Do tej pory miejscowość Dagenham nazywano „Corned Beef City”. Od teraz może ona nosić jeszcze jeden tytuł: miejscowości o największej liczbie włamań na 1000 domów.

__________________________________________________________________________________________________________________

Dagenham leżące w Essex, to największe skupisko domów socjalnych w całej Wielkiej Brytanii. I to właśnie ta miejscowość a dokładnie rzecz ujmując domy leżące w obrębie kodu pocztowego RM8 były najczęściej okradane w całej UK. Ofiarom złodziei padło tutaj 5,5% domów w ostatnich 12 miesiącach. Średnia wartość zrabowanych przedmiotów wyniosła nieco ponad 5 tysięcy.

Dla porównania w takich miejscowościach jak Lochee, Dumfries czy Aldochlay, Szkocja, liczba liczba okradzionych domostw wynosi zaledwie 0,1%! Dane o ilości kradzieży w przeliczeniu na ilość domostw zostały zaczerpnięte ze statystyk firmy Moneysupermarket, która corocznie odnotowuje miliony zgłaszanych do ubezpieczalni kradzieży.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba włamań w „Corned Beef City” wzrosła o 15% zgodnie z danymi Nationwide. Nazwa Corned Beef City w odniesieniu do Dagenham pojawiła się w połowie ubiegłego wieku. Żyjący w tej miejscowości ludzie byli tak biedni, że żywili się tylko konserwami. Od rodzaju jednej z nich wziął się ten przydomek.

Rywalizacja o tytuł najczęściej okradanej miejscowości na 1000 domów w zeszłym roku była bardzo zacięta. Zaledwie o 0,1% przegrała ją z Dagenham – Gants Hill, Newbury Park and Alborough Hatch. W tej miejscowości za to, średnia wartość ukradzionych przedmiotów była największa w całej UK i wynosiła ponad sześć i pół tysiąca.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

Sharing is caring!