Moi rodzice na Facebooku

Dzieci rozpaczają z powodu zbyt otwartych postów rodziców. Kiedy matka i ojciec za bardzo uzewnętrzniają się w mediach społecznościowych, dla dzieci rezultat jest opłakany. Czasem matka wypowiada się w mediach, pisząc zbyt szczerze i traktując je jak pamiętnik.

Jedna z nastolatek stwierdziła, że wolałaby umrzeć w chwili, gdy zobaczyła na Facebooku notatkę: „Czasami potrzebujemy uścisku. W waginie. Z penisem”. Amy Blacker pisze na Tweeterze: „Moja mama właśnie polubiła erotyczną stronę na Facebooku. Zabijcie mnie”.

Inna załamana córka również cytuje wpis mamy: „Propozycja na poniedziałkowe popołudnie: seks czy marynowanie cebuli?”.

Kolejna użytkowniczka Tweettera o imieniu Chelsea pisze, że załamują ją konwersacje własnych rodziców na Facebooku. Mama pisze, że jest bardzo szczęśliwa, bo otrzymała na urodziny książkę ,,50 twarzy Greya”. Na co ojciec odpowiada: „Nie oblizuj tylko palców, kiedy będziesz przekładała strony książki”.

Nastoletnia Mika wstydzi się posta swojej mamy, publicznie chwalącej się, że jest bardzo ciasna.

Kolejna dziewczynka zwierza się, że mama prezentuje na Facebooku nowego kochanka. Rochelle dodaje, że byłaby szczęśliwa, gdyby jej rodzicielka przestała wrzucać seksowne memy do sieci.

Kolejna użytkowniczka Tweettera, Lu, skarży się, że matka zamieściła następujące zdanie: „Nie umieraj jako dziewica”.

Z kolei Yasmin Miller jest zażenowana szczególnie odważnymi wypowiedziami mamusi, piszącej bez ogródek na portalu społecznościowym: „Nienawidzę gry wstępnej. Wolę przechodzić od razu do rzeczy, ponieważ jest dziwką”.

Tak odważne wypowiedzi są szokujące nie tylko dla dzieci zbyt szczerych rodziców. Młodzi wstydzą się we własnym środowisku, ale też nie chcą, by obcy wyśmiewali ich bliskich. Imprezujący dorośli nie napawają dumą swoich dzieci, kiedy umieszczają zdjęcia z zakrapianych imprez, w których biorą udział. Popełniają duży błąd, dyskutując między sobą o sprawach intymnych na forach. Komentarze na temat seksu upublicznione na Facebooku nie są powodem do dumy dla nastolatków, wytykanych z tego powodu przez rówieśników. Czują się upokorzone niestosownym zachowaniem rodziców, demonstrujących nieprzyzwoite wynurzenia. Zanim postanowimy napisać komentarz w Internecie, umieścić mało przyzwoity mem, czy swoje roznegliżowane zdjęcie, dobrze się zastanówmy, czy nie zrobimy przykrości dziecku. Rówieśnicy w szkole na pewno w błyskawiczny sposób poinformują się o tym nawzajem.

Źródło / Sylwia Milan

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!