Niedoinformowanie Brytyjczyków wpłynie na wynik referendum?

Najnowszy sondaż pokazuje, że Brytyjczycy mylnie postrzegają otaczającą rzeczywistość – uważają, że w Wielkiej Brytanii mieszka więcej imigrantów, sądzą też, że UK dokłada więcej funduszy do UE.

Z sondażu przeprowadzonego przez Ipsos MORI wynika, że Brytyjczycy mylą się w wielu kwestiach dotyczących imigrantów i samej Unii Europejskiej. To z kolei może mieć olbrzymi wpływ na wynik zbliżającego się referendum ws. członkostwa UK w UE.

Zdaniem respondentów biorących udział w badaniu myśli, że aż 15 proc. populacji Wielkiej Brytanii to imigranci z Unii. Taki procent dałby liczbę aż 10,5 mln ludzi, podczas gdy w UK mieszka zaledwie 3,5 mln imigrantów z Europy, stanowią oni zaledwie ok. 5 proc. całej populacji Wysp.

84 proc. ankietowanych myśli, że Wielka Brytania jest w pierwszej trójce krajów, które dokładają najwięcej do budżetu Unii. W rzeczywistości UK znajduje się na czwartym miejscu za Niemcami, Francją i Włochami.

Ankietowani mylą się również co do Child Benefit przyznawanych dzieciom imigrantów z UE, żyjącym poza granicami Wielkiej Brytanii. 14 proc. respondentów podało, że aż 30 proc. potomków przyjezdnych obywateli krajów Unii, otrzymuje świadczenia żyjąc poza UK. 23 proc. określiło z kolei ten odsetek na 14 proc. W rzeczywistości jest to liczba 0,03 proc.

(za: Sotland.pl; Goniec.com)

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA