Nigel Farage zarobił na Brexicie

Nigel Farage, były już lider ugrupowania będzie otrzymywał w dalszym ciągu pensję w wysokości 96 tys. euro. Przed Brexitem po przeliczeniu na funty była to kwota w wysokości 76 tys. funtów…

Nigel Farage, który jest jedną z najbarwniejszych postaci brytyjskiej sceny politycznej, ogłosił w poniedziałek rezygnację z przewodniczenia partii UKIP. Indy100.independent.co.uk zwraca jednak uwagę na to, że polityk wciąż pozostanie europarlamentarzystą i po ogłoszeniu Brexitu wpłynie na jego konto więcej funtów.

– Europosłowie z partii UKIP otrzymali mandat dzięki wyborcom, którzy oddali na nich głos i będą otrzymywać wynagrodzenie tak jak inni posłowie w Parlamencie Europejskim. Będą oni w dalszym ciągu reprezentować swój elektorat do czasu opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielka Brytanię – powiedział rzecznik Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP).

To oznacza, że były już lider ugrupowania będzie otrzymywał w dalszym ciągu pensję w wysokości 96 tys. euro. Przed Brexitem po przeliczeniu na funty była to kwota w wysokości 76 tys. funtów, teraz kiedy ogłoszono wynik referendum, a wartość funta do euro spadła, Farage będzie miał do wydania aż 84 tys. funtów.

Nigel Farage dociera średnio na prawie co czwarte posiedzenie Parlamentu Europejskiego, co daje mu 746. miejsce na 756 możliwych pod względem uczestnictwa w głosowaniach. Jego frekwencja jest na poziomie 38,5 proc.

Brytyjscy eurodeputowani będą zasiadać w Parlamencie do 2019 roku lub do momentu podpisania przez Wielką Brytanię umowy o opuszczeniu Unii Europejskiej.

(ml) / Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!