Nagranie matki karmiącej piersią w londyńskim metrze hitem internetu. W moim kraju to nie do pomyślenia

Nagranie, na którym widać kobietę karmiącą dziecko piersią w londyńskim metrze i agresywną reakcję jednego z pasażerów obejrzano już 500 tys. razy. Powstało ono w ramach eksperymentu społecznego, który przeprowadziła grupa Trollstation.

Eksperyment miał na celu sprawdzenie, po czyjej stronie staną pasażerowie metra – kobiety karmiącej piersią czy mężczyzny, który słownie zaatakują ją mówiąc, że nie powinna tego robić.

Wzięło w nim udział dwoje aktorów. Amina Maz, która karmiła sztucznego niemowlaka oraz James Slattery, który wsiadł do pociągu na stacji Elephant & Castle i po chwili zaatakował kobietę.

– Przepraszam, ty nie karmisz piersią, prawda? – zapytał i w odpowiedzi usłyszał: „Karmię, masz z tym jakiś problem?”. To rozpoczęło awanturę, w której Slattery atakował w dość niewybredny sposób. Mówił, że to niewłaściwe, że nie może obnażać się i siedzieć półnaga w metrze, że powinny być specjalne wagony dla karmiących matek, a także, że w jego „rodzinnej Irlandii” byłoby to nie do pomyślenia.

Całą sytuację nagrano, by uwiecznić i móc przeanalizować reakcje współpasażerów.

Okazało się, że niektórzy wysiedli korzystając z pierwszej okazji, ale większość aktywnie stanęła w obronie kobiety.

Stosunek do karmienia piersią w miejscach publicznych dzieli mieszkańców Wysp.

Film video poniżej. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

DZIEŃ ZA DNIEM

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!