Mężczyzna skatowany przez polskich bandytów: bili za to, że jestem gejem

Odacilio Moran to mężczyzna, który półtora roku temu został pobity do nieprzytomności przed dwóch Polaków. Dziś na łamach „Expressu” po raz pierwszy opowiedział publicznie o tamtych wydarzeniach. – Pobili mnie tosterem, bo jestem gejem – mówił dziennikarzom.

Do napaści, której ofiarą padł 45-letni Moran doszło w listopadzie 2014 roku. Jej autorami było dwóch Polaków – 28-letni Kamil Radkiewicz, który niedawno usłyszał wyrok i za usiłowanie zabójstwa spędzi za kratami co najmniej 16 lat oraz 26-letni Norbert Borysiewicz, który pozostaje na wolności, a policja podejrzewa, że najprawdopodobniej opuścił już kraj. Moran zdecydował się opowiedzieć o sprawie publicznie, by ponowić apelę o ujęcie drugiego z napastników.

Nie można się dziwić determinacji mężczyzny, który po spotkaniu z Radkiewiczem i Borysiewiczem został znaleziony we własnym mieszkaniu w Barnes z krwotokiem wewnątrzczaszkowym, złamanymi kośćmi twarzy, uszkodzeniami gardła oraz ranami kłutymi pośladków. Nieprzytomny był przez 36 godz. po czym na 10 dni wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej, by uśmierzyć ból spowodowany przez obrażenia. Napastnicy zostawili nieprzytomnego mężczyznę na śmierć, a przed wyjściem zdążyli jeszcze podpalić mieszkanie.

Uratował go przyjaciel wysłany do mieszkania przez zaniepokojonego partnera.

Dziś Moran mówi, że powodem ataku było to, iż jest gejem. – To dlatego okładali mnie tosterem – opowiada i dodaje: „Z tyłu głowy zawsze wiedziałem, że homofobia była ich główną motywacją. Oni jakoś odkryli to, że jestem gejem.” Pobity mężczyzna zaapelował też, by każdy kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Borysiewicza zgłosił się na policję. – To źli ludzie. Jeżeli nikt ich nie powstrzyma, zrobią to samo komuś innemu – jego słowa cytuje „Express”.

Wszystkie osoby, które mają informacje na temat napastnika są proszone o kontakt z DC Paulem Wrightem z komisariatu Richmond-upon-Thames (020 8721 5840), z policją pod numerem 101 lub z Crimestoppers (0800 555 111).

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych oraz wszystkie inne sprawy jakie będą potrzebne w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Szukasz czegoś wyjątkowego? Kogoś, kto złapie dla Ciebie uciekającą chwilę? Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną i chciałabyś/chciałbyś, by ktoś ułożył z tego wydarzenia historię w zdjęciach?

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Twój sukces jest naszym wspólnym sukcesem.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!