnie i nic im nie zagraża, latalibyśmy do meczetu, żeby zapytać muezina, żeby zapytał Allaha, jak szybko musimy się odzwyczaić od czytania. Bo niestety w tym świecie tak to wygląda. Baśnie z tysiąca i jednej nocy ostatnio przestały być moją ulubioną lekturą. I już chyba nigdy nią nie pozostaną!

Z tym, że ja przedstawiam Państwu tutaj, niestety, piękniejszą wersję wydarzeń, bo w praktyce wszystko wyglądałoby dużo gorzej. Oprócz dzieci, rodziców i siebie samych mamy jeszcze zwierzęta. Zabicie ich niekoniecznie nas rozśmiesza, mamy swój świat uporządkowany i pewne wartości w nim obowiązują.

W islamskim świecie one nie obowiązują. Dzieci, to oni mają na pęczki i są warte jedynie tyle, ile ktoś za nie da. Może to być magazynek do szybkostrzelnego karabinu, albo nawet i popręg do wielbłąda lub C4, wszystko jedno. Żon można mieć dużo, i nie każda zostaje wychowana w haremie sułtana, oraz nie każdy ojciec bywa szejkiem, lub sułtanem, w którego zasady jeszcze, ewentualnie, można byłoby uwierzyć, zatem jeżeli pomnożymy sobie wszystko, przez wszystko wyskakuje nam wynik, w który trudno uwierzyć.

Ja, niestety, muszę w niego uwierzyć, ponieważ matematyka i prawa Murphy’go zakłócają mi sen.

Matematyka mówi: „Afryka swoją powierzchnią i populacją zdecydowanie przewyższa Europę.”

Natomiast prawo Wylera, należące do najlepszych praw Murphy’go mówi: „Nie ma rzeczy niemożliwych, dla kogoś, kto nie musi ich zrobić sam.”

Otóż, Proszę Państwa, nauczyłam się dawno temu, że słowa służą nie tylko do wygłaszania złotych maksym. One służą jeszcze do krzyku. Wtedy zachłystywałam się treścią książki Fleszarowej-Muskat „Pozwólcie nam krzyczeć.” Gdyby ktoś spróbował mi tę książkę odebrać, zabiłabym w obronie własnej.

I pożegnam Szanownych Państwa, podsumowaniem tego mojego długiego gadania.

Nie ma rzeczy niemożliwych dla ludzi, których jest tak wielu, i którzy nie mają sumień. Prawo Wylera służyło innemu celowi, mówiło o czymś wręcz odwrotnym, ale matematyka ma już to do siebie, że jak złapiesz, nieszczęsny człowieku, za jeden jej ogon, to wyłowisz sobie i astrofizykę, i logikę, a już nie daj panie Boże, i strategię wojskową!

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy też nie chcą modlić się do Allaha!

» Joanna Goldberg

© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

KUP NASZĄ PUBLIKACJĘ

Kup publikację „Emigracja krok po kroku”

Emigracja krok po kroku
Opis

POLUB NASZ FANPAGE

Polub nasz Fanpage i bądź na bieżąco z informacjami!

REKLAMA

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

, , , ,

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.
, , ,

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.
, , , ,

Spadła liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Pierwszy raz od wejścia Polski do Unii Europejskiej, odnotowano spadek liczby osób obywatelstwa polskiego mieszkających na Wyspach. Jeszcze w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion naszych rodaków, teraz jest ich mniej o blisko 120 tysięcy osób.
, , ,

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.
, , ,

May odchodzi w czerwcu!

Theresa May ogłosiła, że 7 czerwca przestaje kierować Partią Konserwatywną. Premierem Wielkiej Brytanii pozostanie do czasu wyboru nowego lidera ugrupowania. Swoją decyzję ogłosiła po spotkaniu z kierownictwem partii. W jego trakcie miała usłyszeć ultimatum: ma odejść albo zostanie do tego zmuszona przez partię.
, , ,

Premier zgadza się na głosowanie w sprawie drugiego referendum. Ale stawia warunek. Jaki?

Brytyjska premier Theresa May ostrzegła, że posłowie głosujący w drugim czytaniu przeciwko rządowemu projektowi ustawy o wyjściu z UE opowiedzieliby się za 'zatrzymaniem Brexitu'. Przedstawiła jednocześnie kompromisowe rozwiązania w proponowanym tekście.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

, , ,

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.
, , ,

"Settled status" na stronie rządowej UK po polsku!

Brytyjski rząd opublikował na stronie rządowej informacje na temat rejestracji 'settled status' po polsku. Informacje wyjaśniają założenia systemu i etapy ubiegania się o status osoby osiedlonej w Wielkiej Brytanii. Jeśli mieliście do tej pory problem ze zrozumieniem wszystkich tych informacji w języku angielskim, to teraz informacje w języku polskim problemu raczej nie przysporzą.
, , ,

Ruszyła obowiązkowa rejestracja obywateli UE

Brytyjski rząd formalnie uruchomił wczoraj system stworzony w celu rejestracji pobytu ok. 3,3 miliona obywateli UE, mieszkających w Wielkiej Brytanii, w tym miliona Polaków. Proces jest bezpłatny, a na złożenie wniosku jest czas co najmniej do grudnia 2020 roku.
, , ,

NO!, NO!, NO!... Osiem scenariuszy dla Wielkiej Brytanii odrzuconych! Co dalej?

Członkowie Izby Gmin wieczorem głosowali nad ośmioma scenariuszami w sprawie brexitu. Po krótkiej przerwie ogłoszone zostały rezultaty, z których wynika, że żaden ze scenariuszy nie uzyskał większości głosów. Czyli chaosu w Wielkiej Brytanii ciąg dalszy.
, , ,

Nie można zdradzić 6 mln ludzi, którzy nie chcą Brexitu

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk oświadczył dzisiaj podczas debaty w Parlamencie Europejskim, że w rozmowach o Brexicie nie można zapominać o głosach tych, którzy chcą pozostania Wielkiej Brytanii w UE, a których jest coraz więcej.
, , ,

"Odwołać Brexit". Brytyjczycy masowo podpisują petycję

Blisko 5 milionów Brytyjczyków podpisało się już pod petycją do Izby Gmin o wycofanie się z planowanego wyjścia kraju z Unii Europejskiej. Zainteresowanie jest tak duże, że strona parlamentu wielokrotnie przestawała działać.

INFORMACJE I BIZNES

, , ,

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.
, , , ,

Spadła liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Pierwszy raz od wejścia Polski do Unii Europejskiej, odnotowano spadek liczby osób obywatelstwa polskiego mieszkających na Wyspach. Jeszcze w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion naszych rodaków, teraz jest ich mniej o blisko 120 tysięcy osób.
, , ,

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.
, , ,

May odchodzi w czerwcu!

Theresa May ogłosiła, że 7 czerwca przestaje kierować Partią Konserwatywną. Premierem Wielkiej Brytanii pozostanie do czasu wyboru nowego lidera ugrupowania. Swoją decyzję ogłosiła po spotkaniu z kierownictwem partii. W jego trakcie miała usłyszeć ultimatum: ma odejść albo zostanie do tego zmuszona przez partię.
, , ,

Premier zgadza się na głosowanie w sprawie drugiego referendum. Ale stawia warunek. Jaki?

Brytyjska premier Theresa May ostrzegła, że posłowie głosujący w drugim czytaniu przeciwko rządowemu projektowi ustawy o wyjściu z UE opowiedzieliby się za 'zatrzymaniem Brexitu'. Przedstawiła jednocześnie kompromisowe rozwiązania w proponowanym tekście.
, , ,

Premier May zgodziła się na rezygnację ze stanowiska

Negocjacje trwały sześć tygodniu i miały na celu wypracowanie kompromisu w kwestii umowy brexitowej, tak by poparła ją większość parlamentarzystów. Niestety rozmowy zakończyły się brakiem porozumienia.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

, , ,

Fake newsy i sexting w sieci. Młodzież coraz bardziej uzależniona od smartfonów i zagubiona w cyfrowym świecie

Korzystanie z mediów cyfrowych i internetu daje szerokie możliwości, ale stwarza też zagrożenia, szczególnie dla młodych ludzi. Co drugi nastolatek zetknął się z hejtem w sieci, a co dziesiąty uprawia sexting, czyli zamieszcza intymne materiały w internecie.
, , , ,

"Chcemy, żeby Polacy zostali"

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.
, , , , ,

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.
, , ,

Jesteś Polką? To pewnie sprzątasz?

Większość z nas ma maturę, nie mówiąc już o wyższym wykształceniu. Dlaczego więc godzimy się pracować poniżej naszych możliwości? Czemu nie jesteśmy ambitne i nie sięgamy po coś lepszego niż sprzątanie?
, , ,

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.
, , , ,

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

STYL I KULTURA

, , , ,

Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o powiększaniu piersi

Jak mówi przysłowie, małe jest piękne. Choć w większości przypadków rzeczywiście tak jest, to jednocześnie słowa te nie zawsze są tak do końca prawdą.
, , , ,

Jak seks wpływa na zdrowie?

Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko... Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.
, , , ,

Kevin sam w domu…Ponad 20 lat starszy. Zobaczcie najnowszą reklamę!

W sieci pojawiła się nowa reklama Google, w której wystąpił sam Kevin, tylko ponad 20 lat starszy. Spot został nagrany w domu, w którym rozgrywała się akcja filmu „Kevin sam w domu”.
, , , ,

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.
, , , ,

le prawdy zawierają ciążowe mity?

Wiele źródeł i jeszcze więcej sprzecznych informacji. To rzeczywistość, z którą na co dzień mierzą się przyszłe mamy. Zapytaliśmy kilka z nich, z jakimi radami i stwierdzeniami na temat ciąży spotykają się najczęściej. Dzielimy je na fakty i mity, i wyjaśniamy, których z nich się wystrzegać, a które warto wprowadzić w życie.
, , , ,

Nowa kampania dotycząca zdrowia psychicznego

Trwa kampania #GetTheInsideOut, mówiąca o problemach psychicznych ludzi. Reklamy pokazują, że bardzo wiele osób cierpi na choroby psychiczne, o których nie chce mówić głośno. Partnerem i sponsorem akcji jest Lloyds Bank.

Sharing is caring!