Negocjacje po Brexicie na wesoło

W świetle ostatnich wiadomości dotyczących Brexitu, jeśli się on w ogóle wydarzy (a ostatni wyrok sądowy sugeruje, że jeszcze możemy na niego trochę poczekać), wielu niewątpliwie zastanawia się, jak będą wyglądały negocjacje UK tak z Unią Europejską, jak i z innymi krajami po opuszczeniu wspólnoty. Opierając się na przesłankach obecnych w prasie, jasno zakomunikowanych przez ważne osobistości z Australii, UE i innych państw, można wyobrazić sobie, że będzie mniej więcej tak:

DOBRE BIURO
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
REZYDENTURA I OBYWATELSTWO

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie całej Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Australia

Teresa May: „Wyszliśmy z UE, teraz czas na negocjacje z innymi państwami. Oczywiście, zwracamy się najpierw do jednego z naszych najważniejszych partnerów, Australii. Im więcej nas dzieli mil, tym więcej nas łączy, prawda? Czy możemy teraz negocjować?”

Malcolm Turnbull, australijski premier: „No worries, mates, pewnie, że możemy. To zrobimy tak: my wam wyślemy trochę steków z kangura, tanie modele pociągów i nasze wspaniałe wino, wszystko po super-australijskich cenach w dodatku, a w zamian nasi ludzie będą mogli pracować bez ograniczeń w UK. Deal?”

TM: „Hm. To jakiś start, potrzebujemy mięsa, modeli pociągów i wina. Ale może by tak z tymi ludźmi…?’

MT: „A, to no worries, wasi też będą mogli przyjeżdżać do nas na wizy wakacyjne, no, popracować w barach i w ogóle, potrzebujemy sezonowych pracowników. W ten sposób nasza współpraca będzie wybornie kwitnąć”.

TM: „No tak, ale z tymi ludźmi… No i tak myśleliśmy, że może byście coś od nas kupili? Mamy fajne Jaguary…”

MT: „Cudowne! Tylko u nas się jeździ raczej większymi pick-ups, bo wiesz, tu wszystko próbuje nas zabić, od pająków po wielkie gady. Chyba wiedzieliście o tym, gdy zesłaliście tutaj naszych przodków?”

(Chwila niezręcznej ciszy.)

TM: „Ha, ha.”

Doradcy Teresy: „Ha, ha.”

MT: „Ha. To co, mamy deal, no worries, eh?”

Brazylia

Teresa May: „Witamy, witamy, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy spotkać się we wspólnym gronie, dziękujemy. Chcielibyśmy porozmawiać o układach handlowych. Rozważamy kupno waszej kawy, cukru i jeszcze kilku innych rzeczy. Co wy na to?”

Dilma Rousseff, prezydent Brazylii: „O, maravilhoso! Chętnie sprzedamy wam więcej naszej pierwszorzędnej kawy, ale wiecie, my tu mamy taką unię narodów południowoamerykańskich, nazywa się UNASUR. Więc my się układamy jako klub z innymi. No wiecie, jak to działa, wy macie przecież UE. To nasi ludzie spotkają się z waszymi i zaraz ustalimy…”

TM: „Ahem, przepraszam, że wpadam w słowo, ale my wyszliśmy z Unii Europejskiej.”

DR (sprawdza coś w papierach): „Zaraz, zaraz, UK… Ach, tak. Hm. No tak. Que pena. To wy jako ten jeden, pojedynczy kraj, tego…”

TM: „No tak.”

DR: „Wie pani, Senhora May, nie ma problemu. To proszę wysłać nam ludzi na następne spotkanie UNASUR, to w przyszłym roku, możemy zrobić rewizję umów i potem możemy rozmawiać. I zobaczymy co się da zrobić, no?”

TM: „A nie moglibyśmy tak teraz, zawczasu…?”

DR: „No ja bym nawet i chciała, ale my tu mamy taką unię…”

Indie

Teresa May: „Zwracamy się do jednego z naszych najważniejszych partnerów handlowych, Indii. Przypominamy, że jesteśmy piątym najważniejszym rynkiem zbytu dla Indii i nasza współpraca jest, naturalnie, ogromnie cenna dla obu stron. Chcielibyśmy ją zacieśnić.”

Nirmala Sitharaman (Ministerstwo ds. Handlu i Przemysłu): „O, bardzo chętnie, oczywiście, UK to dla nas niesamowicie ważny partner.”

TM: „No więc chcielibyśmy, żebyście teraz zaczęli kupować coś od nas, w ramach rekompensaty.”

NS: „Rekompensaty?”

TM: „No, za kupowanie od was.”

NS: „Ach. Myślałam, że chodzi o czas, gdy skolonizowaliście nasz kraj i skazaliście miliony ludzi na śmierć głodową. Ale oczywiście, kto by tam pamiętał o drobiazgach. Rekompensata, tak.”

TM: „Ha, ha. Tak czy inaczej, może byście coś od nas kupili? Np. samochody?”

NS: „Takie jak Jaguar?”

TM: „Tak, tak, właśnie takie jak Jaguar!”

NS: „Z chęcią. Tym bardziej, że jesteśmy właścicielem Jaguara. No, ale muszę to przedyskutować z moimi współpracownikami, bo w sumie to zastanawialiśmy się nad przeniesieniem części fabryki do Europy, żebyśmy mogli nadal bez ceł sprzedawać, bo jeszcze nie udało wam się wynegocjować konkretnej umowy z UE, prawda?”

USA

Teresa May: „Od stuleci mamy specjalny układ z naszym najważniejszym, najbardziej cenionym partnerem zza Atlantyku… Teraz chcielibyśmy rozmawiać o umowie handlowej…”

Donald Trump: „Eee, kim pani jest?”

TM: „Theresa May, premier UK…”

DT: (kręci głową i zwyczajnie nie wie, o co chodzi, gdy jeden z armii jego doradców szepcze mu coś na ucho) „Aaa, Miguel Farage, to od was, tak?”

TM: „Tak, to znów obecny lider partii UKIP.”

DT: „Keep what?”

TM: „Nie, nie, partii UKIP.”

DT: „O-kay… Wybaczy mi pani, ale nie mam teraz czasu. Mam spotkanie z jakimś małym krajem, który chce coś od nas kupić…” (szeptanie doradców)

TM: „To ze mną.”

DT: „Ale przecież z babami się nie można układać… Ahem, to znaczy, tak, no jasne. W czym mogę pomóc?”

TM: „Chcielibyśmy negocjować warunki umowy handlowej między naszymi krajami… Wiem, że prezydent Obama powiedział, że będziemy na końcu kolejki…”

DT: „Jeśli Barrack Obama powiedział, że będziecie na końcu kolejki, ja mogę zagwarantować – słyszy pani? – ZAGWARANTOWAĆ, że będziecie na samym początku dowolnej kolejki, nawet do Walmartu…”

TM: „Bardzo się cieszę. Chcielibyśmy więc przedyskutować kilka szczegółów, w tym współpracę militarną…”

DT: „Eee, tak, tak, sprzedamy wam rzeczy, oczywiście. A teraz sorry, ale mam za chwilę golfa…”

Unia Europejska

Teresa May: „Jesteśmy tu, by dalej negocjować nasze umowy…”

Michel Barnier, negocjator UE ds. Brexitu: „Phi! Madame Teresa, jeszcze raz powtarzam: angielski nie jest już jednym z oficjalnych języków Unii. Parlez en français albo nie będzie négociation!”

TM: „Ale…”

MB: „Apprendre le français et revenir, s’il vous plaît.”

Monika Szostek – mgr Lingwistyki Stosowanej, absolwentka University of Southampton. Z zawodu tłumacz i nauczyciel języka angielskiego.

Autorka serii książek dla młodzieży (i dorosłych) o Qwertym Seymorze oraz powieści anglojęzycznych („It’s a cat life”, „Little Bea”). W Anglii mieszka od 12 lat.

Blog: www.monikaszostek.blogspot.co.uk.

Źródło | Goniec.com

goniec_150

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!