Nieuleczalny inny rodzaj kobiet

Nie! Nie mam zamiaru pisać o lesbijkach i nie mam również zamiaru pisać o mężczyznach uwięzionych w kobiecym ciele, choć problem w pewnym sensie jest podobny.

Zdecydowałam się napisać ten artykuł pod wpływem Leny, córki mojej byłej uczennicy. Dziewczyna jest zbuntowana i wściekła i z całym swoim gniewem spadła na moją głowę. Dostałam ją niejako w spadku po dawnym zawodzie i jak na nią patrzę, to dokładnie widzę siebie. Pół kobiety, pół mężczyzny, bez śladu instynktu macierzyńskiego, za to z silnym umysłem, i kobiecym ciałem, które ma swoje potrzeby seksualne.

Takich kobiet, jak Lena i ja jest mnóstwo. Nie jesteśmy wojującymi emancypantkami, nie uważamy, że mężczyzna, to zbędny dodatek do kobiety i potrzebny jest tylko do rozpłodu, nie ubieramy się na co dzień jak mężczyźni i nie krzyczymy, że świat bez nich byłby lepszy. Jesteśmy bardzo kobiece, pełne seksapealu i lubimy podkreślać naszą kobiecość. A jednocześnie bardzo się różnimy od innych kobiet. Nie siadamy i nie załamujemy rąk, kiedy trzeba użyć wiertarki, albo piły, umiemy strzelać, uprawiamy sztuki walki i ekstremalne sporty, znamy po kilka języków i jesteśmy mentalnością bardzo zbliżone do mężczyzn. Do szału nas doprowadza głupota kobiet, które w głowie mają sieczkę i nie są w stanie wnieść się intelektualnie ponad poziom tabloidów. Chociaż z drugiej strony, a może i dobrze, że jeszcze w ogóle potrafią czytać…?

Do szału nas również doprowadza fakt, że kobieta jest postrzegana, jako samica i przeznaczona automatycznie do rozrodu. My nie mamy instynktu macierzyńskiego. Został z nas wykasowany tak, jak kasuje się plik w komputerze. Nie ma i już. I próżno sobie łamać głowy dlaczego tak jest? To pytanie, to już nie do mnie, proszę je skierować wyżej.

Ja wiem tylko jedno, że tego nie da się zmienić, nie da się wyleczyć, bo niestety, ludzie chcieliby nas z tego leczyć. Bo to jest nienormalne, nienaturalne, kobieta, która nie pragnie dziecka, to kaleka.

Bardzo przykro Państwa zadziwię. My nie czujemy się nieszczęśliwe, okaleczone, upokorzone. Dla nas to jest dar, a nie przekleństwo. Kobieta obarczona dzieckiem, jeśli jest jednostką normalną psychicznie już na zawsze będzie się czuła odpowiedzialna za swoje dziecko, ma związane ręce nie jest wolna. To długi temat i każda normalna matka przyzna mi rację, że dziecko zmienia życie człowieka na zawsze. Nam jest łatwiej. My tych dylematów nie mamy, jesteśmy ich zupełnie pozbawione. To nam daje wolność, swobodę robienia ze swoim życiem, co tylko chcemy.

Jest to, owszem, zaprawione goryczą, bo nie każdy mężczyzna zgadza się na taki układ. Dojrzali i mądrzy mężczyźni chcą mieć dzieci, ale ten problem jest wliczony w ryzyko. Jakoś sobie z nim radzimy, z reguły znajdujemy sobie mężczyzn z odzysku.

Lena jest pilotem. Lata na czarterach małym samolocikiem i kocha to. Zazdroszczę jej z całych sił, bo ja licencji pilota jeszcze nie zdążyłam zrobić. Lena ma 27 lat. Dwa lata temu wyszła za mąż i już teściowa dobija ją pytaniami, kiedy doczeka się wnuka. Lena dostaje szału autentycznego, jest wychowana inaczej, niż ja i nie potrafi się opanować. Grozi, że zabije teściową, zabierze ją do samolotu i wyrzuci nad Atlantykiem. Bardzo dobry sposób, pochwalam go bardzo, bo sama miałam podobne myśli. Lat temu to było wiele, nie miałam do dyspozycji samolotu, ale za to miałam dość szybki samochód i chwilami naprawdę miałam ochotę wypchnąć moją ukochaną teściową przez prawe drzwi przy szybkości 180 km/h. Niestety, pasy trzymały mocno, a poza tym ja naprawdę bardzo kochałam moją teściową. To była wspaniała kobieta, ale właśnie kobieta i do tego śląska. Matka 4 synów. Jej się w głowie nie mieściło, że kobieta może nie chcieć dzieci. Mnie się w głowie nie mieściło, że może chcieć, więc miałyśmy problem. Nasza rozmowa z reguły wyglądała tak: „Dziecko, ja cię nie chcę poganiać, ale idź do lekarza”. Moja odpowiedź: „Mamo, ja jestem zdrowa, ja nie chcę mieć dzieci, stosuję normalną antykoncepcję” Na to moja teściowa odpowiadała najdelikatniej, jak umiała, bo jednak też mnie kochała: „Dziecko, ale ja nie o tym lekarzu mówię. Może poszukaj lepszych specjalistów?” Wysyłała mnie po prostu do psychiatry.

I nie ona jedna. Wszyscy chcą nas naprawiać, leczyć i nie rozumieją, że ich wysiłek jest zbędny, nas się nie da uleczyć, my jesteśmy po prostu tak zrobione, za nasz kształt i umysł odpowiada genetyka na poziomie ludzkim, a na wyższym, to już chyba Bóg…?

Dobrzy, Kochani Ludzie, którzy myślicie, że wiecie lepiej, ci, którzy bardzo kochają pokazywać innym, jak żyć powinni, bardzo Was proszę przyjmijcie do wiadomości fakt istnienia innych kobiet i odczepcie się od nas.

Żebym, o Boże, nie musiała w naszej obronie przemówić słowami Tuwima: „Całujcie mnie wszyscy w dupę”, bo choć zostałam wychowana inaczej, niż Lena chwilami brak mi cierpliwości.

» Joanna Goldberg

© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POLUB NASZ FANPAGE

Polub nasz Fanpage i bądź na bieżąco z informacjami!

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

Anglicy kupują "brexit box" zestaw na wypadek pustych półek w sklepach

, , , , ,
Brexit box, który kosztuje 295 funtów (ponad 1400 zł), można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego Emergency Food Storage. „Ten brexit box to świetny początek, aby pomóc ci przezwyciężyć obawy o brak jedzenia w sklepach po brexicie” – czytamy w opisie produktu.

Brexit: Parlament odrzucił umowę. Co teraz będzie? Jest kilka scenariuszy

, , , ,
Premier Theresa May zaliczyła kompletną – choć przewidywaną – wpadkę. Jest to gigantyczna porażka. W historii brytyjskiego parlamentaryzmu nie notowana. Umowy ws. brexitu w takiej formie nie chcą brytyjscy posłowie. To już wiemy. Ale co będzie dalej?

Umowa ws. Brexitu odrzucona. Wielka porażka premier May

, , , ,
Brytyjska Izba Gmin zagłosowała dzisiaj wieczorem przeciwko proponowanemu przez rząd Theresy May projektowi umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko propozycji zagłosowało 432 posłów przy zaledwie 202 głosach poparcia (większość 230 głosów).

Polak z Londynu przyznał się do popełnienia przestępstw związanych z terroryzmem

, , ,
Jeden z plakatów umieszczonych w internecie sugerował, że księcia Harry'ego należy zastrzelić za "zdradę rasy", wskazując, że zdecydował się na małżeństwo z mającą afroamerykańskie korzenie aktorką Meghan Markle.

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

, , ,
System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

Brexit: biznes na wyspach z przerażeniem obserwuje polityków

, , , , ,
Przedstawiciele czołowych brytyjskich organizacji biznesowych skrytykowali działania polityków ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, oznajmiając, że 'z przerażeniem obserwują, jak skupiają się oni na partyjnych dysputach, a nie praktycznych czynnościach'.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Strach siedzieć w brytyjskich więzieniach

, , ,
Brytyjskie więzienia nie są w stanie powstrzymać rekordowej skali przemocy, samobójstw, samookaleczeń i przyjmowania narkotyków. We wszystkich tych przypadkach jest tam coraz gorzej – poinformował główny inspektor więziennictwa.

Do Wielkiej Brytanii po brexicie będą wpuszczane tylko osoby wykwalifikowane

, , , , ,
Osoby z tzw. średnimi kwalifikacjami (ze średnim wykształceniem, bez specjalizacji) będą mogły pracować w Wielkiej Brytanii tylko, jeśli będą w docelowej pracy zarabiać minimum 30 tysięcy funtów rocznie. Przewiduje się dla nich okres próbny, w jakim będą sprawdzane ich zarobki.

Tusk i Juncker ponownie wykluczają renegocjację umowy z UK

, , ,
Szef RE Donald Tusk poinformował po unijnym szczycie, że wyklucza jakiekolwiek otwarcie na nowo negocjacji ws. umowy rozwodowej UE z Wielką Brytanią. Zdaniem szefa KE Jean-Claude'a Junckera, UE i Londyn powinny szybko rozpocząć negocjacje umowy o przyszłych relacjach.

Brexit - Drugie referendum?

, , ,
Do tej pory o drugim referendum mówiła zasadniczo opozycja oraz grupy społeczne o nie walczące. Teraz sytuacja się zmieniła. Mówią o nim nawet ministrowie rządu Theresy May.

Brytyjski generał zaleca szybkie przygotowanie armii do III wojny światowej

, , ,
Należy jak najszybciej odejść od doktryny wiecznego pokoju i przygotować się na wojnę – powiedział generał Sir Nick Carter. Szef sztabu obrony w Royal United Service podkreślił, że Rosja i Chiny są obecnie największym zagrożeniem dla świata.

Święta wpędzają w długi!

, , , , ,
Ostatni miesiąc roku to wyjątkowo trudny czas dla finansów Polaków. Święta Bożego Narodzenia, prezenty, przygotowania do sylwestra czy sezonowe wyprzedaże sprawiają, że części osób trudno jest dopiąć domowy budżet. Mają problemy ze spłatą kredytów, pożyczek czy bieżących rachunków.

INFORMACJE I BIZNES

Brexit: Parlament odrzucił umowę. Co teraz będzie? Jest kilka scenariuszy

, , , ,
Premier Theresa May zaliczyła kompletną – choć przewidywaną – wpadkę. Jest to gigantyczna porażka. W historii brytyjskiego parlamentaryzmu nie notowana. Umowy ws. brexitu w takiej formie nie chcą brytyjscy posłowie. To już wiemy. Ale co będzie dalej?

Umowa ws. Brexitu odrzucona. Wielka porażka premier May

, , , ,
Brytyjska Izba Gmin zagłosowała dzisiaj wieczorem przeciwko proponowanemu przez rząd Theresy May projektowi umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko propozycji zagłosowało 432 posłów przy zaledwie 202 głosach poparcia (większość 230 głosów).

Polak z Londynu przyznał się do popełnienia przestępstw związanych z terroryzmem

, , ,
Jeden z plakatów umieszczonych w internecie sugerował, że księcia Harry'ego należy zastrzelić za "zdradę rasy", wskazując, że zdecydował się na małżeństwo z mającą afroamerykańskie korzenie aktorką Meghan Markle.

Brexit: biznes na wyspach z przerażeniem obserwuje polityków

, , , , ,
Przedstawiciele czołowych brytyjskich organizacji biznesowych skrytykowali działania polityków ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, oznajmiając, że 'z przerażeniem obserwują, jak skupiają się oni na partyjnych dysputach, a nie praktycznych czynnościach'.

Theresa May mówi publicznie o sytuacji Polaków po brexicie

, , ,
"Chcemy chronić prawa obywateli polskich w przypadku również brexitu, wyjścia z Unii Europejskiej w postaci brexitu, bez porozumienia. Chcemy podkreślić naszą gościnność i chęć pozostawienia Polaków w Wielkiej Brytanii.

Unia Europejska zakaże używania plastikowych sztućców i słomek

, , , , ,
Parlament Europejski wraz z państwami członkowskimi debatowali dzisiaj na temat ochrony środowiska. Nowe przepisy uregulują ograniczenie liczby plastikowych odpadów, które finalnie trafiają do mórz. W krajach Unii Europejskiej zabronione będzie używanie słomek, patyczków higienicznych, czy też plastikowych talerzy i sztućców.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

, , , ,
Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

Miłość: On muzułmanin, ona chrześcijanka

, , , , , ,
On muzułmanin ze stolicy Bangladeszu, ona chrześcijanka z miasteczka w zachodniej Polsce. Poznali się w Berlinie. Synka urodziła zaraz po maturze. Historia jak z „Faktu”, a jednak się udało. Oto Klaudia, Mamun i ich multikulturowy „happy end”. Wychowana w rodzinie „patchworkowej”, Klaudia pragnęła, by jej własna była taka „na zawsze”. Życie wystawiło ją na większą próbę, niż zakładał plan.

Wracać czy zostać? Już za niecałe pół roku Wielka Brytania wyjdzie z Unii!

, , , ,
Już teraz zauważalny jest kryzys związany z kursem funta. Ceny rosną a płace nie. Brakuje rąk do pracy. Na budowach ubywa Polaków. Zdarza się, że nawet w polskich sklepach sprzedawcami są obcokrajowcy. To Brexit. Marzec 2019 budzi duży niepokój.

Czy jeszcze „opłaca się” przyjechać do Wielkiej Brytanii?

, , ,
Po pierwsze praca nie leży tu na ulicy; pieniądze też nie spadają z nieba, a zasiłki, jeśli nam w ogóle przysługują są bardzo niskie. Jeśli nie mamy pracy możemy bardzo szybko znaleźć się na ulicy, bo nikt nie zapłaci za nasz czynsz, ciocia nie zaprosi na obiad, a babcia nie zostanie z dziećmi, kiedy trzeba iść na nocną zmianę do pracy.

Universal credit - Uniwersalna katastrofa

, , , , ,
Wielkiej Brytanii grozi społeczna katastrofa. Rząd jednak odmawia dodatkowych pieniędzy. I wątpliwe, żeby to się zmieniło, zwłaszcza teraz, gdy tematem dominującym będzie brexit.

„Nie każdy ma na tyle pokory w sobie, aby poprosić kogoś o pomoc”

, , , , , , , ,
„Skuteczność jest miarą prawdy, jeśli nie jesteśmy skuteczni, należy ją zmienić”. Marcin Kamoda z MK Business Consulting edukuje ze Świadomej Sprzedaży biznesy w UK.

STYL I KULTURA

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

, , , ,
Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.

le prawdy zawierają ciążowe mity?

, , , ,
Wiele źródeł i jeszcze więcej sprzecznych informacji. To rzeczywistość, z którą na co dzień mierzą się przyszłe mamy. Zapytaliśmy kilka z nich, z jakimi radami i stwierdzeniami na temat ciąży spotykają się najczęściej. Dzielimy je na fakty i mity, i wyjaśniamy, których z nich się wystrzegać, a które warto wprowadzić w życie.

Nowa kampania dotycząca zdrowia psychicznego

, , , ,
Trwa kampania #GetTheInsideOut, mówiąca o problemach psychicznych ludzi. Reklamy pokazują, że bardzo wiele osób cierpi na choroby psychiczne, o których nie chce mówić głośno. Partnerem i sponsorem akcji jest Lloyds Bank.

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

, , , ,
Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

Jak zostać dawcą szpiku

, , , ,
Pobranie szpiku jest bezpieczne ale wiąże się z paroma niedogodnościami związanymi z przeszczepieniem. Jednak nie są one zbyt dotkliwe. Przy pobraniu komórek macierzystych z krwi obwodowej trzeba się liczyć z jednodniową wizytą w klinice pobrania.

Brytyjska szkoła zorganizowała konkurs na „najlepszy tyłek” wśród nastolatek

, , , , , ,
„To są młodzi ludzie i jeśli w szkole są dzieci, które mają problemy ze swoim ciałem albo ze swoja osobowością, to to może mieć wpływ na ich zdrowie psychiczne w przyszłości. Myślałam, że szkoły są od tego, by do takich zachowań nie dopuszczać”