Nieuleczalny inny rodzaj kobiet

Nie! Nie mam zamiaru pisać o lesbijkach i nie mam również zamiaru pisać o mężczyznach uwięzionych w kobiecym ciele, choć problem w pewnym sensie jest podobny.

Zdecydowałam się napisać ten artykuł pod wpływem Leny, córki mojej byłej uczennicy. Dziewczyna jest zbuntowana i wściekła i z całym swoim gniewem spadła na moją głowę. Dostałam ją niejako w spadku po dawnym zawodzie i jak na nią patrzę, to dokładnie widzę siebie. Pół kobiety, pół mężczyzny, bez śladu instynktu macierzyńskiego, za to z silnym umysłem, i kobiecym ciałem, które ma swoje potrzeby seksualne.

Takich kobiet, jak Lena i ja jest mnóstwo. Nie jesteśmy wojującymi emancypantkami, nie uważamy, że mężczyzna, to zbędny dodatek do kobiety i potrzebny jest tylko do rozpłodu, nie ubieramy się na co dzień jak mężczyźni i nie krzyczymy, że świat bez nich byłby lepszy. Jesteśmy bardzo kobiece, pełne seksapealu i lubimy podkreślać naszą kobiecość. A jednocześnie bardzo się różnimy od innych kobiet. Nie siadamy i nie załamujemy rąk, kiedy trzeba użyć wiertarki, albo piły, umiemy strzelać, uprawiamy sztuki walki i ekstremalne sporty, znamy po kilka języków i jesteśmy mentalnością bardzo zbliżone do mężczyzn. Do szału nas doprowadza głupota kobiet, które w głowie mają sieczkę i nie są w stanie wnieść się intelektualnie ponad poziom tabloidów. Chociaż z drugiej strony, a może i dobrze, że jeszcze w ogóle potrafią czytać…?

Do szału nas również doprowadza fakt, że kobieta jest postrzegana, jako samica i przeznaczona automatycznie do rozrodu. My nie mamy instynktu macierzyńskiego. Został z nas wykasowany tak, jak kasuje się plik w komputerze. Nie ma i już. I próżno sobie łamać głowy dlaczego tak jest? To pytanie, to już nie do mnie, proszę je skierować wyżej.

Ja wiem tylko jedno, że tego nie da się zmienić, nie da się wyleczyć, bo niestety, ludzie chcieliby nas z tego leczyć. Bo to jest nienormalne, nienaturalne, kobieta, która nie pragnie dziecka, to kaleka.

Bardzo przykro Państwa zadziwię. My nie czujemy się nieszczęśliwe, okaleczone, upokorzone. Dla nas to jest dar, a nie przekleństwo. Kobieta obarczona dzieckiem, jeśli jest jednostką normalną psychicznie już na zawsze będzie się czuła odpowiedzialna za swoje dziecko, ma związane ręce nie jest wolna. To długi temat i każda normalna matka przyzna mi rację, że dziecko zmienia życie człowieka na zawsze. Nam jest łatwiej. My tych dylematów nie mamy, jesteśmy ich zupełnie pozbawione. To nam daje wolność, swobodę robienia ze swoim życiem, co tylko chcemy.

Jest to, owszem, zaprawione goryczą, bo nie każdy mężczyzna zgadza się na taki układ. Dojrzali i mądrzy mężczyźni chcą mieć dzieci, ale ten problem jest wliczony w ryzyko. Jakoś sobie z nim radzimy, z reguły znajdujemy sobie mężczyzn z odzysku.

Lena jest pilotem. Lata na czarterach małym samolocikiem i kocha to. Zazdroszczę jej z całych sił, bo ja licencji pilota jeszcze nie zdążyłam zrobić. Lena ma 27 lat. Dwa lata temu wyszła za mąż i już teściowa dobija ją pytaniami, kiedy doczeka się wnuka. Lena dostaje szału autentycznego, jest wychowana inaczej, niż ja i nie potrafi się opanować. Grozi, że zabije teściową, zabierze ją do samolotu i wyrzuci nad Atlantykiem. Bardzo dobry sposób, pochwalam go bardzo, bo sama miałam podobne myśli. Lat temu to było wiele, nie miałam do dyspozycji samolotu, ale za to miałam dość szybki samochód i chwilami naprawdę miałam ochotę wypchnąć moją ukochaną teściową przez prawe drzwi przy szybkości 180 km/h. Niestety, pasy trzymały mocno, a poza tym ja naprawdę bardzo kochałam moją teściową. To była wspaniała kobieta, ale właśnie kobieta i do tego śląska. Matka 4 synów. Jej się w głowie nie mieściło, że kobieta może nie chcieć dzieci. Mnie się w głowie nie mieściło, że może chcieć, więc miałyśmy problem. Nasza rozmowa z reguły wyglądała tak: „Dziecko, ja cię nie chcę poganiać, ale idź do lekarza”. Moja odpowiedź: „Mamo, ja jestem zdrowa, ja nie chcę mieć dzieci, stosuję normalną antykoncepcję” Na to moja teściowa odpowiadała najdelikatniej, jak umiała, bo jednak też mnie kochała: „Dziecko, ale ja nie o tym lekarzu mówię. Może poszukaj lepszych specjalistów?” Wysyłała mnie po prostu do psychiatry.

I nie ona jedna. Wszyscy chcą nas naprawiać, leczyć i nie rozumieją, że ich wysiłek jest zbędny, nas się nie da uleczyć, my jesteśmy po prostu tak zrobione, za nasz kształt i umysł odpowiada genetyka na poziomie ludzkim, a na wyższym, to już chyba Bóg…?

Dobrzy, Kochani Ludzie, którzy myślicie, że wiecie lepiej, ci, którzy bardzo kochają pokazywać innym, jak żyć powinni, bardzo Was proszę przyjmijcie do wiadomości fakt istnienia innych kobiet i odczepcie się od nas.

Żebym, o Boże, nie musiała w naszej obronie przemówić słowami Tuwima: „Całujcie mnie wszyscy w dupę”, bo choć zostałam wychowana inaczej, niż Lena chwilami brak mi cierpliwości.

» Joanna Goldberg

© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POLUB NASZ FANPAGE

Polub nasz Fanpage i bądź na bieżąco z informacjami!

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

Wielka Brytania: Izba Gmin odłożyła decyzję ws. brexitu

Brytyjska Izba Gmin nie będzie dziś głosować ws. nowej umowy o warunkach brexitu. To oznacza, że zgodnie z tzw. ustawą Benna premier Boris Johnson zapewne będzie musiał poprosić o przesunięcie terminu wyjścia z UE do 31 stycznia 2020 r.

Partia Pracy gotowa poprzeć drugie referendum i pozostanie w UE

Lider Partii Pracy Jeremy Corbyn ogłosił dziś, że ktokolwiek zostanie nowym premierem Wielkiej Brytanii, powinien poddać propozycję twardego brexitu - albo brak umowy - ponownie pod referendum. Jego ugrupowanie opowiedziałoby się za pozostaniem w Unii Europejskiej.

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

Spadła liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Pierwszy raz od wejścia Polski do Unii Europejskiej, odnotowano spadek liczby osób obywatelstwa polskiego mieszkających na Wyspach. Jeszcze w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion naszych rodaków, teraz jest ich mniej o blisko 120 tysięcy osób.

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mija termin składania skarg odnośnie PPI

Urząd nadzoru finansowego (FCA) wzywa konsumentów do „natychmiastowego działania” w związku ze zbliżającym się ostatecznym terminem składania skarg odnośnie PPI

Większość Szkotów przeciwna odłączeniu się od Zjednoczonego Królestwa

Większość Szkotów wypowiada się przeciw odłączeniu się od Zjednoczonego Królestwa, ostrożnie podchodząc do propozycji szkockiej pierwszej minister Nicoli Sturgeon w sprawie przeprowadzenia drugiego referendum na ten temat do 2021 roku - wynika z sondażu firmy Survation.

Szkocka premier chce drugiego referendum ws. niepodległości

Szkocka pierwsza minister Nicola Sturgeon wezwała dzisiaj do przeprowadzenia ponownego referendum w sprawie niepodległości Szkocji od Zjednoczonego Królestwa przed upływem obecnej kadencji szkockiego parlamentu w maju 2021 roku.

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

"Settled status" na stronie rządowej UK po polsku!

Brytyjski rząd opublikował na stronie rządowej informacje na temat rejestracji 'settled status' po polsku. Informacje wyjaśniają założenia systemu i etapy ubiegania się o status osoby osiedlonej w Wielkiej Brytanii. Jeśli mieliście do tej pory problem ze zrozumieniem wszystkich tych informacji w języku angielskim, to teraz informacje w języku polskim problemu raczej nie przysporzą.

Ruszyła obowiązkowa rejestracja obywateli UE

Brytyjski rząd formalnie uruchomił wczoraj system stworzony w celu rejestracji pobytu ok. 3,3 miliona obywateli UE, mieszkających w Wielkiej Brytanii, w tym miliona Polaków. Proces jest bezpłatny, a na złożenie wniosku jest czas co najmniej do grudnia 2020 roku.

INFORMACJE I BIZNES

Wielka Brytania: Izba Gmin odłożyła decyzję ws. brexitu

Brytyjska Izba Gmin nie będzie dziś głosować ws. nowej umowy o warunkach brexitu. To oznacza, że zgodnie z tzw. ustawą Benna premier Boris Johnson zapewne będzie musiał poprosić o przesunięcie terminu wyjścia z UE do 31 stycznia 2020 r.

Partia Pracy gotowa poprzeć drugie referendum i pozostanie w UE

Lider Partii Pracy Jeremy Corbyn ogłosił dziś, że ktokolwiek zostanie nowym premierem Wielkiej Brytanii, powinien poddać propozycję twardego brexitu - albo brak umowy - ponownie pod referendum. Jego ugrupowanie opowiedziałoby się za pozostaniem w Unii Europejskiej.

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

Spadła liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Pierwszy raz od wejścia Polski do Unii Europejskiej, odnotowano spadek liczby osób obywatelstwa polskiego mieszkających na Wyspach. Jeszcze w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion naszych rodaków, teraz jest ich mniej o blisko 120 tysięcy osób.

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

Fake newsy i sexting w sieci. Młodzież coraz bardziej uzależniona od smartfonów i zagubiona w cyfrowym świecie

Korzystanie z mediów cyfrowych i internetu daje szerokie możliwości, ale stwarza też zagrożenia, szczególnie dla młodych ludzi. Co drugi nastolatek zetknął się z hejtem w sieci, a co dziesiąty uprawia sexting, czyli zamieszcza intymne materiały w internecie.

"Chcemy, żeby Polacy zostali"

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

Jesteś Polką? To pewnie sprzątasz?

Większość z nas ma maturę, nie mówiąc już o wyższym wykształceniu. Dlaczego więc godzimy się pracować poniżej naszych możliwości? Czemu nie jesteśmy ambitne i nie sięgamy po coś lepszego niż sprzątanie?

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

STYL I KULTURA

Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o powiększaniu piersi

Jak mówi przysłowie, małe jest piękne. Choć w większości przypadków rzeczywiście tak jest, to jednocześnie słowa te nie zawsze są tak do końca prawdą.

Jak seks wpływa na zdrowie?

Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko... Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.

Kevin sam w domu…Ponad 20 lat starszy. Zobaczcie najnowszą reklamę!

W sieci pojawiła się nowa reklama Google, w której wystąpił sam Kevin, tylko ponad 20 lat starszy. Spot został nagrany w domu, w którym rozgrywała się akcja filmu „Kevin sam w domu”.

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.

le prawdy zawierają ciążowe mity?

Wiele źródeł i jeszcze więcej sprzecznych informacji. To rzeczywistość, z którą na co dzień mierzą się przyszłe mamy. Zapytaliśmy kilka z nich, z jakimi radami i stwierdzeniami na temat ciąży spotykają się najczęściej. Dzielimy je na fakty i mity, i wyjaśniamy, których z nich się wystrzegać, a które warto wprowadzić w życie.

Nowa kampania dotycząca zdrowia psychicznego

Trwa kampania #GetTheInsideOut, mówiąca o problemach psychicznych ludzi. Reklamy pokazują, że bardzo wiele osób cierpi na choroby psychiczne, o których nie chce mówić głośno. Partnerem i sponsorem akcji jest Lloyds Bank.

Sharing is caring!