Nowy sposób na transfer pieniędzy do rodziny w Polsce

Dostawa gotówki kurierem do dowolnego miejsca w Polsce, wypłata na SMS w bankomacie i najlepsze kursy wymiany walut online – to tylko część wyjątkowego pakietu usług dla polskich emigrantów. Przygotował ją Rkantor.com, kantor internetowy banku Raiffeisen Polbank.

Rkantor.com to pierwszy polski kantor internetowy z tak rozbudowaną ofertą dla Polaków mieszkających za granicą. Wszystko po to, aby zapewnić jak najwygodniejszą wymianę walut i szybki dostęp do gotówki dla przebywających w Polsce rodzin emigrantów.

– Chcemy dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców – według danych Banku Światowego, w 2014 roku do Polski przesłano ok. 7,5 mld USD – mówi Michał Poźniak, Kierownik Dealing Roomu Rkantor.com. –  Największa część tej kwoty trafiła do naszego kraju z Niemiec – 2,3 mld USD. Na drugim miejscu znalazła się Wielka Brytania (1,2 mld USD) i USA (niecały 1 mld USD). Tworząc nasz pakiet usług wzięliśmy pod uwagę najważniejsze potrzeby Polaków pracujących poza granicami kraju. Zapewniliśmy im kompleksową usługę na każdym etapie: wymiany walut, przelewów zagranicznych i bezpośredniej dostawy gotówki do Polski – wyjaśnia Poźniak.

Jak tanio przesłać pieniądze do Polski?

Karol od roku pracuje w Londynie – jest barmanem w jednym ze znanych klubów. Do Wielkiej Brytanii przyjechał w celach czysto zarobkowych. – Mam dopiero 23 lata, po obronie licencjatu wyjechałem, aby uskładać na własne mieszkanie i trochę wspomóc rodzinę – opowiada. – Pieniądze wysyłam im średnio raz na miesiąc. Najwygodniejszą opcją jest dla mnie przekaz InPost, głównie dlatego, że pochodzę z małej wioski na południu Polski. Nie ma tam oddziału banku, bankomatu czy oddziału firmy, która zajmuje się obsługą przekazów pieniężnych – mówi Karol. – Cenię sobie też wygodę – jako barman pracuję po kilkanaście godzin na dobę, najczęściej w nocy, nie mam czasu i siły, żeby chodzić do stacjonarnych oddziałów banków czy innych placówek, załatwiać formalności.  W Rkantor.com internetowa wymiana walut i zlecenie wysyłki PLN do Polski to tylko kilka chwil: loguję się do Rkantor.com przez smartfona, wymieniam funty na złotówki, a później zlecam transfer pieniędzy na adres mojej rodziny. I sprawa załatwiona – mówi Karol.

– Za przekaz gotówki kurierem InPost w Rkantor.com pobierana jest stała opłata – 6 zł, czyli niewiele ponad 1 GBP + 1,5% wartości transakcji – mówi Michał Poźniak, Kierownik Dealing Roomu Rkantor.com. – Nie ma żadnych dodatkowych prowizji, gotówka jest dostarczana bezpośrednio pod wskazany adres w dowolne miejsce w Polsce – dodaje Poźniak.

To świetna oferta w porównaniu np. do firm oferujących przekazy pieniężne do Polski, które są przesyłane na konto bankowe lub do placówki – w przypadku przekazu InPost z Rkantor.com, aby odebrać pieniądze krewni w Polsce nie muszą wychodzić z domu, ani zakładać dodatkowego konta walutowego w banku (co wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami).

Wymieniaj walutę online, wypłacaj za 0 zł w oddziale banku

Dzięki Rkantor.com bliscy Polaków pracujących za granicą mogą też wypłacić gotówkę za 0 zł w 283 oddziałach Raiffeisen Polbank. Wystarczy, że po zalogowaniu w Panelu Klienta Rkantor.com wybierzesz zlecenie „Wypłata w oddziale” i podasz dane osoby, która wypłaci pieniądze. Na jej numer telefonu zostanie wysłana też informacja, że gotówka jest już do odbioru w konkretnej placówce.

EUR, USD i PLN można wypłacić w ciągu 30 min. od momentu złożenia zlecenia przez internet,  w przypadku GBP i CHF czas oczekiwania to od 2 do 3 dni roboczych.

Wypłacaj gotówkę na SMS w bankomacie

Za pomocą Rkantor.com można też zlecić wypłatę gotówki w jednym z 6500 bankomatów sieci Euronet. – Właściciel Portfela Rkantor.com (czyli osoba pracująca za granicą) zleca taką wypłatę i podaje kwotę, imię i nazwisko oraz numer telefonu osoby, która wypłaci pieniądze w bankomacie. Odbiorca będzie mógł wypłacić PLN niezwłocznie po kliknięciu tej zakładki w Panelu Klienta – wystarczy, że na ekranie bankomatu wprowadzi informacje z SMS-a, który otrzymał, czyli kwotę transakcji, walutę oraz pin do transakcji.

Przelewy online – natychmiast i bez opłat

Założenie i prowadzenie Portfela w Rkantor.com jest bezpłatne. Obsługuje on 5 walut: EUR, USD, GBP, CHF, PLN. Jeśli pracujący za granicą Polacy chcą natychmiast przesłać PLN swoim bliskim w kraju, wystarczy, że po wymianie waluty w kantorze zrobią przelew na e-mail. Serwis nie pobiera za niego żadnych opłat, a pieniądze przesyłane są do Portfela odbiorcy w Rkantor.com natychmiast. Ten rodzaj przelewu jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – także w weekendy.

– Można też skorzystać z darmowych przelewów w PLN do wszystkich banków w Polsce. W przypadku banków, z którymi współpracujemy, czas oczekiwania na taki przelew to w większości przypadków od 5 do 15 minut – wyjaśnia Michał Poźniak z Rkantor.com. Do 11 banków w Polsce można też robić bezpłatne przelewy walutowe – dodaje Poźniak.

Korzystanie z usług Rkantor.com to dla Polaków pracujących za granicą okazja do zrobienia dużych oszczędności. Dla przykładu, przelew do Polski z angielskiego banku HSBC to koszt 4 funtów (bez opłat za przewalutowanie); Barclays pobierze opłatę 25 funtów za przelew standardowy.

Wygoda i bezpieczeństwo w standardzie

Dzięki korzystnym kursom wymiany walut w Rkantor.com rodziny emigrantów w Polsce mogą uniknąć niekorzystnych opłat za przewalutowanie w bankach. Spread w Rkantor.com to maksymalnie 2 gr, a przy wymianie większych kwot możliwa jest negocjacja zniżek sięgających nawet do 75%.

– Na rynku działa wiele firm oferujących stosunkowo tanią wymianę walut i przekazy pieniężne. Oszczędność nie powinna być jednak jedynym kryterium wyboru podmiotu, któremu powierzamy swoje pieniądze – mówi Poźniak. – Równie ważne jest bezpieczeństwo przekazywanych środków, które u nas zapewnia właściciel – Raiffeisen Polbank. Rkantor.com ma też status Krajowej Instytucji Płatniczej, co oznacza, że wszystkie transakcje nadzorowane są przez Komisję Nadzoru Finansowego. Nasi klienci mają pewność, że ich pieniądze są odpowiednio chronione – dodaje Poźniak.

Źródło | Anna Korzec, Rkantor.com

Twoj Sukces_150

Wyślij szybką wiadomość

0 + 2 = ?

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!