Nastolatek zgwałcił 91-letnią kobietę w jej własnym domu

» Anna Kutera | Źródło: Daily Record

W Glasgow rozpoczął się proces 17-latka z Bellshill, który zgwałcił 91 letnią kobietę w jej własnym domu.

___________________________________________________________________________________________

Zdarzenie miało miejsce 27 lipca. Około godziny 7.00 rano napastnik, Kriss Strachan, zapukał do drzwi starszej kobiety, a kiedy ta mu otworzyła, wtargnął do środka, domagając się seksu. Kobieta próbowała się bronić i wzywać pomoc, ale nastolatek zagroził jej śmiercią, po czym zgwałcił. Gdy uciekł, staruszka zdołała dojść do domu sąsiadów i opowiedzieć im, co się zdarzyło. Ci wezwali policję.

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania gwałciciela, informację o zdarzeniu zamieszczono w mediach. To właśnie z nich o sprawie dowiedziała się matka zwyrodnialca, która w podanym rysopisie rozpoznała swojego syna. Kiedy zapytała go, czy rzeczywiście jest odpowiedzialny za gwałt, nastolatek rozpłakał się i przyznał do czynu, stwierdzając jednocześnie, że żałuje tego, co zrobił i chce się zgłosić na policję. Wezwany do domu napastnika policjant dokonał aresztowania po usłyszeniu przyznania się do winy. Podczas, gdy chłopak przebywał w areszcie, jego matka pozbyła się z domu wszystkich rzeczy należących do niego, nigdy też nie próbowała nawiązać z nim kontaktu.

Ofiara nastolatka z aktywnej i niezależnej kobiety zmieniła się w przestraszoną, niezdoloną do samodzielnego funkcjonowania staruszkę. Nie była w stanie dłużej mieszkać w swoim domu, w którym spędziła 40 ostatnich lat, przeprowadziła się więc do córki. Gwałciciel usłyszy wyrok w przyszłym miesiącu.

Sharing is caring!