» Dorota Kosko | Źródło: Daily Mail


Model Dies During Botched Liposuction Op19-letnia studentka medycyny z Ekwadoru zmarła po zabiegu liposukcji, będącym nagrodą w jednym z tamtejszych konkursów piękności. Catherine Cango, oprócz tytułu miss otrzymała samochód, tablet i talon na zabieg liposukcji w prywatnej klinice. Była to nagroda od jednego z członków jury, chirurga plastycznego i była elementem strategii marketingowej.

Nastolatka, która traktowała modeling jako zajęcie dodatkowe, początkowo nie była przekonana do startu w konkursie ze względu na przekonanie o posiadaniu zbędnych kilogramów. Po zastosowaniu diety i ćwiczeń zdecydowała się jednak na udział w staraniach o tytuł miss.

Już jako zwyciężczyni konkursu, Catherine Cango udzieliła wywiadu, w którym przyznała, że obecnie nie potrzebuje takiego zabiegu i myśli nad oddaniem „prezentu” osobie, która naprawdę tego pragnie. Niestety, młoda kobieta ostatecznie zmieniła zdanie. Efekt okazał się dla niej zabójczy – zmarła na skutek komplikacji po odbytym zabiegu liposukcji.

Sharing is caring!