Niewyjaśniona śmierć Polki z Wysp. Ciało pozbawione rąk i nóg

„Okaleczone zwłoki Polki znajdowały się w wodzie tak długo, że określenie przyczyny i miejsca zgonu okazało się niemożliwe” – orzekł koroner John Needham, zajmujący się sprawą tajemniczej śmierci 33-letniej Joanny D., której ciało wyłowiono z morza w okolicy portu na Wyspie Man.

Zwłoki Joanny D. znaleziono w wodzie, około kilkuset metrów od plaży w Douglas. Natrafili na nie przepływający tamtędy rybacy. Zdaniem policyjnych ekspertów, ciało kobiety znajdowało się w morzu przez „dłuższy czas”, najprawdopodobniej kilka tygodni. „Tożsamość zmarłej udało się ustalić na podstawie badania dentystycznego oraz DNA” – wyjaśnili biegli.

Jak poinformowały służby, ciało Polki było straszliwie okaleczone: brakowało części kończyn górnych oraz dolnych. Mimo rozległych badań, ekspertom nie udało się ustalić, jak powstały przerażające obrażenia. Możliwe hipotezy dotyczyły m.in. morderstwa oraz nieszczęśliwego wypadku, np. upadku z promu.

„Nie znaleźliśmy żadnego dowodu jej pobytu na Wyspie Man. W jej portfelu znajdowały się rachunki potwierdzające, że przez jakiś czas przebywała w Irlandii. Prawdopodobnie jej zwłoki przypłynęły właśnie stamtąd, niesione przez prądy morskie” – wyjaśnił koroner Needham.

„Biegli nie stwierdzili żadnych śladów choroby lub urazów czaszki, które mogłyby stać się przyczyną zgonu. Zgodnie z wynikami sekcji zwłok, Polka zmarła między 27 maja a 25 czerwca. Nie jesteśmy jednak w stanie określić, w jakich okolicznościach doszło do jej śmierci” – dodał.

Według ustaleń śledczych, Polka pracowała przez jakiś czas jako opiekunka w stolicy Irlandii, Dublinie. Zajmowała się tam osobami starszymi.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Strach siedzieć w brytyjskich więzieniach

Brytyjskie więzienia nie są w stanie powstrzymać rekordowej skali przemocy, samobójstw, samookaleczeń i przyjmowania narkotyków. We wszystkich tych przypadkach jest tam coraz gorzej – poinformował główny inspektor więziennictwa.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Strach siedzieć w brytyjskich więzieniach

Brytyjskie więzienia nie są w stanie powstrzymać rekordowej skali przemocy, samobójstw, samookaleczeń i przyjmowania narkotyków. We wszystkich tych przypadkach jest tam coraz gorzej – poinformował główny inspektor więziennictwa.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

STYL I KULTURA

/Autor

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.