Nigel Farage traktuje szkockich wyborców jak idiotów

Nigel Farage nie przestaje o sobie zapomnieć, tym bardziej w kontekście zbliżających się wyborów w Szkocji. Lider anty-unijnego i antyimigracyjnego ugrupowania UKiP obiecuje swoim wyborcom zniesienie zakazu palenia w pubach, podwyższenie limitu promili, po których będzie można prowadzić samochód, a także darmowe parkingi w centrum miasta.

Populistyczna partia robi niemal wszystko, aby przyciągnąć do siebie szkockich wyborców – nawet jeśli obietnice partii UKiP są mało realne a nawet absurdalne. Majowe wybory w Szkocji mogą być dla partii dość ważnym testem poparcia. Według informacji UKIP wystawi 26 kandydatów.

Obietnice UKiP to m.in. wprowadzenie pośredniej 30 proc. stawki podatkowej dla osób zarabiających między 45 a 55 tysięcy funtów rocznie; 30 minutowa bezpłatna strefa parkingowa; podwyższenie limitu promili alkoholu we krwi; zniesienie zakazu palenia w pubach; wsparcie dla badań nad żywnością genetycznie modyfikowaną; gwarancja pracy w policji lub służbie więziennej dla osób, które przesłużyły w armii co najmniej 12 lat.

Nigel Farage nie zapomniał skrytykować premiera Davida Camerona za wydawanie publicznych pieniędzy na dystrybucje ulotek wyrażających poparcie dla idei pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, bowiem jak powszechnie wiadomo partia UKiP jest za opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

Nigel Farage to jedna z barwniejszych postaci na brytyjskiej scenie politycznej. Lider partii niejednokrotnie dał poznać się wyborcom jako polityk stroniący od politycznej poprawności i wypowiadający słowa być może niekoniecznie idące w parze z rozumem.

W 2014 roku, Nigel Farage, rozochocony wyborczymi wynikami, a także faktem, że po raz pierwszy w Parlamencie Europejskim może reprezentować Szkocję, postanowił w 2014 roku, pójść za ciosem i zapowiedział, iż wybije Szkotom z głowy wizję „wspólnej Europy”. Jak donosił wówczas „Daily Mail”, Nigel Farage, zapowiadał, że poza wyjściem z Unii Europejskiej, uszczelnieniem granic przed imigrantami i wzmocnieniem waluty, jego priorytetem będzie wybicie Szkotom z głowy wizji „wspólnej Europy”. Lider UKIP zapowiedział wówczas wizytę w stolicy Szkocji i przekonywał, że zrobi wszystko, aby Szkocja nie odłączyła się od Zjednoczonego Królestwa.

Warto przypomnieć, iż wizyta w Szkocji zakończyła się wówczas skandalem. Ale to akurat nikogo nie zdziwiło.

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!