» Damian Biliński | Źródło: Daily Mail

Z kogo nie należy się śmiać? John Cleese, angielski aktor komediowy i członek kultowej grupy Monty Python, twierdzi, że nie wolno śmiać się z muzułmanów, tzn., można próbować, ale wówczas należy liczyć się z tym, że cię zabiją.

______________________________________________________________________________________

Znany na całym świecie John Cleese, twierdzi, że polityczna poprawność jest protekcjonalna i służy jedynie interesowi wybranych grup. Ponadto w dzienniku „Daily Mail” opowiada o tym, że każdy rodzaj fundamentalizmu jest zabawny, i że kiedy „nabijał” się z Niemców, Szwedów, Francuzów czy Australijczyków to generalnie problemów nie było, ale kiedy dowcipkował na temat Latynosów, to musiał liczyć się z potępieniem. Jednak najgorzej żartować z muzułmanów.

John Cleese, uważa, że żartować z muzułmanów oczywiście można, ale jak twierdzi: – Tak naprawdę nikt nie mówi, że nie wolno śmiać się z muzułmanów. Możesz próbować, ale wtedy cię zabiją. (…) Problem polega na tym, że jeśli masz żartować z kogoś, kto potencjalnie może cię zabić, coś z tyłu głowy mówi ci, że może nie powinieneś tego robić.

Jedno, co pamiętam ze świąt Bożego Narodzenia, to że w dzień Bożego Narodzenia ojciec zwykł zabierać mnie łódką na odległość około dziesięciu mil od brzegu i musiałem wracać wpław. Niezwykłe. To był rytuał. Zauważ, że to wcale nie było najtrudniejsze. Naprawdę trudne było wydostanie się z worka. – John Cleese, cyt. Wikipedia.

Sharing is caring!