Olga to młoda, 25-letnia Polka, która mieszka obecnie w Szkocji, jednak jak sama mówi była już też w Anglii, Australii, Nowej Zelandii, na Fidżi a także w Azji. Nawiązując do głośnego od pewnego czasu w mediach tematu imigrantów opowiedziała w dziewięciominutowym filmie na Youtube o jej spojrzeniu na kwestię imigracji oraz imigrantów w UK i nie tylko.

________________________________________________________________________________________________________

Dziewczyna przyznała, że nie czuje się tylko Polką, ale też Europejką, która ma prawo mieszkać gdzie i jak chce. Użyła interesującego porównania Europy do mieszkania, w której poszczególne państwa są jego pokojami. Zapewniła, że Wielka Brytania jest jednym z nich tak samo jak Polska i inne kraje Starego Kontynentu.

W swoim filmiku oznajmiła też, że nie pobierała ani jednego zasiłku od brytyjskiego rządu, a zamiast tego płaci podatki i wnosi bardzo wiele do społeczeństwa Wielkiej Brytanii.

Olga apeluje również do oglądających wideo Brytyjczyków, aby docenili to jak wielu w ich otoczeniu żyje imigrantów, którzy są przedstawicielami wielu wspaniałych kultur, od których mogą sporo się dowiedzieć i nauczyć.

Poniżej cały film Olgi:

– Nagrałam ten film, ponieważ jako Polka będąca od 6,5 roku poza ojczyzną, reprezentuje swoich rodaków mieszkających za granicą. Uważam, że za mało jest nas, nie tylko Polaków, ale ogólnie ludzi ze Wschodniej Europy, którzy są gotowi wypowiedzieć się na ten temat oraz „obronić” porządnych i dobrych imigrantów mieszkających w UK, którzy ciężko pracują i nigdy nie pobrali ani jednego funta benefitów, oraz którzy dodają wartości temu krajowi – powiedziała „Gońcowi” Olga.

Źródło | Goniec.com

goniec_150

Sharing is caring!