UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

DOBRE BIURO

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
PRACA DLA CIEBIE

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

Nastolatki na emigracji

Wszyscy chcemy dla swoich dzieci jak najlepiej. Robimy, co możemy, by zapewnić im szczęśliwe życie, by jako dorosłe osoby, mogły rozkwitnąć zawodowo, finansowo, społecznie i emocjonalnie. Jaką drogę musi przejść nastolatek, by te dobra osiągnąć? Nawet we własnym kraju – niełatwą. Jak wygląda przemiana nastolatka w dorosłego człowieka na emigracji, kiedy brakuje przyjaciół, a ograniczony język nie pozwala na zawieranie głębokich przyjaźni, dających akceptację i poczucie bezpieczeństwa?

Na powyższe pytanie będziemy odpowiadać w niniejszym tekście oraz jak pomóc nastolatkowi na emigracji uporać się z kryzysem osobowości.

Wyzwanie dla nastolatka

Obecnie psychologowie rozwoju jednoznacznie podkreślają, że głównym zadaniem przed jakim staje nastolatek jest zbudowanie dojrzałej  tożsamości. I nie chodzi mi tu o to, że młody człowiek na emigracji powinien wykształcić w sobie przekonanie, że jest Polakiem (chociaż czemu nie?). Czym zatem jest ta tożsamość i do czego jest ona potrzebna w życiu?

Dojrzała tożsamość oznacza samookreślenie siebie na płaszczyźnie biologicznej, psychologicznej  oraz społecznej. Kim jestem, a kim nie jestem? Jakie są moje preferencje, zainteresowania, mocne i słabe strony? Co jest dla mnie ważne, czego chcę i jak to osiągnąć? Czego nie chcę? To tylko niektóre pytania, na które nastolatek poszukuje odpowiedzi przez lata na drodze eksperymentowania, buntu, a przede wszystkim, przynależności do różnych grup. Brak jasnych odpowiedzi na te pytania, lub brak akceptacji tych odpowiedzi przez najbliższych, może skutkować w życiu dorosłym niskim poczuciem własnej wartości, zagubieniem, niezdecydowaniem. Może objawiać się niewiarą w swoje możliwości, częstymi zmianami podejmowanych działań, a także brakiem sensu życia, mimo np. dobrze płatnej pracy, czy posiadanej rodziny. Świadomi rodzice powinni mieć zatem na uwadze, że w okresie dojrzewania najważniejsze jest, aby młody człowiek nauczył się otwarcie wyrażać siebie, swoje emocje, potrzeby i pragnienia.

Jak nastolatek uczy się poznawać siebie i swoje miejsce w świecie?

Aby samopoznanie mogło być skuteczne, młody człowiek potrzebuje odpowiednich do tego warunków, to znaczy czasu i na przestrzeni różnorodne doświadczenia, często niezrozumiałe lub niepoprawne z punktu widzenia dorosłego. Najlepsze co może przydarzyć się nastolatkowi to kontakty, kontakty i jeszcze raz kontakty z rówieśnikami! Ale nie chodzi tutaj o takie obowiązkowe znajomości ze szkoły. Do kształtowania dojrzałej tożsamości potrzebne są młodemu człowiekowi prawdziwe, głębokie przyjaźnie z rówieśnikami, intymne związki zbudowane na zaufaniu i akceptacji. I to jednak nie wystarczy! Konieczne jest jeszcze refleksyjne „przeżucie” przeżywanych doświadczeń, dyskutowanie o nich, podważanie ich sensu, lub bronienie ich i to zarówno   w kontaktach z dorosłymi, jak i rówieśnikami (z akcentem na tych ostatnich!).

Nastolatek jak najczęściej powinien być prowokowany do przewidywania skutków własnych działań i postaw oraz ich pozytywnych i negatywnych konsekwencji. Pomocne w rozwoju refleksyjności jest też podchodzenie do problemów z nastawieniem na szukanie rozwiązań. Od młodzieży śmiało można wymagać uwzględnienia wszystkich za i przeciw, sprawdzania alternatyw oraz wzięcia pod uwagę perspektywy innych osób. Typowy nastolatek jest już zdolny do takiej pogłębionej analizy. Jeżeli z niej nie korzysta, to raczej dlatego, że a) nikt od niego tego nie wymaga, b) nie ma wystarczającego w tym treningu. Zaangażowanie w kontakty z innymi oraz mentalne zmagania są najlepszą drogą do  ukształtowania dojrzałego obrazu świata i swojego w nim miejsca. mając takie doświadczenia młody człowiek ma szansę wyrosnąć na osobę o wysokim poczuciu własnej wartości, w dodatku samodzielną i odpowiedzialną za podjęte działania. A kto nie życzyłby tego swojemu dziecku?

Bariery dla rozwoju na emigracji

Jak nastolatek może kształtować dojrzałą tożsamość zagranicą? Jak może wyrazić w pełni siebie, gdy nowy język nie pozwala na swobodną komunikację? Jak może określić kim chce być, a kim nie, gdy brakuje głębokich przyjaźni, sprawdzania się w różnych grupach. Jak może rozwijać swoją refleksyjność, pozbawiony szczerych, głębokich rozmów z przyjaciółmi, znaczącymi dorosłymi (np. nauczyciel, trener, itp.)? Jak w końcu może buntować się wobec rodziców, gdy są oni na emigracji często jedyną stałą i przewidywalną ostoją, jedynym wsparciem? A pamiętać należy, że brak buntu u dziecka służy  z pewnością spokojowi rodzica, ale już nie rozwojowi młodej osoby.

Stawiając powyższe pytania nie chcę wprowadzić Cię Rodzicu w przygnębienie, czy poczucie winy. Chcę natomiast rozbudzić w Tobie świadomość złożoności zjawiska jakim jest dorastanie młodzieży w ogóle, a na emigracji szczególnie i poszukać rozwiązań. Psychologia dostarcza bowiem dowodów na to, że nawet jeżeli istnieją czynniki niekorzystne dla rozwoju, to kompensacyjną rolę odgrywają czynniki chroniące. I o nich tu będzie mowa.

Zacznijmy jednak od sygnałów, na które powinien być wrażliwy rodzic nastolatka:

  • brak życia towarzyskiego (Statystyki wskazują, że typowe nastolatki spędzają ponad połowę swojego wolnego czasu z rówieśnikami. Interakcje z rodzicami zajmują im około, uwaga(!), 5% ich wolnego czasu)
  • spędzanie przez młodego człowieka wolnego czasu w większości przed mediami lub głównie w swoim pokoju
  • brak pomysłu jak spożytkować widoczną energię
  • komunikaty od dziecka, że czuje się samotne, bo np. nie ma z kim rozmawiać w szkole, lub wszyscy są „głupi i dziwni”
  • obserwowanie u nastolatka większego, niż do tej pory rozdrażnienia, apatii, braku energii, przygaszenia
  • przeważająca potulność dziecka, brak przejawów buntu wobec status quo

Czynniki wspomagające rozwój nastolatka mieszkajacego zagranicą

Do głównych czynników chroniących prawidłowy rozwój psychiczny i społeczny młodego człowieka możemy zaliczyć:

  • kontakty z rówieśnikami dającymi wsparcie i akceptację
  • możliwość rozwijania zainteresowań, pasji, mocnych stron oraz stwarzanie okazji do kontynuowania inicjatyw rozpoczętych jeszcze w Polsce
  • przewaga pozytywnych relacji z rodzicami

Chciałabym w tym artykule zwrócić uwagę na pierwszy z czynników. Wystarczy przejrzeć różna fora w sieci, by przekonać się o częstym poczuciu samotności nastolatków zagranicą. My rodzice, sprowadzający  do nowego kraju dzieci w wieku 12 lat i starsze, często nieświadomie możemy popaść w pewną pułapkę, koncentrując swą rodzicielską troskę głównie na osiągnięciach językowych dziecka. Pytając syna lub córkę o to, jak było w szkole, często oczekujemy odpowiedzi na inne pytanie: „ Czy dzisiaj już lepiej  rozumiałeś?”,  „Czy rozmawiałaś już z jakąś koleżanką?”,  „Czy odezwałeś się na lekcji?”. Z pewnością kierują nami szlachetne motywy i dobre intencje, bo intuicja podpowiada nam, że im wcześniej dziecko nauczy się angielskiego, tym szybciej zintegruje się i odnajdzie swoje miejsce w nowym świecie. Jednak zapominamy lub nie jesteśmy świadomi, że inwestowanie w rozwój psychiczny i społeczny młodej osoby jest tak samo ważne dla jej komfortu bycia w świecie, jak znajomość języka obcego.

Istotną sprawą jest tutaj zachowanie równowagi i zdrowego rozsądku. Z jednej strony nastolatek mieszkający zagranicą potrzebuje nauczyć się języka i robi to przez tak zwane „zanurzenie”. Obcy język otacza go w szkole, sklepie, na ulicy. Warto tu jednak przypomnieć, wbrew obiegowej opinii, że języka uczymy się powoli. To znaczy, możemy już po kilku lekcjach zacząć mówić po angielsku, ale to jeszcze nie oznacza satysfakcjonującej komunikacji, potrzebnej dla komfortu psychicznego człowieka. Z drugiej strony dobrze jest być świadomym, że czas nastolatka przeznaczony na naukę języka, to także niedający się powtórzyć okres budowanie jego tożsamości. Jeśli znajomość języka angielskiego nie jest jeszcze na tyle swobodna, by młody człowiek umiał przy jego pomocy identyfikować się z jakąś grupą,  rozmawiać o tym co jest dla niego ważne, o swoich planach, o tym, co go porusza, drażni lub złości, dobrze pomyśleć o stworzeniu nastolatkowi takiej możliwości w języku ojczystym. Może też zdarzyć się tak, że dziecko zna wystarczająco język, żeby wyrazić siebie, ale bariery psychologiczno – kulturowe powstrzymują je przed otwartością wobec angielskojęzycznej młodzieży. Przyjaźnie polsko – polskie w Anglii mogą okazać się wartościowym  pomostem w procesie budowania dojrzałej tożsamości. Warto je prowokować, zamiast chronić przed nimi dzieci, obawiając się, że „opóźniają” naukę języka. Przyjaźnie w rodzimym języku, mogą ułatwić nastolatkowi drogę od bycia zagubionym emigrantem, uczącym się ciągle angielskiego, do stania się pewną siebie osobą, odnajdującą się w kontaktach z innymi, z czasem także w kontaktach anglojęzycznych.

Autor: Agnieszka Trzyna, psycholog

Autorka tekstu jest absolwentką psychologii w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Specjalizuje się w pracy z dziećmi i rodziną w nurcie poznawczo – behawioralnym. Obecnie mieszka w Bournemouth. Jeżeli potrzebujesz pomocy i chciałbyś/chciałabyś umówić się na darmową konsultację z polskim psychologiem zadzwoń : 07448701754.

Źródło | Magazynpl.co.uk

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Jak seks wpływa na zdrowie?

Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko... Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit: Data wyjścia może być opóźniona

Wyjście Zjednoczonego Królestwa z UE w marcu przyszłego roku może zostać opóźnione ze względu na dalsze negocjacje, a społeczeństwo powinno podjąć "ostateczną decyzję" - mówi Tony Blair, były premier Wielkiej Brytanii.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Jak seks wpływa na zdrowie?

Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko... Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.