Nowy sposób na transfer pieniędzy do rodziny w Polsce

Dostawa gotówki kurierem do dowolnego miejsca w Polsce, wypłata na SMS w bankomacie i najlepsze kursy wymiany walut online – to tylko część wyjątkowego pakietu usług dla polskich emigrantów. Przygotował ją Rkantor.com, kantor internetowy banku Raiffeisen Polbank.

Rkantor.com to pierwszy polski kantor internetowy z tak rozbudowaną ofertą dla Polaków mieszkających za granicą. Wszystko po to, aby zapewnić jak najwygodniejszą wymianę walut i szybki dostęp do gotówki dla przebywających w Polsce rodzin emigrantów.

– Chcemy dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców – według danych Banku Światowego, w 2014 roku do Polski przesłano ok. 7,5 mld USD – mówi Michał Poźniak, Kierownik Dealing Roomu Rkantor.com. –  Największa część tej kwoty trafiła do naszego kraju z Niemiec – 2,3 mld USD. Na drugim miejscu znalazła się Wielka Brytania (1,2 mld USD) i USA (niecały 1 mld USD). Tworząc nasz pakiet usług wzięliśmy pod uwagę najważniejsze potrzeby Polaków pracujących poza granicami kraju. Zapewniliśmy im kompleksową usługę na każdym etapie: wymiany walut, przelewów zagranicznych i bezpośredniej dostawy gotówki do Polski – wyjaśnia Poźniak.

Jak tanio przesłać pieniądze do Polski?

Karol od roku pracuje w Londynie – jest barmanem w jednym ze znanych klubów. Do Wielkiej Brytanii przyjechał w celach czysto zarobkowych. – Mam dopiero 23 lata, po obronie licencjatu wyjechałem, aby uskładać na własne mieszkanie i trochę wspomóc rodzinę – opowiada. – Pieniądze wysyłam im średnio raz na miesiąc. Najwygodniejszą opcją jest dla mnie przekaz InPost, głównie dlatego, że pochodzę z małej wioski na południu Polski. Nie ma tam oddziału banku, bankomatu czy oddziału firmy, która zajmuje się obsługą przekazów pieniężnych – mówi Karol. – Cenię sobie też wygodę – jako barman pracuję po kilkanaście godzin na dobę, najczęściej w nocy, nie mam czasu i siły, żeby chodzić do stacjonarnych oddziałów banków czy innych placówek, załatwiać formalności.  W Rkantor.com internetowa wymiana walut i zlecenie wysyłki PLN do Polski to tylko kilka chwil: loguję się do Rkantor.com przez smartfona, wymieniam funty na złotówki, a później zlecam transfer pieniędzy na adres mojej rodziny. I sprawa załatwiona – mówi Karol.

– Za przekaz gotówki kurierem InPost w Rkantor.com pobierana jest stała opłata – 6 zł, czyli niewiele ponad 1 GBP + 1,5% wartości transakcji – mówi Michał Poźniak, Kierownik Dealing Roomu Rkantor.com. – Nie ma żadnych dodatkowych prowizji, gotówka jest dostarczana bezpośrednio pod wskazany adres w dowolne miejsce w Polsce – dodaje Poźniak.

To świetna oferta w porównaniu np. do firm oferujących przekazy pieniężne do Polski, które są przesyłane na konto bankowe lub do placówki – w przypadku przekazu InPost z Rkantor.com, aby odebrać pieniądze krewni w Polsce nie muszą wychodzić z domu, ani zakładać dodatkowego konta walutowego w banku (co wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami).

Wymieniaj walutę online, wypłacaj za 0 zł w oddziale banku

Dzięki Rkantor.com bliscy Polaków pracujących za granicą mogą też wypłacić gotówkę za 0 zł w 283 oddziałach Raiffeisen Polbank. Wystarczy, że po zalogowaniu w Panelu Klienta Rkantor.com wybierzesz zlecenie „Wypłata w oddziale” i podasz dane osoby, która wypłaci pieniądze. Na jej numer telefonu zostanie wysłana też informacja, że gotówka jest już do odbioru w konkretnej placówce.

EUR, USD i PLN można wypłacić w ciągu 30 min. od momentu złożenia zlecenia przez internet,  w przypadku GBP i CHF czas oczekiwania to od 2 do 3 dni roboczych.

Wypłacaj gotówkę na SMS w bankomacie

Za pomocą Rkantor.com można też zlecić wypłatę gotówki w jednym z 6500 bankomatów sieci Euronet. – Właściciel Portfela Rkantor.com (czyli osoba pracująca za granicą) zleca taką wypłatę i podaje kwotę, imię i nazwisko oraz numer telefonu osoby, która wypłaci pieniądze w bankomacie. Odbiorca będzie mógł wypłacić PLN niezwłocznie po kliknięciu tej zakładki w Panelu Klienta – wystarczy, że na ekranie bankomatu wprowadzi informacje z SMS-a, który otrzymał, czyli kwotę transakcji, walutę oraz pin do transakcji.

Przelewy online – natychmiast i bez opłat

Założenie i prowadzenie Portfela w Rkantor.com jest bezpłatne. Obsługuje on 5 walut: EUR, USD, GBP, CHF, PLN. Jeśli pracujący za granicą Polacy chcą natychmiast przesłać PLN swoim bliskim w kraju, wystarczy, że po wymianie waluty w kantorze zrobią przelew na e-mail. Serwis nie pobiera za niego żadnych opłat, a pieniądze przesyłane są do Portfela odbiorcy w Rkantor.com natychmiast. Ten rodzaj przelewu jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – także w weekendy.

– Można też skorzystać z darmowych przelewów w PLN do wszystkich banków w Polsce. W przypadku banków, z którymi współpracujemy, czas oczekiwania na taki przelew to w większości przypadków od 5 do 15 minut – wyjaśnia Michał Poźniak z Rkantor.com. Do 11 banków w Polsce można też robić bezpłatne przelewy walutowe – dodaje Poźniak.

Korzystanie z usług Rkantor.com to dla Polaków pracujących za granicą okazja do zrobienia dużych oszczędności. Dla przykładu, przelew do Polski z angielskiego banku HSBC to koszt 4 funtów (bez opłat za przewalutowanie); Barclays pobierze opłatę 25 funtów za przelew standardowy.

Wygoda i bezpieczeństwo w standardzie

Dzięki korzystnym kursom wymiany walut w Rkantor.com rodziny emigrantów w Polsce mogą uniknąć niekorzystnych opłat za przewalutowanie w bankach. Spread w Rkantor.com to maksymalnie 2 gr, a przy wymianie większych kwot możliwa jest negocjacja zniżek sięgających nawet do 75%.

– Na rynku działa wiele firm oferujących stosunkowo tanią wymianę walut i przekazy pieniężne. Oszczędność nie powinna być jednak jedynym kryterium wyboru podmiotu, któremu powierzamy swoje pieniądze – mówi Poźniak. – Równie ważne jest bezpieczeństwo przekazywanych środków, które u nas zapewnia właściciel – Raiffeisen Polbank. Rkantor.com ma też status Krajowej Instytucji Płatniczej, co oznacza, że wszystkie transakcje nadzorowane są przez Komisję Nadzoru Finansowego. Nasi klienci mają pewność, że ich pieniądze są odpowiednio chronione – dodaje Poźniak.

Źródło | Anna Korzec, Rkantor.com

Twoj Sukces_150

Wyślij szybką wiadomość

1 + 6 = ?

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA