» Przemysław Ozdowy | Źródło: www.österreich.at

Akt oskarżenia w sprawie o morderstwo przeciwko 16-letniemu mieszkańcowi Grazu został przez prokuraturę zakończony. Nastolatek po przyjęciu narkotyków rzekomo zastrzelił rówieśnika. Podejrzany jest również o zakłócanie spokoju i umyślne spowodowanie poważnych obrażeń ciała.

___________________________________________________________________________________________________

Choć prokuratura już sformułowana akt oskarżenia, nie jest to jeszcze ostateczna wersja, poinformowały we wtorek styryjskie media. Jak powiedział prokurator Rumpold, 16-latkowi postawione zostały trzy zarzuty. Nastolatek przyznał się, do zastrzelenia rówieśnika w swoim mieszkaniu, ponieważ ten ostatni wcześniej groził mu pistoletem i zmusił do gwałtu na 14-letniej dziewczynie. Oskarżony zabrał małokalibrowy karabin z domu dziadka i nim zastrzelił drugiego nastolatka.

Razem z dziadkiem pozbył się ciała. Razem zapakowali ciało zabitego do plastikowej torby, a następnie wywieźli je do graniczących z tym regionem Węgier. Obydwaj następnie pojechali jak gdyby nic do Dolnej Austrii, gdzie w tym czasie matka młodego człowieka wypoczywała w sanatorium. Tam też zostali zatrzymani. Ciało zamordowanego zostało znalezione dopiero po tym jak 16-latek wskazał śledczym miejsce, w którym zostało ukryte.

Jest jeszcze jedno zdarzenie w którym brał udział oskarżony, sprzed kilku miesięcy przed morderstwem. 16-latek powiedział, że strzelił 13 letniemu chłopcu z pistoletu gazowego w twarz, a to doprowadziło do jego poważnego zranienia. Pozwany ma 14 dni na odwołanie. Jeśli tego nie zrobi, termin rozprawy jest już ustalony. Kara o którą zabiega prokuratura to 15 lat pozbawienia wolności.

Więcej aktualnych informacji z Austrii o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie Polacy w Austrii – Polen in Österreich https://www.facebook.com/groups/543044279160183/.

Sharing is caring!