Niemożliwe a jednak – ponad 100 nielegalnych szkół w Wielkiej Brytanii!

Władze edukacyjne biją na alarm. Coraz więcej dzieci chodzi do nigdzie niezarejestrowanych szkół. Kontrola Ofsted wykazała, że tylko w Anglii jest ich ponad 100!

Władze oświatowe przesłały ostrzeżenia o nielegalnym działaniu do szkół w Londynie, , Wolverhampton, Birmingham, Luton oraz Stoke-on-Trent.

Zgodnie z prawem szkoła musi zostać zgłoszona do rejestru jeśli dzieci przebywają w niej więcej niż 20 godzin tygodniowo czyli 4 godziny dziennie. Aż trudno sobie wyobrazić czego uczą się dzieci w tych szkołach, znajdujących się całkowicie poza jakąkolwiek kontrolą. W większości są to szkoły prowadzone przez grupy wyznaniowe – muzułmańskie lub żydowskie.

Według Michaela Wilshawa, szefa Ofstedu, poziom nauczenia w tych placówkach jest poniżej przyjętych w Wielkiej Brytanii standardów. Jego zdaniem naraża to dzieci uczące się w tych szkołach na poważne problemy jeśli chciałyby one kontynuować naukę na poziomie wyższym.

Władze oświatowe obawiają się, że w takich szkołach dzieci mogą spotkać się z radykalnymi oraz ekstremistycznymi poglądami, które mogą być im wpajane jako norma.

Oprócz tego w nielegalnych szkołach stwierdzono nagminne łamanie zasad bezpieczeństwa i higieny a także brak wymaganych dla nauczycieli i wolontariuszy certyfikatów niekaralności.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

DOBRA ZMIANA … TO KASZANA! ZRÓB DOBRĄ ZMIANĘ PO SWOJEMU! A NIE WEDŁUG WZORU PREZESA

Krok po kroku – Emigracja / Koszt £ 4.00 „Emigracja. Krok po kroku”, to gotowa instrukcja wyjazdu za granicę: przygotowanie do wylotu; lotnisko i taksówka; lista agencji pracy i pracodawców; wzór brytyjskiej aplikacji o pracę oraz cv; gdzie i jak szukać pokoju; najszybszy sposób – kontakty i telefony – na załatwienie niezbędnego ubezpieczenia, konta bankowego i przychodni oraz wszelkich formalności; a także lista najczęściej popełnianych błędów na podstawie życia codziennego na emigracji właśnie.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA