Niewiarygodne! Nigel Farage Brytyjczykiem Roku według The Times!

Nigel Farage, lider eurosceptycznej i antyimigracyjnej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), został ogłoszony przez dziennik „The Times” Brytyjczykiem Roku.

__________________________________________________________________________________________________________________

W uzasadnieniu redakcja napisała, że nikt w Wielkiej Brytanii nie przyczynił się bardziej do ukształtowania brytyjskiej sceny politycznej w mijającym roku. Nie da się ukryć, że UKIP wywołał niemałe zamieszanie na scenie politycznej przełamując hegemonię dwóch wielkich partii politycznych: Konserwatystów i Laburzystów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Pod koniec roku Partia Farage’a wprowadziła do brytyjskiego parlamentu dwóch swoich posłów pokonując między innymi Konserwatystów w rejonach uznawanych za tradycyjnie torysowskich.

UKIP wyrósł w tym roku na trzecią siłę w brytyjskiej polityce i coraz częściej pojawia się w medialnych scenariuszach dotyczących nowej koalicji po przyszłorocznych wyborach.

Jak przewiduje sam Brytyjczyk Roku, dotychczasowe sukcesy to nic w porównaniu z politycznym trzęsieniem ziemi do jakiego ma dojść w maju podczas wyborów parlamentarnych.

Retoryka i sposób argumentacji prezentowany przez Farage’a przekonują wielu Brytyjczyków, którzy za swoje niepowodzenia i brak perspektyw winią imigrantów, w tym oczywiście szczególnie imigrantów z Europy Wschodniej.

Prezentowane przez przywódcę UKIP poglądy sprawiły, także iż cała retoryka wszystkich politycznych partii stała się bardziej antyimigracyjna. Pojawiające się pomysły dalszego ograniczenia świadczeń socjalnych czy też wydłużenia do 10 lat czasu oczekiwania na przyznanie obywatelstwa są najlepszym przykładem tego w jaki sposób UKIP wpływa na kształtowanie sceny politycznej w Wielkiej Brytanii.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

Sharing is caring!