Najgroźniejszy pedofil w historii Brytanii dostał dożywocie. Zgwałcił co najmniej 200 dzieci i napisał podręcznik dla pe

Richard Huckle swoją pedofilską karierę rozpoczął jako 19 latek. Przez kolejne lata udawał szanowanego nauczyciela angielskiego i chrześcijańskiego filantropa, podczas gdy przez cały ten czas „polował” na dzieci z patologicznych rodzin, które gwałcił i wykorzystywał.

30-latek działał przede wszystkim w Kuala Lumpur i był tak pewny siebie, że napisał podręcznik dla pedofilów, który chciał umieścić w tzw. dark web. Opisał w nim między innymi, jak „uwiódł” trzylatkę, która później była wobec niego „wierna jak pies”. Wykrycia unikał przed dziewięć lat.

W tym czasie zgwałcił setki dzieci. Najmłodsze miało sześć miesięcy. Przyznał się do 71 zarzutów, jednak były to tylko te, które policja była w stanie udowodnić. 22 z nich były zagrożone wyrokiem dożywocia, na który zdecydował się sędzia. – Jak wszyscy dobrze wiecie w takich wypadkach nie ma różnicy między ofiarami tutaj, a zagranicą. Zarzuty są wyjątkowo ciężkie – mówił i podkreślał, że wyrok dożywocie jest jasny, myśli tylko nad minimalną odsiadkę, o której zdecyduje do piątku.

I rzeczywiście Huckle odpowiadał m.in. za 14 gwałtów, 31 napaści seksualnych, 12 było związanych z pornografią dziecięcą i wiele innych o bardzo poważnej naturze.

Zdecydowano, że nie ma sensu oskarżać go o wszystkie znane przestępstwa, ponieważ to znacząco wydłużyłoby postępowanie, a nie zmieniło kary. To do czego się przyznał, pozwala skazać go ponad 20 razy na dożywocie, a to najwyższa przewidziana w brytyjskim systemie kara.

Hucke został zatrzymany w wyniku operacji NCA, którą przeprowadzono w 2014 roku.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

STYL I KULTURA