Najdroższe i najtańsze regiony do kupna domu w Wielkiej Brytanii

Zastanawiasz się gdzie tanio kupić nieruchomość, a gdzie mieszkania są najdroższe? Znamy odpowiedź. Zestawienie kosztów przygotował najczęściej udzielający pożyczek bank w Wielkiej Brytanii, Halifax.

Oczywiście nikogo nie zaskoczy, że najdrożej jest w stolicy Wielkiej Brytanii, i że spośród 10 najdroższych miejsc w odniesieniu do wynagrodzenia obszarów,  10 znajduje się właśnie w Londynie. Według danych Halifax, kupujący pierwszą nieruchomość w Londynie zapłaci średnio 384 tysiące funtów. Średnio, wszak dobrze wiemy, że nieruchomości w Londynie, często sięgają kosmicznych a nawet absurdalnych cen.

Z kolei ciekawostką cenową są domy dla kupujących swoją pierwszą nieruchomość głównie na północy kraju, czyli w zachodniej Szkocji oraz na północy Anglii. Najtańszym obszarem jest East Dunbartonshire na północnych obrzeżach szkockiego Glasgow. Cena nieruchomości wynosi tutaj zaledwie 2,6 razy więcej niż średnia roczna pensja w tym obszarze. Dla porównania – Brent w północnym Londynie ma ten wskaźnik na poziomie 12,5.

Warto wspomnieć, iż bank Halifax udzielił 154 200 hipotek kupującym pierwszy dom, rok temu było to 140 500. Krótko mówiąc kupujemy więcej. Poniżej zestawienie przygotowane przez wspomniany bank.

Najbardziej przystępne cenowo regiony:

1. East Dunbartonshire West of Scotland
2. Copeland (West Cumbria) North West England
3. East Renfrewshire West of Scotland
4. West Dunbartonshire West of Scotland
5. Stirling Central Scotland
6. Pendle North West England
7. Blaenau Gwent South Wales
8. North Lanarkshire Central Scotland
9. Northumberland North East England
10. Mid and East Antrim Northern Ireland

Najmniej przystępne cenowo regiony:

1. Brent North London
2. Hackney East London
3. Haringey North London
4. Hammersmith and Fulham West London
5. Waltham Forest North East London
6. Lambeth South London
7. Harrow North West London
8. Ealing West London
9. Newham East London
10. Islington North London

OM / Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!