Mrożące krew w żyłach lądowanie na lotnisku w Belfaście

Samolot pasażerski wylądował bez przedniego koła. Na pokładzie znajdowało się 56 pasażerów. Zobacz nagranie awaryjnego lądowania maszyny.

 Bombardier Dash Q-400 linii lotniczych Flybe wylądował w piątek awaryjnie w Belfaście w Irlandii Północnej ze schowanym przednim kołem. 

Samolot pasażerski leciał z Belfastu do Inverness w Szkocji, jednak po starcie maszyny piloci dostrzegli usterkę podwozia. Po skontaktowaniu się z wieżą kontrolną lotniska w Belfaście, którą poprosili o przygotowanie pasa startowego do lądowania w trybie awaryjnym, zaczęli przygotowywać maszynę do lądowania.

Maszyna była przygotowana do pierwotnego lotu, dlatego zatankowane uprzednio paliwo musiało zostać spalone. W związku z tym Dash Q-400 krążył niedaleko lotniska przez około 2,5 godziny w celu zużycia paliwa.

Piloci wykazali się opanowaniem i umiejętnie wylądowali pomimo usterki. Na pasie startowym czekała gotowa do interwencji straż pożarna. Na szczęście obyło się bez konieczności gaszenia pożaru spowodowanego lądowaniem maszyny bez przedniego koła.

Samolot osiadł na pasie startowym z użyciem jedynie kół podwozia głównego znajdującego się na środku maszyny i opierając się o ziemię przednią częścią kadłuba.

56 osób znajdowało się na pokładzie maszyny ( 52 pasażerów i 4 osoby należące do obsługi samolotu), w tym  niemowlę. Poza  jednym pasażerem, z powodu usterki samolotu odniósł lekką kontuzję ręki, nikt nie został ranny.

Open Magazyn | Redakcja

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

 • BENEFITY +

  Benefity, dokumenty, telefon w każdej sprawie i dużo więcej!

 • KSIĘGOWOŚĆ

  Zadbamy o twoją księgowość szybko, sprawnie i profesjonalnie!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.