Nowe zasady sprzedaży alkoholu na lotniskach?

Nowy minister lotnictwa Wielkiej Brytanii ogłosił, że zrewiduje zasady sprzedaży alkoholu na lotniskach po tym, jak doszło do kilku nieprzyjemnych incydentów, w które zamieszani byli pijani pasażerowie.

Najnowsze statystyki policyjne pokazują, że w ciągu ostatnich dwóch lat ponad 400 pasażerów zostało zatrzymanych za nadmierne spożywanie alkoholu na lotnisku lub w samolocie. W lutym sześciu pijanych mężczyzn, którzy uczestniczyli w wieczorze kawalerskim zostało aresztowanych przez niemiecką policję, a lot linii Ryanair do Bratysławy został przekierowany do Berlina. Inny incydent miał miejsce w maju, kiedy to pijana kobieta zaatakowała pilota EasyJet.

Na lotniskach w Glasgow i Manchester wprowadzono projekt, gdzie alkohol sprzedawany jest w plastikowych zalakowanych torebkach, aby pasażerowie nie mogli spożywać alkoholu podczas lotu.

(za: Sotland.pl)

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA