» Przemysław Ozdowy | Źródło: www.mittelbayerische.de

Würzburg. Na kilka dni przed Berlinale (Międzynarodowy Festiwalu Filmowym w Berlinie) odbędzie się również międzynarodowy ale nieco mniejszy festiwal filmów w Würzburgu.

 

_________________________________________________________________________________________________________________

Od 29 stycznia będzie można już po raz 41 obejrzeć ponad 50 filmów w czasie weekendu. Wśród filmów będzie można zobaczyć siedem premier. W czterech salach kinowych znajdzie się miejsce dla ponad 700 gości. Dyrektor festiwalu Thomas Schulz ma nadzieję, że w ciągu trwania festiwalu odwiedzi go ponad 8000 zwiedzających.

Goście festiwalu nie powinni spodziewać się tylko niestrawnych filmów o problemach czy przydługawych obrazów artystycznych, obiecuje zespół organizatorów. Należy również spodziewać się komedii, thrillerów, filmów fantastycznych, animacji i filmów historycznych. Do najważniejszych wydarzeń tego weekendu filmowego należą m.in. austriacki film o uchodźcy z „Macondo”, zwycięzca Berlinale 2014 „Halbmondwahrheiten”, a także film dokumentalny „Eighteen” o nastoletnich matkach

Koszty festiwalu to około 100 000 EUR. Połowę kwoty oczekuje się pozyskać przez sprzedaż biletów reszta pochodzi od sponsorów.