Mistrz szyderstwa!? W Wielkiej Brytanii pracują tylko frajerzy

„Jesteś zmęczony pracowaniem przez czterdzieści lub więcej godzin tygodniowo, tylko po to, by wyżywić swoją rodzinę? Chcesz mieć wszystko za darmo?” – Jeśli tak, przyjedź do Wielkiej Brytanii!

Sprawa Brexitu jest bodaj jednym z najgorętszych tematów w Europie. David Cameron jeździ po krajach europejskich i przekonuje do swoich racji. Niektórzy przed propozycjami premiera bronią się wszystkimi członkami organizmu. Inni uspakajają, że to „dobra zmiana” dla naszego wspólnego dobra. Jeszcze inni zwyczajnie szydzą z zasiłkowiczów podbudowującą swoje – jak się wydaje – niskie ego, i udowadniają wszem i wobec, że uczciwa praca w magazynie w fabryce lub na zmywaku to jedna z najlepszych dróg w osiągnięciu sukcesu w Wielkiej Brytanii. A że zarabiają średnio nie więcej jak 1200 funtów na miesiąc, o tym głośno mówić nie chcą – nie chcą, bo zaspokojone ambicje klasy robotniczej najprawdopodobniej więcej nie potrzebują. Pozostają tylko marzenia. Ale…

Matthew Sephton, radny z okręgu Trafford w Greater Manchester, w swoim szyderstwie poszedł jeszcze dalej. Szydzi on mianowicie w jednym zdaniu zarówno z klasy robotniczej, polityków oraz imigrantów. Zagrywka, trzeba przyznać, mistrzowska. I głupia.

Matthew Sephton, zamieścił grafikę antyimigracyjnej ulotki, w której pojawia się prowokacyjna odezwa do obcokrajowców, „zachęcająca” ich do przyjeżdżania do Wielkiej Brytanii – państwa, w którym – według urzędnika – wszystko jest za darmo, a pracę podejmują tylko „frajerzy”.

„Cieszę się, że konserwatywny rząd Camerona ogranicza świadczenia społeczne, ale wciąż jest wiele do zrobienia na tym polu…” – mówi Matthew Sephton, który swoimi przemyśleniami podzielił się z użytkownikami Twittera, i dodaje:

– „Jesteś zmęczony pracowaniem przez czterdzieści lub więcej godzin tygodniowo, tylko po to, by wyżywić swoją rodzinę? Chciałbyś odpoczywać cały dzień i wciąż czerpać korzyści, jakie oferuje etatowa praca? Jeśli odpowiedziałeś ‚tak’ na jedno z tych pytań, powinieneś pomyśleć o przybyciu do Anglii, Kraju Zasiłków. Jeśli spełniasz kryteria (a tylko osoby pracujące ich nie spełniają), możesz otrzymać następujące korzyści: darmowe zakwaterowanie, zwolnienie z płatności rachunków, darmową żywność, darmową opiekę zdrowotną, darmowy transport, darmowe doradztwo prawne. Jeśli chcesz czerpać z powyższych korzyści bez podejmowania pracy, skontaktuj się Agencją Zasiłkową Anglia”.

Matthew-Sephton_

Oczywiście konserwatywnemu urzędasowi oberwało się w mediach społecznościowych, ale czy konserwatywny umysł urzędnika jest w stanie zrozumieć sytuację życiowa wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii? Bo przecież tym szyderczym wpisem atakuje nie tylko imigrantów, ale wszystkie osoby z najniższym wynagrodzeniem na Wyspach, a tych jak dobrze wiemy jest kilka (naście!) ładnych milionów.

Być może, gdyby zdegradować urzędnika i obdarzyć intratnym „śmieciowym kontraktem” na recyklingu, zmywaku lub w przetwórstwie mrożonych krewetek tudzież w innych komfortowych stanowiskach pracy za 6.70 funta na godzinę, to może wówczas zmieniłby zdanie? Otóż nie!

Gdyby sytuacja życiowa Matthew Sephton’a rzuciła do fabryki przetwórstwa śmierdzącego drobiu z pewnością stwierdziłby, że jest zwykłym frajerem pracując za tak niskie wynagrodzenie, w tak pięknych okolicznościach przyrody, i z pewnością wybrałby wtedy socjal. Tylko, że wówczas musiałby odszczekać słowa wypowiedziane z pozycji cieplutkiej posady urzędnika.

Na obronę urzędnika działa ukryta, być może nawet nieświadoma wyrażona myśl, nie tyle zatwardziałego konserwatysty, a zwykłego lewaka, któremu serce bije zawsze po lewej stronie. Bowiem, co w sercu, to i często w rozumie, a ten podpowiada, że nisko płatna praca nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale gdziekolwiek, uwłacza ludzkiej godności i nie koresponduje przede wszystkim z żołądkiem – źródłem wielu rewolucji.

OM | Damian Biliński
Na fotografiach Matthew Sephton

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA