Mistrz szyderstwa!? W Wielkiej Brytanii pracują tylko frajerzy

„Jesteś zmęczony pracowaniem przez czterdzieści lub więcej godzin tygodniowo, tylko po to, by wyżywić swoją rodzinę? Chcesz mieć wszystko za darmo?” – Jeśli tak, przyjedź do Wielkiej Brytanii!

Sprawa Brexitu jest bodaj jednym z najgorętszych tematów w Europie. David Cameron jeździ po krajach europejskich i przekonuje do swoich racji. Niektórzy przed propozycjami premiera bronią się wszystkimi członkami organizmu. Inni uspakajają, że to „dobra zmiana” dla naszego wspólnego dobra. Jeszcze inni zwyczajnie szydzą z zasiłkowiczów podbudowującą swoje – jak się wydaje – niskie ego, i udowadniają wszem i wobec, że uczciwa praca w magazynie w fabryce lub na zmywaku to jedna z najlepszych dróg w osiągnięciu sukcesu w Wielkiej Brytanii. A że zarabiają średnio nie więcej jak 1200 funtów na miesiąc, o tym głośno mówić nie chcą – nie chcą, bo zaspokojone ambicje klasy robotniczej najprawdopodobniej więcej nie potrzebują. Pozostają tylko marzenia. Ale…

Matthew Sephton, radny z okręgu Trafford w Greater Manchester, w swoim szyderstwie poszedł jeszcze dalej. Szydzi on mianowicie w jednym zdaniu zarówno z klasy robotniczej, polityków oraz imigrantów. Zagrywka, trzeba przyznać, mistrzowska. I głupia.

Matthew Sephton, zamieścił grafikę antyimigracyjnej ulotki, w której pojawia się prowokacyjna odezwa do obcokrajowców, „zachęcająca” ich do przyjeżdżania do Wielkiej Brytanii – państwa, w którym – według urzędnika – wszystko jest za darmo, a pracę podejmują tylko „frajerzy”.

„Cieszę się, że konserwatywny rząd Camerona ogranicza świadczenia społeczne, ale wciąż jest wiele do zrobienia na tym polu…” – mówi Matthew Sephton, który swoimi przemyśleniami podzielił się z użytkownikami Twittera, i dodaje:

– „Jesteś zmęczony pracowaniem przez czterdzieści lub więcej godzin tygodniowo, tylko po to, by wyżywić swoją rodzinę? Chciałbyś odpoczywać cały dzień i wciąż czerpać korzyści, jakie oferuje etatowa praca? Jeśli odpowiedziałeś ‚tak’ na jedno z tych pytań, powinieneś pomyśleć o przybyciu do Anglii, Kraju Zasiłków. Jeśli spełniasz kryteria (a tylko osoby pracujące ich nie spełniają), możesz otrzymać następujące korzyści: darmowe zakwaterowanie, zwolnienie z płatności rachunków, darmową żywność, darmową opiekę zdrowotną, darmowy transport, darmowe doradztwo prawne. Jeśli chcesz czerpać z powyższych korzyści bez podejmowania pracy, skontaktuj się Agencją Zasiłkową Anglia”.

Matthew-Sephton_

Oczywiście konserwatywnemu urzędasowi oberwało się w mediach społecznościowych, ale czy konserwatywny umysł urzędnika jest w stanie zrozumieć sytuację życiowa wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii? Bo przecież tym szyderczym wpisem atakuje nie tylko imigrantów, ale wszystkie osoby z najniższym wynagrodzeniem na Wyspach, a tych jak dobrze wiemy jest kilka (naście!) ładnych milionów.

Być może, gdyby zdegradować urzędnika i obdarzyć intratnym „śmieciowym kontraktem” na recyklingu, zmywaku lub w przetwórstwie mrożonych krewetek tudzież w innych komfortowych stanowiskach pracy za 6.70 funta na godzinę, to może wówczas zmieniłby zdanie? Otóż nie!

Gdyby sytuacja życiowa Matthew Sephton’a rzuciła do fabryki przetwórstwa śmierdzącego drobiu z pewnością stwierdziłby, że jest zwykłym frajerem pracując za tak niskie wynagrodzenie, w tak pięknych okolicznościach przyrody, i z pewnością wybrałby wtedy socjal. Tylko, że wówczas musiałby odszczekać słowa wypowiedziane z pozycji cieplutkiej posady urzędnika.

Na obronę urzędnika działa ukryta, być może nawet nieświadoma wyrażona myśl, nie tyle zatwardziałego konserwatysty, a zwykłego lewaka, któremu serce bije zawsze po lewej stronie. Bowiem, co w sercu, to i często w rozumie, a ten podpowiada, że nisko płatna praca nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale gdziekolwiek, uwłacza ludzkiej godności i nie koresponduje przede wszystkim z żołądkiem – źródłem wielu rewolucji.

OM | Damian Biliński
Na fotografiach Matthew Sephton

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA