Ruch Przeciwko Ksenofobii (The Movement Against Xenophobia), działający w UK na rzecz poszanowania praw człowieka, zbiera pieniądze na uruchomienie kampanii plakatowej, której bohaterami są imigranci. O akcji piszeJack Sommers z Huffington Post.

___________________________________________________________________________________________________________________________

Plakaty chwalące wkład imigrantów w rozwój Zjednoczonego Królestwa, które stanowić mają opozycję do negatywnej retoryki polityków, pojawić się mają w londyńskim metrze i na brytyjskich stacjach kolejowych. Jak tłumaczy nadzorująca akcję Saira Grant:

Umieszczenie plakatów w sieci metra i kolei oznacza, że nasz przekaz może dotrzeć do ponad 7 mln ludzi. (…) [Prace ukazują] wkład imigrantów do codziennego życia – od sprzątaczy poprzez nauczycieli, motorniczych z metra, aż po piłkarzy. Wyobraź sobie wpływ tych plakatów na dwa, czy trzy tygodnie przed wyborami. (…) Imigranci są częścią struktury społeczeństwa brytyjskiego, a ta kampania naprawdę będzie zmieniać retorykę polityków i negatywne obrazy [przedstawiające imigrację].

Celem organizacji jest zebranie przez internet 44 tys. funtów. Na kilkanaście dni przed zakończeniem zbiórki w crowdfunder.co.uk konto wskazuje już ok. £35 tys.

kmk | Emito.net

emito_net_150

Sharing is caring!