Najoszczędniejsza emerytka w UK potrafi przeżyć rok za niecałe 2,5 tys. funtów

Szukasz inspiracji do oszczędnego prowadzenia domu? Poznaj Ilonę Richards.  66-latka z Wysp potrafi przeżyć rok za… 2400 funtów. „Nie popadam w szaleństwo i niczego sobie nie odmawiam” – opowiada.

Ilona Richards ze Scunthorpe w North Lincolnshire przez lata pracowała jako kierowca ciężarówki, ale magazyn, w którym była zatrudniona, niespodziewanie został zamknięty. „Zbliżały się moje 60. urodziny. Pomyślałam, że to dobry czas na zmianę w życiu” – wyjaśnia.

Jak tłumaczy, sekret niskich kosztów utrzymania tkwi w planowaniu i odpowiednim podejściu do zakupów. „Kilka przykładów. Wydaję na jedzenie około 10 funtów tygodniowo. Nie gotuję całego czajnika wody, tylko podgrzewam pojedyncze kubki w mikrofalówce. Doskonale działający odkurzacz znalazłam kiedyś obok kontenera na śmieci. Ubieram parę warstw odzieży, więc mogę oszczędzić na ogrzewaniu” – wylicza Ilona. Podkreśla  jednocześnie, że stara się rozsądnie gospodarować pieniędzmi, ale nie popada w skrajność i nie odmawia sobie drobnych przyjemności. „Jestem łasuchem. Uwielbiam pączki. A cztery sztuki to koszt zaledwie 15 pensów” – śmieje się.

„Między skąpstwem a byciem oszczędnym jest zasadnicza różnica. Niewielki budżet nie oznacza, że życie musi być pełne smutku i zniechęcenia. To kwestia ustalenia priorytetów” – opowiada. „Nigdy nie chciałam być bogata. Za dużo martwiłabym się o to, czy moje pieniądze są bezpieczne. Kiedy masz mniej, mniej się martwisz” – dodaje.

„Kiedyś obcinałam włosy za 4,5 funta u dziewczyn przyuczających się do zawodu. Teraz robię to sama. Zakupy robię w Tesco po 19.30, kiedy wiele produktów jest przecenionych. Zauważyłam, że pierwsze żółte naklejki z promocjami pojawiają się w porze obiadu, kolejne trochę później popołudniu, a ostatnie wieczorem. Wtedy wychodzę po to, czego potrzebuję” – mówi Ilona.

„Kiedy już wrócę z zakupów, opisuję wszystkie produkty, sprawdzam daty przydatności do spożycia i planuję posiłki tak, by zjadać wszystko w kolejności zgodnej z tymi datami. Buraki spokojnie przetrwają w lodówce kilka dni, ale pomidorami i malinami należy zająć się zanim zostanie z nich papka” – wyjaśnia.

Emerytka chętnie wylicza swoje oszczędności. „Butelka szamponu wystarcza mi na 8 miesięcy. Płyn do mycia naczyń – na rok. A każdego miesiąca mogę pozwolić sobie na butelkę wina i cztery butelki cydru” – dodaje.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych oraz wszystkie inne sprawy jakie będą potrzebne w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Szukasz czegoś wyjątkowego? Kogoś, kto złapie dla Ciebie uciekającą chwilę? Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną i chciałabyś/chciałbyś, by ktoś ułożył z tego wydarzenia historię w zdjęciach?

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Twój sukces jest naszym wspólnym sukcesem.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!