Nigel Farage zarobił na Brexicie

Nigel Farage, były już lider ugrupowania będzie otrzymywał w dalszym ciągu pensję w wysokości 96 tys. euro. Przed Brexitem po przeliczeniu na funty była to kwota w wysokości 76 tys. funtów…

Nigel Farage, który jest jedną z najbarwniejszych postaci brytyjskiej sceny politycznej, ogłosił w poniedziałek rezygnację z przewodniczenia partii UKIP. Indy100.independent.co.uk zwraca jednak uwagę na to, że polityk wciąż pozostanie europarlamentarzystą i po ogłoszeniu Brexitu wpłynie na jego konto więcej funtów.

– Europosłowie z partii UKIP otrzymali mandat dzięki wyborcom, którzy oddali na nich głos i będą otrzymywać wynagrodzenie tak jak inni posłowie w Parlamencie Europejskim. Będą oni w dalszym ciągu reprezentować swój elektorat do czasu opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielka Brytanię – powiedział rzecznik Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP).

To oznacza, że były już lider ugrupowania będzie otrzymywał w dalszym ciągu pensję w wysokości 96 tys. euro. Przed Brexitem po przeliczeniu na funty była to kwota w wysokości 76 tys. funtów, teraz kiedy ogłoszono wynik referendum, a wartość funta do euro spadła, Farage będzie miał do wydania aż 84 tys. funtów.

Nigel Farage dociera średnio na prawie co czwarte posiedzenie Parlamentu Europejskiego, co daje mu 746. miejsce na 756 możliwych pod względem uczestnictwa w głosowaniach. Jego frekwencja jest na poziomie 38,5 proc.

Brytyjscy eurodeputowani będą zasiadać w Parlamencie do 2019 roku lub do momentu podpisania przez Wielką Brytanię umowy o opuszczeniu Unii Europejskiej.

(ml) / Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA