O skrajnym Islamie i skutkach działalności tej religii

Przestrzegam ludzi o słabych nerwach, że znowu będzie o skrajnym Islamie i skutkach działalności tej religii.

I nie będę tracić sił na przepraszanie tych wiernych islamistów, którzy są łagodni, jak baranki. Tu już nie ma czasu na siedzenie i dumanie i wymyślanie nie wiadomo czego. Celowo nie owijam w bawełnę, bo telefon, który obudził mnie w środku nocy nie należał do miłosnych wyznań, choć w pewnym sensie był ich pokłosiem. Człowiek, który bardzo dawno temu zniknął z mojego życia i tylko on jeden mógł wiedzieć jak i kiedy się do mnie dodzwonić na tej linii i jak ze mną rozmawiać, wypowiedział bardzo proste słowa. Powiedział mi mianowicie: „Jeżeli jeszcze możesz, to pisz. Pisz, bo później będzie już o wiele za późno. Ludziom trzeba powiedzieć, co się dzieje!”

Później wysłuchałam jeszcze kilku instrukcji, od których zjeżyły mi się włosy na głowie.

Usiadłam po tym telefonie i zaczęłam myśleć intensywnie. Wykluczam całkowicie, żeby człowiek tego rodzaju zwariował z nadmiaru wrażeń wojennych, albo zrobił sobie głupi dowcip. Znam jego głos, tembr głosu kiedy mówi poważnie i kiedy się śmieje. Oddam za niego własną głowę! A zatem to wszystko prawda! Boże mój, Boże wielki, czego jeszcze nam nie oszczędzisz?!

Nakazano mi myśleć, jak żołnierz, a nie jak cywil, zatem natychmiast zaczęłam. Myślenie strategiczne mam wbudowane w mózg, ale przywiędło przyprószone cieniem i pyłem zwykłych szarych dni. Kiedyś, jednakże przysięgałam nie opuszczać obrońców demokracji. Nie opuszczę ich zatem i teraz. Skoro muszę napisać, to napiszę.

Wracamy do West Point. Każdy fanatyk, kiedy rusza do wojny nie patrzy na koszty. Widzi wyłącznie cel. Cel może być bardzo długofalowy. Może nie mieścić się nie tylko na mapach strategicznych świata, ale i w ogóle w głowach tak zwanej populacji ludzkiej. Takich wojen przeżyliśmy już dwie światowe i o wiele więcej „piękniejszych” od nich rewolucji.

Ale każda wojna, proszę Szanownych Państwa, ma założony z góry cel. Biada temu, kto trafi na wojnę religijną! Z moich obserwacji wynika, że w tych wojnach nie przeżywa ten, w imię którego się walczy. Nasz Bóg został już miliardy razy zabity, a człowiek, którego Bóg tak kocha nie liczy się wcale.

Po stronie islamistów walczy Szatan. To ciężki przeciwnik. Można go nazywać różnie, ma wiele odcieni swego zła, ale i tak pozostanie potworem.

Nie będę tu tworzyć baśni w stylu Avengers, choć gdybym ich mogła powołać do życia, to bym to zrobiła… Powołując się jednakże na wielkich amerykańskich twórców zaniecham cyzelowania słów, bo nie one są tu potrzebne. Potrzebne są fakty, za którymi nie nadążam. Europa wciąż jeszcze robi rozrachunek sumienia z poprzednich wojen, a tam, gdzie już uważaliśmy, że mamy święty spokój, robi się nowe zarzewie wojen i konfliktów. To wszystko działa, jak naczynia połączone. Do takich wojen potrzeba mnóstwa pieniędzy. Skąd one się biorą nie muszę chyba mówić, ale powtórzę. To są pieniądze z handlu narkotykami, z handlu ludźmi, z handlu bronią i krwawymi diamentami!!! To wszystko pięknie się ogląda z daleka, jako horror w 3D, ale to są przecież, o Boże, realne historie, fakty, którym nie da się zaprzeczyć! Może i można się śmiać, kiedy jedna czy druga gwiazdka filmowa opowiada pierdoły w telewizji, bo ona biedna nie wiedziała, że ludzie w ogóle muszą pracować, hihihihi! Strasznie śmieszne! (sic!)

Ludzie nie tylko muszą pracować. Ludzie po prostu są towarem, za którzy dobrze się płaci i nie każdy taki towar musi pozostać żywy, a droga którą musi przejść, żeby przestać żyć, też nie jest usłana aksamitnymi płatkami bławatków. Świat, o którym mówię i który dobrze znam nie zalicza się do takich, które można pokazać dziecku urodzonemu w Waszym świecie. Dziecko mogłoby nabawić się traumy, podobnie, jak nabawiają się niektórzy żołnierze, którzy też są tylko elementem ludzkim.

Tu idzie gra o stawkę nawet wyższą niż śmierć. Tu idzie gra o to, co po nas pozostanie. Jeżeli chcemy pozostawić po sobie skrajny islamski świat nie róbmy nic. Ale jeśli chcemy pozostawić po sobie chrześcijański ład, jeżeli przyszłe po nas pokolenia nie mają wylądować znów z ręką w nocniku, to na Boga, róbmy coś!

Terroryści walczą metodami nam nieznanymi, lub takimi, których wolelibyśmy nie znać. W ich świecie nie obowiązują już żadne zasady, nawet honor! A może właśnie szczególnie honor! W naszym europejskim pojęciu on się przelicza na lata niezliczone, aż do śmierci, a w ich pojęciu śmierć, jak i czas jest pojęciem bardzo względnym! Natomiast o honorze nie rozmawiałabym z żadnym z nich, To nie ten rodzaj ludzi! Odwołując się do polskiej historii wojennej i do myśli strategów to wątpię, czy nawet Jan Sobieski dałby sobie z nimi radę. Choć pod Wiedniem uczynił cud. Gdyby wtedy jego wojska nie dokonały tego, czego dokonały…

Boże Miłosierny! Już teraz nie mielibyśmy nad czym się zastanawiać i po co ronić łez nad przyszłością.

Chodzilibyśmy sobie przepięknie odziani w te ich wschodnie szmaty i zamiast patrzeć, jak nasze dzieci i nasi rodzice żyją spokojnie i nic im nie zagraża, latalibyśmy do meczetu, żeby zapytać muezina, żeby zapytał Allaha, jak szybko musimy się odzwyczaić od czytania. Bo niestety w tym świecie tak to wygląda. Baśnie z tysiąca i jednej nocy ostatnio przestały być moją ulubioną lekturą. I już chyba nigdy nią nie pozostaną!

Z tym, że ja przedstawiam Państwu tutaj, niestety, piękniejszą wersję wydarzeń, bo w praktyce wszystko wyglądałoby dużo gorzej. Oprócz dzieci, rodziców i siebie samych mamy jeszcze zwierzęta. Zabicie ich niekoniecznie nas rozśmiesza, mamy swój świat uporządkowany i pewne wartości w nim obowiązują.

W islamskim świecie one nie obowiązują. Dzieci, to oni mają na pęczki i są warte jedynie tyle, ile ktoś za nie da. Może to być magazynek do szybkostrzelnego karabinu, albo nawet i popręg do wielbłąda lub C4, wszystko jedno. Żon można mieć dużo, i nie każda zostaje wychowana w haremie sułtana, oraz nie każdy ojciec bywa szejkiem, lub sułtanem, w którego zasady jeszcze, ewentualnie, można byłoby uwierzyć, zatem jeżeli pomnożymy sobie wszystko, przez wszystko wyskakuje nam wynik, w który trudno uwierzyć.

Ja, niestety, muszę w niego uwierzyć, ponieważ matematyka i prawa Murphy’go zakłócają mi sen.

Matematyka mówi: „Afryka swoją powierzchnią i populacją zdecydowanie przewyższa Europę.”

Natomiast prawo Wylera, należące do najlepszych praw Murphy’go mówi: „Nie ma rzeczy niemożliwych, dla kogoś, kto nie musi ich zrobić sam.”

Otóż, Proszę Państwa, nauczyłam się dawno temu, że słowa służą nie tylko do wygłaszania złotych maksym. One służą jeszcze do krzyku. Wtedy zachłystywałam się treścią książki Fleszarowej-Muskat „Pozwólcie nam krzyczeć.” Gdyby ktoś spróbował mi tę książkę odebrać, zabiłabym w obronie własnej.

I pożegnam Szanownych Państwa, podsumowaniem tego mojego długiego gadania.

Nie ma rzeczy niemożliwych dla ludzi, których jest tak wielu, i którzy nie mają sumień. Prawo Wylera służyło innemu celowi, mówiło o czymś wręcz odwrotnym, ale matematyka ma już to do siebie, że jak złapiesz, nieszczęsny człowieku, za jeden jej ogon, to wyłowisz sobie i astrofizykę, i logikę, a już nie daj panie Boże, i strategię wojskową!

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy też nie chcą modlić się do Allaha!

» Joanna Goldberg

© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

KUP NASZĄ PUBLIKACJĘ

Kup publikację „Emigracja krok po kroku”

Emigracja krok po kroku
Opis

POLUB NASZ FANPAGE

Polub nasz Fanpage i bądź na bieżąco z informacjami!

REKLAMA

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

Brexit: Parlament odrzucił umowę. Co teraz będzie? Jest kilka scenariuszy

, , , ,
Premier Theresa May zaliczyła kompletną – choć przewidywaną – wpadkę. Jest to gigantyczna porażka. W historii brytyjskiego parlamentaryzmu nie notowana. Umowy ws. brexitu w takiej formie nie chcą brytyjscy posłowie. To już wiemy. Ale co będzie dalej?

Umowa ws. Brexitu odrzucona. Wielka porażka premier May

, , , ,
Brytyjska Izba Gmin zagłosowała dzisiaj wieczorem przeciwko proponowanemu przez rząd Theresy May projektowi umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko propozycji zagłosowało 432 posłów przy zaledwie 202 głosach poparcia (większość 230 głosów).

Polak z Londynu przyznał się do popełnienia przestępstw związanych z terroryzmem

, , ,
Jeden z plakatów umieszczonych w internecie sugerował, że księcia Harry'ego należy zastrzelić za "zdradę rasy", wskazując, że zdecydował się na małżeństwo z mającą afroamerykańskie korzenie aktorką Meghan Markle.

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

, , ,
System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

Brexit: biznes na wyspach z przerażeniem obserwuje polityków

, , , , ,
Przedstawiciele czołowych brytyjskich organizacji biznesowych skrytykowali działania polityków ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, oznajmiając, że 'z przerażeniem obserwują, jak skupiają się oni na partyjnych dysputach, a nie praktycznych czynnościach'.

Kevin sam w domu…Ponad 20 lat starszy. Zobaczcie najnowszą reklamę!

, , , ,
W sieci pojawiła się nowa reklama Google, w której wystąpił sam Kevin, tylko ponad 20 lat starszy. Spot został nagrany w domu, w którym rozgrywała się akcja filmu „Kevin sam w domu”.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Do Wielkiej Brytanii po brexicie będą wpuszczane tylko osoby wykwalifikowane

, , , , ,
Osoby z tzw. średnimi kwalifikacjami (ze średnim wykształceniem, bez specjalizacji) będą mogły pracować w Wielkiej Brytanii tylko, jeśli będą w docelowej pracy zarabiać minimum 30 tysięcy funtów rocznie. Przewiduje się dla nich okres próbny, w jakim będą sprawdzane ich zarobki.

Tusk i Juncker ponownie wykluczają renegocjację umowy z UK

, , ,
Szef RE Donald Tusk poinformował po unijnym szczycie, że wyklucza jakiekolwiek otwarcie na nowo negocjacji ws. umowy rozwodowej UE z Wielką Brytanią. Zdaniem szefa KE Jean-Claude'a Junckera, UE i Londyn powinny szybko rozpocząć negocjacje umowy o przyszłych relacjach.

Brexit - Drugie referendum?

, , ,
Do tej pory o drugim referendum mówiła zasadniczo opozycja oraz grupy społeczne o nie walczące. Teraz sytuacja się zmieniła. Mówią o nim nawet ministrowie rządu Theresy May.

Brytyjski generał zaleca szybkie przygotowanie armii do III wojny światowej

, , ,
Należy jak najszybciej odejść od doktryny wiecznego pokoju i przygotować się na wojnę – powiedział generał Sir Nick Carter. Szef sztabu obrony w Royal United Service podkreślił, że Rosja i Chiny są obecnie największym zagrożeniem dla świata.

Święta wpędzają w długi!

, , , , ,
Ostatni miesiąc roku to wyjątkowo trudny czas dla finansów Polaków. Święta Bożego Narodzenia, prezenty, przygotowania do sylwestra czy sezonowe wyprzedaże sprawiają, że części osób trudno jest dopiąć domowy budżet. Mają problemy ze spłatą kredytów, pożyczek czy bieżących rachunków.

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

, , , ,
Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.

INFORMACJE I BIZNES

Umowa ws. Brexitu odrzucona. Wielka porażka premier May

, , , ,
Brytyjska Izba Gmin zagłosowała dzisiaj wieczorem przeciwko proponowanemu przez rząd Theresy May projektowi umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko propozycji zagłosowało 432 posłów przy zaledwie 202 głosach poparcia (większość 230 głosów).

Polak z Londynu przyznał się do popełnienia przestępstw związanych z terroryzmem

, , ,
Jeden z plakatów umieszczonych w internecie sugerował, że księcia Harry'ego należy zastrzelić za "zdradę rasy", wskazując, że zdecydował się na małżeństwo z mającą afroamerykańskie korzenie aktorką Meghan Markle.

Brexit: biznes na wyspach z przerażeniem obserwuje polityków

, , , , ,
Przedstawiciele czołowych brytyjskich organizacji biznesowych skrytykowali działania polityków ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, oznajmiając, że 'z przerażeniem obserwują, jak skupiają się oni na partyjnych dysputach, a nie praktycznych czynnościach'.

Theresa May mówi publicznie o sytuacji Polaków po brexicie

, , ,
"Chcemy chronić prawa obywateli polskich w przypadku również brexitu, wyjścia z Unii Europejskiej w postaci brexitu, bez porozumienia. Chcemy podkreślić naszą gościnność i chęć pozostawienia Polaków w Wielkiej Brytanii.

Unia Europejska zakaże używania plastikowych sztućców i słomek

, , , , ,
Parlament Europejski wraz z państwami członkowskimi debatowali dzisiaj na temat ochrony środowiska. Nowe przepisy uregulują ograniczenie liczby plastikowych odpadów, które finalnie trafiają do mórz. W krajach Unii Europejskiej zabronione będzie używanie słomek, patyczków higienicznych, czy też plastikowych talerzy i sztućców.

Brytyjska armia utworzy "bataliony brexitu"

, , ,
Brytyjski rząd zdecydował właśnie o wzmożeniu przygotowań na wypadek wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia w sprawie warunków opuszczenia Wspólnoty. Ma zostać m.in. utworzony liczący 3,5 tys. żołnierzy „Batalion Brexitu”.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

, , , ,
Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

Miłość: On muzułmanin, ona chrześcijanka

, , , , , ,
On muzułmanin ze stolicy Bangladeszu, ona chrześcijanka z miasteczka w zachodniej Polsce. Poznali się w Berlinie. Synka urodziła zaraz po maturze. Historia jak z „Faktu”, a jednak się udało. Oto Klaudia, Mamun i ich multikulturowy „happy end”. Wychowana w rodzinie „patchworkowej”, Klaudia pragnęła, by jej własna była taka „na zawsze”. Życie wystawiło ją na większą próbę, niż zakładał plan.

Wracać czy zostać? Już za niecałe pół roku Wielka Brytania wyjdzie z Unii!

, , , ,
Już teraz zauważalny jest kryzys związany z kursem funta. Ceny rosną a płace nie. Brakuje rąk do pracy. Na budowach ubywa Polaków. Zdarza się, że nawet w polskich sklepach sprzedawcami są obcokrajowcy. To Brexit. Marzec 2019 budzi duży niepokój.

Czy jeszcze „opłaca się” przyjechać do Wielkiej Brytanii?

, , ,
Po pierwsze praca nie leży tu na ulicy; pieniądze też nie spadają z nieba, a zasiłki, jeśli nam w ogóle przysługują są bardzo niskie. Jeśli nie mamy pracy możemy bardzo szybko znaleźć się na ulicy, bo nikt nie zapłaci za nasz czynsz, ciocia nie zaprosi na obiad, a babcia nie zostanie z dziećmi, kiedy trzeba iść na nocną zmianę do pracy.

Universal credit - Uniwersalna katastrofa

, , , , ,
Wielkiej Brytanii grozi społeczna katastrofa. Rząd jednak odmawia dodatkowych pieniędzy. I wątpliwe, żeby to się zmieniło, zwłaszcza teraz, gdy tematem dominującym będzie brexit.

„Nie każdy ma na tyle pokory w sobie, aby poprosić kogoś o pomoc”

, , , , , , , ,
„Skuteczność jest miarą prawdy, jeśli nie jesteśmy skuteczni, należy ją zmienić”. Marcin Kamoda z MK Business Consulting edukuje ze Świadomej Sprzedaży biznesy w UK.

STYL I KULTURA

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

, , , ,
Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.

le prawdy zawierają ciążowe mity?

, , , ,
Wiele źródeł i jeszcze więcej sprzecznych informacji. To rzeczywistość, z którą na co dzień mierzą się przyszłe mamy. Zapytaliśmy kilka z nich, z jakimi radami i stwierdzeniami na temat ciąży spotykają się najczęściej. Dzielimy je na fakty i mity, i wyjaśniamy, których z nich się wystrzegać, a które warto wprowadzić w życie.

Nowa kampania dotycząca zdrowia psychicznego

, , , ,
Trwa kampania #GetTheInsideOut, mówiąca o problemach psychicznych ludzi. Reklamy pokazują, że bardzo wiele osób cierpi na choroby psychiczne, o których nie chce mówić głośno. Partnerem i sponsorem akcji jest Lloyds Bank.

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

, , , ,
Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

Jak zostać dawcą szpiku

, , , ,
Pobranie szpiku jest bezpieczne ale wiąże się z paroma niedogodnościami związanymi z przeszczepieniem. Jednak nie są one zbyt dotkliwe. Przy pobraniu komórek macierzystych z krwi obwodowej trzeba się liczyć z jednodniową wizytą w klinice pobrania.

Brytyjska szkoła zorganizowała konkurs na „najlepszy tyłek” wśród nastolatek

, , , , , ,
„To są młodzi ludzie i jeśli w szkole są dzieci, które mają problemy ze swoim ciałem albo ze swoja osobowością, to to może mieć wpływ na ich zdrowie psychiczne w przyszłości. Myślałam, że szkoły są od tego, by do takich zachowań nie dopuszczać”