» Przemysław Ozdowy | Źródło: DiePresse.com

Od soboty w Vorarlbergu poszukiwano zaginionych dwóch kobiet, które po świątecznej imprezie postanowiły wrócić do domu na piechotę. W poniedziałek znaleziono ich ciała.

_______________________________________________________________________________________________________________

Świąteczna impreza w sobotnie popołudnie w Dornbirner Hausberg na Karre skończyła się tragicznie. Dwie kobiety, które po hucznej imprezie nie chciały zjechać na dół kolejką linową, a zamiast tego postanowiły zejść pieszo do doliny, spadły w przepaść ponad 100 metrów i poniosły śmierć na miejscu. Ich ciała zostały odnalezione w poniedziałek. Kobiety najwyraźniej zabłądziły i pomyliły drogę. W wyniku błędu znalazły się na wąskiej ścieżce, której nie były w stanie opanować.

Na świątecznej imprezie w restauracji na Karre wzięło udział około 60 osób. Dwie przyjaciółki w wieku 55 i 43 lat postanowiły z powrotem na piechotę iść do miasta. Decyzja ta nie wynikała wbrew pozorom z impulsu chwili, bo obydwie wszystko zaplanowały i się do niej przygotowały zabierając odpowiednie wyposażenie oraz buty do górskich wędrówek. Jednak co wydaje się najbardziej prawdopodobne nie zaznajomiły się wystarczająco z trasą i okolicą. W sobotę ok. godziny 16-tej wyruszyły na dół dobrze oznakowany szlakiem rodzinnym.

Po pewnym czasie doszły do wąskiej, nieoznakowanej ścieżki, ale żeby można było sobie z nią poradzić potrzeba specjalnej wiedzy. Idąc wąską ścieżką kobiety przeoczyły dwa zejścia i doszły do odcinka gdzie droga wiedzie stromym skalistym terenem. Po wstępnych oględzinach można tylko spekulować, że mogły one podczas zejścia tą drogą doznać urazu. Dokładniejszych ustaleń będzie można dokonać po selekcji zwłok.

Zakrojona na szeroką skalę akcja poszukiwawcza kobiet rozpoczęła się w niedzielę. Samochód jednej z dwóch kobiet został odnaleziony na parkingu Karrenseilbahn, a w akcji brało udział około 50 osób, zespół z psem i śmigłowiec. Niestety zwłoki kobiety zostały ostatecznie odnalezione w poniedziałek rano, krótko po godzinie 10.