rachunki

Według ankiety przeprowadzonej w Anglii, przez organizację „Shelter”, 37 proc. rodziców pomimo posiadania pracy nie tylko stara się przeżyć „od pierwszego do pierwszego” ale co gorsze oszczędza na jedzeniu, aby móc opłacić rachunki.

Wynik ankiety jest alarmujący, bowiem słaba kondycja finansowa odbija się przede wszystkim na dzieciach, dla których, po opłaceniu przez rodziców bieżących rachunków, brakuje pieniędzy na zakup nowych butów czy odzieży.

– Nie powinno dochodzić do takich sytuacji, podczas których pracujący rodzice są zmuszeni do rezygnowania z własnych posiłków, tylko po to, aby zapewnić dach nad głową swoim dzieciom. Wynik ankiety pokazuje, że miliony osób, które mają dochody, niestety są zmuszone do dokonywania takich wyborów. Rząd powinien zająć się takimi rodzinami w pierwszej kolejności. – skomentowała wynik ankiety Campbell Robb z Shelter.

Według przeprowadzonych badań, w Anglii niemal 900 tys. pracujących rodziców zmuszona jest do rezygnacji z posiłków w ciągu dnia. Niektórzy ankietowani z bólem a nawet ze wstydem przyznają, że z powodu kiepskiej sytuacji finansowej nie jadają śniadań, a często nawet kolacji. Jednak jeszcze gorzej jest wówczas, gdy pieniędzy brakuje na nowy mundurek dla dziecka do szkoły, podczas gdy stary jest już za mały. Dlaczego? Aby móc wydać pieniądze na inne „palące” potrzeby jak np.: raty kredytów czy po prostu opłacenie rachunków za czynsz, gaz, elektrykę, etc.

db
Open Scotland.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *