» Przemysław Ozdowy | Źródło: www.heute.at

Wien-Neubau – Pijany kierowca, który staranował w piątek w nocy samochód policyjny, to poborowy, który nielegalnie opuścił jednostkę. W wypadku poważnie ranni zostali 22-letni kierowca i pasażer samochodu i 24-letnia policjantka z uderzonego radiowozu. Ta ostatnia trafiła na oddział intensywnej terapii, a w poniedziałek była jeszcze w stanie krytycznym.

____________________________________________________________________________________________

W poniedziałek ujawniono szczegóły dotyczące poważnego wypadku drogowego, w którym w nocy w piątek 24-letnia policjantka z Wiednia Neubau została ciężko ranna. Sprawcą wypadku okazał się 22-letni poborowych, którzy nielegalnie opuścił koszary. Tę noc powinien on naprawdę spędzić w koszarach. Zamiast tego, młody człowiek wyszedł z kilkoma innymi kolegami z wojska świętować poza murami koszar. W momencie wypadku w jego samochodzie były cztery inne osoby.

Karne i dyscyplinarne konsekwencje.
Przeciwko poborowemu zostanie postawione oskarżenie o spowodowanie zagrożenia dla życia i uszkodzenia ciała. Poza konsekwencjami karnymi czekają na niego konsekwencje dyscyplinarne. Możemy oczekiwać, że armia ukarze jego nocną dezercję.

Sam wypadek.
Wypadek miał miejsce o 2:30 gdy poborowych swoim srebrno-szarym BMW jechał Neustiftgasse w kierunku Gürtel. Na skrzyżowaniu z Kaiserstraße zignorował czerwone światło i z impetem wjechał w bok przejeżdżającego skrzyżowanie samochodu policyjnego. Siła zderzenia była tak duża, że radiowóz wpadł w poślizg i uderzył w słupy sygnalizacji świetlnej, znak drogowy i kilka zaparkowanych pojazdów. Obydwoje policjantów 29-letniego kierującego i 24-letnią policjantkę musiała z wraku pojazdu wyciągać ekipa ratunkowa straży pożarnej. Młoda policjanta doznała poważnych obrażeń wewnętrznych i przebywa na OIOM, drugi oficer, na szczęście, doznał niewielkich obrażeń. Kierowca był nietrzeźwy i według policji miał około 1,5 promila we krwi w wydychanym powietrzu.

Więcej aktualnych informacji z Austrii o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie Polacy w Austrii – Polen in Österreich https://www.facebook.com/groups/543044279160183/.

Sharing is caring!